Infrastruktura ładowania

Co sprawia, że e-mobilność naprawdę odnosi sukces w firmie? Uporządkowana, zaplanowana i mądrze wdrożona infrastruktura ładowania samochodów, rowerów elektrycznych i elektrycznych hulajnóg!

Rodzaj produktu
Moc
Istotne
Liczba artykułów: 24

Infrastruktura ładowania w zakładzie: dawka nowej energii dla długofalowego sukcesu!



E-mobilność nie tylko zmieniła sposób, w jaki myślimy o transporcie. Zmienia również sposób tankowania pojazdów. Dzięki infrastrukturze do ładowania pojazdów elektrycznych można zbudować własną sieć stacji ładowania, która może znacznie więcej niż tylko postawić flotę pojazdów na nogi.




Czym jest infrastruktura ładowania?



Infrastruktura ładowania zapewnia możliwość „tankowania'' pojazdów i urządzeń transportowych o napędzie elektrycznym. W zależności od rodzaju napędu infrastruktura ta składa się z punktów ładowania prądem zmiennym lub stałym, które są stacjonarne lub podłączone bezpośrednio do gniazdka.



Rodzaje, rozmieszczenie i liczbę punktów ładowania należy starannie zaplanować w zależności od floty pojazdów, a same punkty połączyć w sieć. Oznacza to fundamentalną zmianę w zarządzaniu energią i paliwami, a także początkowo wyższe inwestycje. Nie ma jednak powodu do zmartwień: po pierwsze, struktura ładowania kwalifikuje się do wsparcia finansowego, a po drugie, na dłuższą metę nie ma możliwości uniknięcia tego rodzaju konwersji. Przyszłość należy bowiem do silnika elektrycznego.




Czym jest inteligentna infrastruktura ładowania?



E-mobilność nie tylko rewolucjonizuje bilans ekologiczny, ale również otwiera zupełnie nowe możliwości tworzenia sieci z myślą o optymalizacji procesów. Inteligentna infrastruktura ładowania może być sterowana zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych i może kompensować szczyty w sieci energetycznej poprzez inteligentne zarządzanie ładowaniem. Ponadto dzięki inteligentnym punktom ładowania użytkownik ma zawsze wgląd we wszystkie dane dotyczące zużycia i czasu, dzięki czemu może je od razu optymalizować za pomocą oprogramowania do zarządzania paliwem.




Jakie są wady i zalety mobilnych i stacjonarnych stacji ładowania?



Stacjonarne stacje ładowania zapewniają moc i stabilność potrzebne do pełnego naładowania samochodów osobowych i dostawczych. Stanowią one zatem szkielet infrastruktury ładowania w przedsiębiorstwie i podczas planowania powinny odgrywać główną rolę.



Mobilne stacje ładowania są bardziej kompaktowe, tańsze i można ich używać bezpośrednio do standardowych gniazdek. Ich pojemność jest ograniczona, ale wystarczająca dla wewnątrzzakładowych urządzeń transportowych, takich jak rowery firmowe. Tego rodzaju stacje nie są odpowiednie dla floty samochodowej, chociaż istnieją warianty, które niczym powerbank mogą zapewnić w drodze kilka dodatkowych kilometrów.



Ogólnie rzecz biorąc, inteligentna infrastruktura ładowania opiera się na połączeniu obu wariantów. Ponadto należy pamiętać, że pojazdy firmowe z silnikami elektrycznymi wymagają również infrastruktury do ładowania w domach pracowników, w zależności od umowy powierzenia.