Lampy i lampki biurowe

Lampy i lampki biurowe są obowiązkowym elementem nowoczesnego wyposażenia biura. Lampy LED, lampy sufitowe, oświetlenie awaryjne, lampki biurowe z ciepłym, neutralnym lub zimnym światłem: możliwości jest wiele. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą KAISER+KRAFT

W kategorii Lampy i lampki biurowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: Hansa, MAUL, Waldmann, magnetoplan.

Marka
Rodzaj produktu
Wysokość [mm]
46
46
2050
2050
-
Istotne
Liczba artykułów: 73

Lampki biurowe – jaśniej, przyjemniej, wydajniej!Lampy biurowe są niezbędne, aby oświetlić wnętrze, stanowisko pracy oraz biurka biurowe. Odpowiednie dobrane oświetlenie dba o optymalną wydajność, wysoką reprezentacyjność oraz o to, by każdy pracownik mógł perfekcyjnie wykonywać swoje zadania. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej lampki biurowej?Lampy biurowe – na jakie różnice w świetle należy zwrócić uwagę?Jeśli szukają Państwo optymalnego oświetlenia do różnych obszarów firmy, należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki:  • Barwę światła (temperaturę barwy), podawaną w kelwinach (K). Im wyższa temperatura barwy w kelwinach, tym bielsze światło.

  • Natężenie oświetlenia, czyli intensywność, z jaką światło pada na powierzchnię, wyrażoną w luksach.

  • Strumień świetlny (moc światła) – podawany wcześniej w watach (W), a obecnie w lumenach (lm).


Wybór właściwej barwy światła w lampach i lampkach biurowych, ma wpływ na liczne aspekty pracy. Odpowiednie oświetlenie to otoczenie sprzyjające koncentracji, które umożliwia spokojną pracę oraz zapewnia najlepszy kontrast i odwzorowanie kolorów podczas wykonywanych zadań. Jasność jest wprawdzie dość indywidualną sprawą, jednak ma tu znaczenie: Im więcej koncentracji i precyzji wymaga dana praca, tym wyższy powinien być ten parametr.Lampki biurowe – odpowiednie oświetlenie a koncentracjaDo oświetlania biurek i stanowisk pracy polecamy lampki biurowe z barwą światła ze spektrum światła dziennego (powyżej 5300 K) lub neutralną (ok. 4000 do 5300 K) – o jasności co najmniej 500 luksów.Takie połączenie wspiera koncentrację, a stanowisko pracy nie sprawia wrażenia chłodnego i sterylnego. Optymalne światło należy również wybierać w taki sposób, aby mogło złagodzić oddziaływanie na oczy takich źródeł światła jak monitor.Przy stołach warsztatowych lub stołach laboratoryjnych pracownicy potrzebują opraw i lamp biurowych, które będą wspierać niezbędną koncentrację, a jednocześnie zapewnią najwyższą precyzję w zakresie kontrastu i odwzorowania kolorów. Jest to możliwe dzięki lampkom biurowym ze źródłem światła o jasności do 1500 luksów oraz o barwie światła, która odpowiada stanowisku pracy. W obszarze medycyny (organiczne) odcienie czerwieni są najlepiej odwzorowane w świetle neutralnym białym. Żarówki do lampek biurowych, dające światło dzienne, warto zastosować wszędzie tam, gdzie należy idealnie wyeksponować kontrast między poszczególnymi obszarami danego przedmiotu. Jest to istotne np. w celu umożliwienia lepszego dostrzeżenia różnych obszarów raczej jednorodnego przedmiotu.W przypadku lamp i lampek biurowych o funkcji reprezentacyjnej nie chodzi o widoczność ani o koncentrację, lecz o przyjemną i możliwie jak najlepszą atmosferę. Można to osiągnąć dzięki żarówkom o parametrach z drugiego końca skali jasności i barwy. Odcienie ciepłej bieli (2700 do 3300 K) i (regulowana) jasność poniżej 500 luksów sprawiają, że odwiedzający i klienci czują się mile widziani w Państwa firmie.Która lampa biurowa do którego obszaru?W KAISER+KRAFT można znaleźć lampy i lampki biurowe, które oferują kompleksowe rozwiązania w zakresie oświetlenia, spełniając przy tym niezbędne aspekty dodatkowe:  • Do warsztatu i przemysłu polecamy regulowane lampy biurowe do oświetlenia stanowiska pracy z lupą, które nie tylko oświetlają, lecz również powiększają obrabiany przedmiot.


  • Do oświetlenia biurka nadają się lampki biurowe z nieoślepiającym kloszem, które można obracać, regulować pod względem wysokości oraz dowolnie przestawiać.


  • Aby uzyskać silnie rozproszone światło np. do optymalnego doświetlenia korytarzy i ogólnego oświetlenia magazynu polecamy lampy sufitowe z dużą i satynową powierzchnią klosza. Światło jest w 100 procentach skierowane na dół.


  • Stylowy nastrój można uzyskać za pomocą nowocześnie wyglądających lamp biurowych stojących, w których można regulować jasność i które według potrzeb oświetlają zarówno sufit, jak i powierzchnię podłóg. W ten sposób powstaje efekt rzeźby mający właściwości dekoracyjne.