Swetry robocze, bluzy robocze

Swetry robocze muszą spełniać dwa warunki: z jednej strony powinny zapewniać noszącym je osobom widoczność, a tym samym większe bezpieczeństwo, a z drugiej strony powinny chronić przed niskimi temperaturami i zatrzymywać ciepło. Nadają się do tego zwłaszcza bluzy w kolorach sygnalizacyjnych, takich jak pomarańczowy i żółty, wyposażone również w pasy odblaskowe. W naszej ofercie mamy jednak również swetry robocze bez efektu sygnalizacyjnego, które są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie miękkie i wygodne. Warto znaleźć swoją bluzę roboczą już teraz!

W kategorii Swetry robocze, bluzy robocze oferujemy Państwu produkty następujących marek: Leipold+Döhle.

Swetry robocze i bluzy robocze: wyposażenie zapewniające doskonałą widzialność z efektem ociepleniaKażdy, kto pracuje na zewnątrz lub jest narażony na przeciągi, jest wdzięczny za każdą ciepłą warstwę. Swetry robocze i bluzy robocze łączą w sobie wygodę ulubionych ubrań z przepisami bezpieczeństwa obowiązującymi w codziennej pracy. Niestraszny jest już zatem kolejny powiew zimna!Jakie swetry robocze są dostępne?Zasadniczo oferujemy jesienne i zimowe swetry robocze w dwóch kategoriach: z jednej strony jako odzież ostrzegawczą w kolorze pomarańczowym lub żółtym, z drugiej jako uniwersalną odzież roboczą dla marznących profesjonalistów. Nasze zielone bluzy robocze nadają się do utrzymywania terenów zielonych, męskie bluzy robocze w kolorze niebieskim są zamawiane zwłaszcza przez robotników, a czarne, khaki lub czerwone pasują praktycznie zawsze.Dobrze widoczne swetry robocze w kolorze pomarańczowym lub żółtym, z długimi rękawami i całkowicie zakrywające tułów, spełniają najwyższe wymagania dotyczące widzialności – tj. należą do klasy 3 zgodnie z normą EN ISO 20471 dla odzieży roboczej z funkcją ostrzegawczą. Oznacza to, że sprawdzą się one nawet w złych warunkach pogodowych i nadają się do różnorodnych profesji podczas:  • Robót kolejowych i drogowych

  • Prac na placach budowy i w miejscach pracy na zewnątrz

  • Prac hydrotechnicznych

  • Prac związanych z potencjalnymi zagrożeniami i wykonywanych przy słabej widoczności i w złych warunkach pogodowych


Jak wybrać swetry robocze na zimę, jesień i okres przejściowy?Niezależnie od tego, czy jest to koszulka robocza, kurtka robocza czy nawet sweter roboczy: optymalne dopasowanie odzieży jest ważnym elementem bezpieczeństwa i komfortu. Sweter nie powinien być ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny, tak aby między tkaniną a skórą mogła powstać warstwa izolacji cieplnej.Należy się również upewnić, czy w bluzie roboczej można się bez trudu i bez ograniczeń poruszać – zwłaszcza jeśli trzeba wykonywać wiele zadań z podniesionymi rękoma lub w innych pozycjach.Jak prać bluzy robocze zapewniające dobrą widoczność?Odzież roboczą należy prać stosunkowo często – nawet jeśli posiada delikatne paski odblaskowe. Aby nie straciły one swoich właściwości, należy zawsze prać swetry robocze odwrócone na lewą stronę, w niskich temperaturach i bez płynu do płukania tkanin. Lepiej też nie używać suszarki i suszyć odzież roboczą na wieszaku.Gdy tylko odblaski wyblakną, zrobią się matowe lub przestaną odbijać światło, należy wymienić sweter roboczy. Kolejne dobre powody do zakupu nowej odzieży to utrata optymalnego dopasowania lub efektu ocieplania – na przykład z powodu zmniejszonej elastyczności mankietów.Chętnie udzielimy Państwu dalszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa pracy i poinformujemy o naszej ofercie odzieży roboczej. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami.