Pompy

Dla dobra człowieka i środowiska obsługa substancji niebezpiecznych wymaga wyjątkowej ostrożności. Dotyczy to zarówno opróżniania, przelewania i wlewania cieczy takich jak chemikalia, kwasy i zasady. W ofercie kaiserkraft znajdą Państwo profesjonalne pompy do beczek, gwarantujące maksymalny poziom bezpieczeństwa obsługi niebezpiecznych cieczy.

W kategorii Pompy oferujemy Państwu produkty następujących marek: Lutz, Jessberger, PRESSOL, CEMO, eurokraft basic.

Marka
Rodzaj produktu
Materiał pompy
Istotne
Liczba artykułów: 179

Pompy do beczek – elektryczne, na sprężone powietrze i ręczneOpróżnianie beczek i pojemników przemysłowych poprzez ich przechylenie nie jest zalecane, a w niektórych przypadkach jest niedozwolone. Jeśli znajdująca się w beczce ciecz jest niebezpieczna dla ludzi i środowiska, najlepszym rozwiązaniem będą pompy do beczek. Dzięki nim, napełnianie i przelewanie w przypadku kanistrów, beczek lub zbiorników jest nie tylko bezpieczne, ale i wygodne.Do czego potrzebne są pompy do beczek?W przypadku niektórych substancji i mieszanin nawet ich niewielka ilość stanowi zagrożenie dla otoczenia. Ustawodawca wprowadził zatem wymóg przechowywania substancji niebezpiecznych w specjalnych pojemnikach oraz zabezpieczenia za pomocą wanien wychwytowych. Surowe wytyczne obowiązują również odnośnie napełniania i przelewania substancji. Pompy do beczek spełniają wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa i skutecznie zapobiegają wydostaniu się substancji na zewnątrz. Warunkiem jest wybór właściwej pompy do beczki.Jak wybrać odpowiednią pompę do beczek?Większość dostępnych w kaiserkraft pomp do beczek to pompy elektryczne. Elektryczne zestawy pomp wystarczy podłączyć do pojemnika i uruchomić za pomocą przycisku. Elektryczne pompy do beczek są bardzo wydajne – ich wydajność wynosi nawet 80 l na minutę i więcej.Ważne jest, aby pompa do beczek była przeznaczona konkretnie do danej cieczy. W naszym sklepie oferujemy pompy do:  • Chemikaliów, kwasów i zasad

  • Paliwa napędowego i oleju opałowego

  • Rzadkich zasad, wodorotlenku sodowego, wodorotlenku wapnia, wody amoniakalnej, kwasu mrówkowego, kwasu octowego

  • Rzadkich olejów i oleju napędowego

  • Cieczy na bazie wody, a także smarów i oleju mineralnego


Dodatkowo pompy do beczek można dopasować do danego pojemnika:  • Pompy do małych beczek

  • Pompy do beczek

  • Pompy do kontenerów


W przypadku małych beczek lub okazjonalnego użytku można zdecydować się na ręcznie obsługiwane pompy, które również znajdą Państwo w ofercie kaiserkraft, podobnie jak przepływomierze do dokładnego napełniania. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat ręcznych pomp do beczek, zachęcamy do lektury naszego poradnika zakupowego „Informacje dotyczące prawidłowego i bezpiecznego napełniania przy pomocy pomp ręcznych''.Ważne właściwości pomp do beczekPompy do beczek powinny być nie tylko dobrane do konkretnych pojemników i ich zawartości. Warto zwrócić również uwagę na szczegóły, np. na głębokość zanurzenia pompy. Należy ją zawsze dopasować do pojemnika (małej beczki, beczki, kontenera) i powinna być ona nieco większa niż sam pojemnik, który ma być opróżniany. Ponadto należy zwrócić uwagę na moc i wydajność pompy do beczek. W przypadku przelewania cieczy o większej gęstości i lepkości opłaca się zainwestować w pompę o większej mocy.W razie pytań dotyczących wyboru odpowiedniej pompy do beczek zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta. Jesteśmy również do dyspozycji, jeśli chodzi o pozostałe wyposażenie dodatkowe do obsługi substancji niebezpiecznych, takie jak pojemniki przemysłowe, pojemniki na substancje niebezpieczne oraz wózki do beczek.