Opakowania mocujące, opakowania z pianką falistą

Opakowanie mocujące zapewnia tak niezawodną ochronę towarów wysyłkowych, że nie są wymagane żadne dodatkowe materiały opakowaniowe. Pozwala ono zatem zaoszczędzić czas, pieniądze i przestrzeń magazynową. Warto postawić na bezpieczną wysyłkę i wybrać z naszej oferty niezawodne i ekologiczne alternatywy.

Opakowania mocujące i opakowania z pianką falistą: tu nie ma miejsca na uszkodzeniaNiektóre towary są zbyt delikatne, aby wysyłać je tylko w pudełku z materiałem wypełniającym. W opakowaniach mocujących i opakowaniach z pianką falistą wszelkie komponenty elektroniczne, laptopy i delikatne towary płaskie są wysyłane w podróż niczym na miękkiej poduszce. Z pewnością nic nie zdoła się w nich przemieścić, co daje odbiorcy powody do zadowolenia.Co wyróżnia opakowania mocujące?Jako opakowania pocztowe opakowania mocujące oferują maksymalną ochronę przy efektywnym wykorzystaniu materiałów. Precyzyjnie dopasowane wkładki kartonowe, wszechstronna wyściółka z pianki falistej, folia mocująca lub konstrukcja z podwójną membraną chronią transportowane towary przed uderzeniami, kurzem i wilgocią. Opakowania mocujące i opakowania z pianką falistą charakteryzują się następującymi cechami:  • Wysoki poziom bezpieczeństwa podczas transportu bez dodatkowego materiału wypełniającego

  • Kompaktowe wymiary zapewniające tanią wysyłkę pocztą i przez kuriera

  • Doskonałe rozwiązanie do przechowywania i magazynowania

  • Szybkie i wydajne pakowanie

  • Zmniejszenie różnorodności opakowań w firmie


Opakowania mocujące – zwłaszcza opakowania membranowe lub wersje kartonowe z wkładkami – to także stylowy sposób na zaprezentowanie towarów z jak najlepszej strony podczas ich odbioru i rozpakowywania przez odbiorcę. Nie należy lekceważyć takich szczegółów np. w handlu elektronicznym, gdyż w istotny sposób oddziałują one na klienta.Kiedy używać poszczególnych opakowań mocujących?To, czy wybór padnie na opakowanie mocujące, z pianką lub membranowe, zasadniczo zależy od rozmiaru towaru i jego właściwości.  • Pojedyncze lub wieloczęściowe opakowania mocujące z tektury mogą być używane wraz z folią mocującą do płaskich, prostokątnych towarów, takich jak laptopy, a także do małych towarów o nieregularnych kształtach. Folia służy przede wszystkim jako ochrona antypoślizgowa, a wstrząsy są pochłaniane przez opakowanie zewnętrzne.

  • Wyjątkowo ekologiczne opakowania mocujące z masy celulozowej są bardzo odporne na wstrząsy i pozwalają na bezpieczny transport nawet takich towarów jak elektronika. To jednomateriałowe rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ – pochodząc z recyklingu – może być w całości zwrócone do obiegu poprzez wrzucenie do kosza na makulaturę.

  • Opakowania z pianką falistą nadają się dzięki kompletnej wyściółce na przykład do płaskich towarów. W tych pochłaniających wstrząsy opakowaniach dobrze chronione będą również ramki na zdjęcia lub płytki drukowane.

  • Opakowania membranowe zapewniają wysyłkę „unoszących się w powietrzu'' towarów, które są idealnie zamocowane między dwiema foliami, a uderzenia są niezawodnie amortyzowane. Ten wariant jest opłacalny w przypadku wrażliwych towarów precyzyjnych o nieregularnym kształcie i ograniczonej masie.


Do zamknięcia tych opakowań wystarczy niewielka ilość taśmy klejącej, a często jedynie markowa etykieta z logo lub hasłem reklamowym.Chętnie przedstawimy Państwu dalsze porady i trendy dotyczące opakowań. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt z nami.