Znaki bezpieczeństwa

Dlaczego pszczoły są w żółto-czarne paski, muchomory czerwone a niektóre z żab niebieskie? Ponieważ są niebezpieczne. Kolory ostrzegawcze od razu wpadają w oko: w obrębie konwencji europejskiej czerwony w połączeniu z białym, pomarańczowy i żółty w połączeniu z czarnym są powszechnie uznanymi kolorami znaków bezpieczeństwa.

Postaw znak bezpieczeństwa!Norma PN-EN ISO 7010 ich wymaga, a zdrowy rozsądek nie może się bez nich obyć: znaki bezpieczeństwa. Dyrektywy i normy dotyczące bezpieczeństwa pracy są równie ważne, dzięki nim znaki bezpieczeństwa są ujednolicone na obszarze całej Europy. Znaki ochrony zdrowia i znaki bezpieczeństwa w każdej lokalizacji Państwa przedsiębiorstwa są rozumiane w dokładnie ten sam sposób. Pozwalają na szybką identyfikację możliwości ochrony i uzyskania pomocy, znaki ostrzegawcze i znaki nakazu pozwalają na korzystanie ze środków do pracy, miejsc niebezpiecznych i dróg komunikacyjnych w rozsądny sposób. Które ze znaków bezpieczeństwa znajdą miejsce w Państwa firmie?Kategoryczny podział: znaki bezpieczeństwa w naszej ofercieZ ręką na sercu: czy znają Państwo wszystkie znaki bezpieczeństwa? Na szczęście nie ma takiej potrzeby, ponieważ są jasno podzielone wg kategorii i zakresów tematycznych. W zależności od tego, jakich znaków bezpieczeństwa Państwo potrzebują, posiadamy ich odpowiedni wybór.1. Znaki ewakuacyjne


Zielone znaki są kwadratowe, oznaczenia i pismo w kolorze białym sygnałowym. Dzięki nim odnajdą Państwo zestawy pierwszej pomocy, wyjścia ewakuacyjne i drogi ewakuacyjne. Znaki ewakuacyjne muszą emitować światło w ciemności, z tego względu są stale podświetlane podczas normalnej eksploatacji. W razie awarii zasilania samodzielnie emitują światło fluorescencyjne.


2. Znaki zakazu


Tutaj dominuje czerwony – czerwony sygnałowy. Wszystko, czego nie wolno robić lub stosować zostało w widoczny sposób przekreślone.


3. Znaki ostrzegawcze


W zakładach, na ścianach i maszynach: trójkątne znaki ostrzegawcze z czarnymi piktogramami oznaczają potencjalne zagrożenia a dzięki żółtej sygnałowej barwie zwracają na siebie odpowiednią uwagę. Dzięki nim ludzie bardziej zwracają uwagę na swoje otoczenie.


4. Znaki nakazu


Okrągłe znaki nakazu zapobiegają wypadkom w miejscu pracy. Niebieskie znaki jasno definiują zastosowanie produktów przeznaczonych do ochrony osobistej podczas pracy: białe piktogramy wymuszają określone zachowania.


5. Znaki ochrony przeciwpożarowej


Białe piktogramy na czerwonym tle: kiedy wystąpi pożar, te kwadratowe znaki ochrony przeciwpożarowej pokażą Państwu, gdzie znaleźć najbliższy alarm pożarowy, drabiny pożarowe i gaśnice. Aby zapewnić widoczność podczas braku ogólnego zasilania znaki świecą w ciemności.Z bliska


Podczas montażu znaków bezpieczeństwa należy zadbać, aby były umiejscowione w zasięgu wzroku obserwatora. Dotyczy to w szczególności oznaczenia dróg ewakuacyjnych. Z naszego poradnika zakupów dowiedzą się Państwo jakich odległości rozpoznania należy przestrzegać podczas planowania oznakowania bezpieczeństwa. W przypadku dodatkowych pytań wystarczy się z nami skontaktować.I jeszcze jedno:


Znaki samoprzylepne na oczyszczonych powierzchniach są doskonałą opcją i uzupełnieniem pozostałych znaków bezpieczeństwa. Oznacza to, że powierzchnie tapet, szaf, ścian regałów przed przyklejeniem folii samoprzylepnych należy najpierw oczyścić z resztek tłuszczu i zabrudzeń.