Lampy i lampki biurowe

Oświetlenie gazowe, świeczki i lampy naftowe zostały zastąpione wyrafinowanymi wersjami lamp i lampek. Lampa LED, lampa z lupą, latarka ręczna, oświetlenie awaryjne, z ciepłym, neutralnym lub zimnym światłem: możliwości jest wiele. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!

W kategorii Lampy i lampki biurowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: Hansa, MAUL, Waldmann, magnetoplan.

Marka
Rodzaj produktu
Wysokość [mm]
46
46
2050
2050
-
Istotne
Liczba artykułów: 76

Lampy i lampki – jaśniej, przyjemniej, wydajniej!Już w Biblii mowa o tym, czym dla ludzi jest światło. Tutaj piszemy o tym, czym jest światło dla Państwa firmy. Dzięki lampkom i lampom z oferty KAISER+KRAFT dbają Państwo bowiem o optymalną wydajność, wysoką reprezentacyjność oraz o to, by każdy pracownik mógł perfekcyjnie wykonywać swoje zadania. Poniżej wyjaśniamy, czym kierować się podczas wyboru.Idealne połączenie barwy światła i jasności: na jakie różnice w świetle należy zwrócić uwagę?Jeśli szukają Państwo optymalnego oświetlenia do różnych obszarów firmy, należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki:  1. Barwę światła (temperaturę barwy), podawaną w kelwinach (K). Im wyższa temperatura barwy w kelwinach, tym bielsze światło.

  2. Natężenie oświetlenia, czyli intensywność, z jaką światło pada na powierzchnię, wyrażaną w luksach.

  3. Strumień świetlny (moc światła) – podawany wcześniej w watach (W), a obecnie w lumenach (lm).


Wybierając właściwą barwę światła w lampkach i lampach, mają Państwo wpływ na liczne aspekty pracy. Tworzą Państwo otoczenie sprzyjające koncentracji, umożliwiają niemęczącą pracę oraz zapewniają najlepszy kontrast i odwzorowanie kolorów podczas wykonywania pracy.Jasność jest wprawdzie dość indywidualną sprawą, jednak ma tu znaczenie: im więcej koncentracji i precyzji wymaga dana praca, tym wyższy powinien być ten parametr.W kategorii produktów Biuro do oświetlania biurek polecamy barwę światła ze spektrum światła dziennego (powyżej 5300 K) lub neutralną (ok. 4000 do 5300 K) – o jasności co najmniej 500 luksów.


Takie połączenie wspiera koncentrację, a stanowisko pracy nie sprawia wrażenia chłodnego i sterylnego. Optymalne światło należy również wybierać w taki sposób, aby mogło złagodzić oddziaływanie na oczy takich źródeł światła jak monitor.Przy stołach warsztatowych lub stołach do pomieszczeń sterylnych pracownicy potrzebują opraw i lamp, które będą wspierać niezbędną koncentrację, a jednocześnie zapewnią najwyższą precyzję w zakresie kontrastu i odwzorowania kolorów.Jest to możliwe dzięki źródłom światła o jasności do 1500 luksów oraz o barwie światła, która odpowiada stanowisku pracy. W obszarze medycyny (organiczne) odcienie czerwieni są najlepiej odwzorowane w świetle neutralnym białym. Żarówki dające światło dzienne warto zastosować wszędzie tam, gdzie należy idealnie wyeksponować kontrast między poszczególnymi obszarami danego przedmiotu. Jest to istotne np. w celu umożliwienia lepszego dostrzeżenia różnych obszarów raczej jednorodnego przedmiotu.W przypadku lamp i lampek o funkcji reprezentacyjnej nie chodzi o widoczność ani o koncentrację, lecz o przyjemną i możliwie jak najmilszą atmosferę. Można to osiągnąć dzięki żarówkom o parametrach z drugiego końca skali jasności i barwy. Odcienie ciepłej bieli (2700 do 3300 K) i (regulowana) jasność poniżej 500 luksów sprawiają, że odwiedzający i klienci czują się mile widziani w Państwa firmie.Która lampa do którego obszaru?Do wszystkich wspomnianych funkcji znajdą Państwo w KAISER+KRAFT odpowiednie rozwiązania w zakresie oświetlenia, które oferują także niezbędne aspekty dodatkowe:  • Do warsztatu i przemysłu polecamy regulowane lampy do oświetlenia stanowiska pracy z lupą, które nie tylko oświetlają, lecz również powiększają obrabiany przedmiot.

  • Do oświetlenia biurka nadają się lampy z nieoślepiającym kloszem, które można obracać, regulować pod względem wysokości oraz dowolnie przestawiać.

  • Aby uzyskać silnie rozproszone światło np. do optymalnego doświetlenia korytarzy i ogólnego oświetlenia magazynu polecamy lampy sufitowe z dużą i satynowaną powierzchnią klosza. Światło jest w 100 procentach skierowane na dół.

  • Stylowy nastrój można uzyskać za pomocą nowocześnie wyglądających lamp stojących, w których można regulować jasność i które według potrzeb oświetlają zarówno sufit, jak i powierzchnię podłóg. W ten sposób powstaje efekt rzeźby mający właściwości dekoracyjne.


Chętnie służymy Państwu pomocą w wyborze optymalnych lampek i lamp do określonych obszarów zakładu i obszarów roboczych. Zachęcamy do kontaktu z nami.