Kozły podstawiane i kozły z rolkami

Kozły podstawiane i kozły z rolkami, które znajdą Państwo w naszej ofercie to doskonałe urządzenia pomocnicze, które ułatwią Państwu codzienną pracę z nieporęcznymi elementami, rurami, deskami, płytami i innymi wielkogabarytowymi elementami.

W kategorii Kozły podstawiane i kozły z rolkami oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro, Kongamek.

Kozły podstawiane i kozły z rolkami: właściwy wybór dla pracy w optymalnej pozycjiDuże i ciężkie przedmioty, a także te o nietypowych wymiarach stanowią wyzwanie, jeśli chodzi o ich optymalną obróbkę. Chyba że zdecydują się Państwo na kozły podstawiane i kozły z rolkami. Dzięki nim można bowiem stworzyć dopasowane do potrzeb stanowisko pracy, które pozwoli na precyzyjne i komfortowe zajęcie się praktycznie każdym obrabianym elementem.Do jakich zadań przydatne są kozły podstawiane i kozły z rolkami?Ważnym warunkiem prawidłowej obróbki różnych elementów za pomocą maszyn jest możliwość precyzyjnego podejścia i optymalnego ustawienia. W przypadku długich towarów lub elementów o nietypowych wymiarach stanowi to często nie lada wyzwanie. Szeroko rozłożone siły i problem z zawsze dokładnie zmierzoną pozycją można zrównoważyć za pomocą kozłów z rolkami i kozłów podstawianych.Kozły te można według potrzeb ustawiać w taki sposób, aby ciężar był optymalnie rozłożony, a ponadto zapewniają one, by np. drewniana deska była zawsze w poziomie. Uchwyty zapobiegają przesuwaniu się rur.W przypadku ręcznej obróbki takich elementów w warsztacie i przemyśle kozły podstawiane i kozły z rolkami pełnią funkcję elastycznego stołu warsztatowego, który dba o zdrową wysokość roboczą i o bezpieczne podparcie dla obrabianego elementu. Nic nigdzie nie wystaje, a podczas lakierowania drewnianej deski ma się do niej dostęp z każdej strony – i to w wygodnej pozycji.W jaki sposób kozły z rolkami i kozły podstawiane usprawniają przebieg pracy?Jednym z najważniejszych czynników decydujących o stosowaniu kozłów podstawianych i kozłów z rolkami jest zdrowie pracowników. Zwłaszcza modele z regulacją wysokości sprawiają, że to obrabiany przedmiot dostosowuje swoje położenie do pracownika, a nie na odwrót. Pracownik nie musi się zatem tak dużo schylać i może wykonywać swoje zadania, przyjmując optymalną postawę.Ponadto towary, które zwykle łatwo się toczą, takie jak rury, są blokowane w uchwycie i nie wymagają już uciążliwego zabezpieczania. Jeśli chodzi o doprowadzanie do maszyn lub ustawianie w danym miejscu dużych elementów konstrukcyjnych, pracownik nie potrzebuje siły. Zaleta ta jest jeszcze większa, jeśli do układania towarów na kozłach używa się również urządzeń podnośnych i podnośników.Kozły podstawiane, oprócz ich faktycznego wykorzystania, mogą stanowić także elastyczne wyposażenie firmy. Można je wykorzystać na przykład do zaimprowizowania dużego stołu bufetowego na następnej imprezie firmowej. Odkryjcie Państwo już teraz nasze nowoczesne rozwiązania, które ułatwią codzienną pracę! W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami!Te produkty mogą Państwa zainteresować:Wózki z blatem | Ruszty podłogowe | Krajarki | Taczki transportowe | Przechowywanie kluczy | Wentylatory sufitowe | Stoły warsztatowe EUROKRAFT | Lampy do oświetlania stanowiska pracy MAUL