Profile zabezpieczające krawędzie

Uderzenia, ciosy, popchnięcia... W hali produkcyjnej lub w magazynie sytuacja przypomina czasem prawdziwą walkę. Na szczęście w pogotowiu znajdują się już nasze profile zabezpieczające krawędzie i profile ochronne marki Knuffi! Teraz czas na nowe osłony powierzchni, narożników, krawędzi lub rur.

W kategorii Profile zabezpieczające krawędzie oferujemy Państwu produkty następujących marek: SHG.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Istotne
Liczba artykułów: 88

Profile zabezpieczające krawędzie – niezbędne w magazynie, warsztacie i fabryce



Tutaj narożnik, tam krawędź, za rogiem gzyms, a tam z przodu jakaś przeszkoda... Jeśli przyjrzeć się uważnie, w większości warsztatów, magazynów i tym podobnych pomieszczeń wszędzie czają się potencjalne źródła zagrożenia, które mogą być bardzo niebezpieczne dla ludzi i maszyn.



Na szczęście nie muszą się już Państwo o to martwić, ponieważ dzięki naszym profilom zabezpieczającym krawędzie oferujemy Państwu niezawodne rozwiązania, które pozwolą zapobiec urazom i uderzeniom. Poniżej zamieszczamy informacje, jak znaleźć odpowiedni profil zaciskowy lub listwę zabezpieczającą krawędzie i co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru.



Profil zabezpieczający, osłona przed uderzeniem, profil klipsowy – jak się w tym wszystkim odnaleźć?



Z pewnością orientują się już Państwo, że istnieje prawie niezliczona ilość określeń dla profili zabezpieczających krawędzie: np. profil zaciskowy PVC, czy też gumowa osłona krawędzi. Dlatego zawsze należy dokładnie sprawdzić, czy dany produkt jest rzeczywiście odpowiedni do planowanego zastosowania.



Kryteria, na które należy zwrócić uwagę, to np. zastosowany materiał, wymiary, rodzaj mocowania i oczywiście profil osłony krawędzi. W razie wątpliwości zwłaszcza ta ostatnia cecha wyraźnie wskaże, jaki obszar ma być chroniony przez dany produkt. Poniżej prezentujemy więcej informacji na ten temat!



Gdzie stosuje się profile zabezpieczające krawędzie?



Jak już wspomniano, ostre krawędzie ze stali, drewna i tworzywa można znaleźć podczas codziennej pracy w wielu różnych miejscach. Dlatego też nasze profile zabezpieczających krawędzie stanowią ważną część naszej oferty oznakowań i produktów do odgradzania, ponieważ praktycznie każda firma potrzebuje ich do różnych zadań i celów, np. w procesie obróbki metalu i blachy lub budowy pojazdów i instalacji.



Profile zabezpieczające krawędzie stosuje się wzdłuż wewnątrzzakładowych dróg transportowych, przy półkach lub pojazdach, a także w przejściach bądź przy drzwiach i ścianach zarówno wewnątrz, jak i na obszarach zewnętrznych. Często chronią one również kable, rury lub przewody przed pęknięciami i innymi uszkodzeniami, a dzięki ich elastyczności i różnym specjalnym właściwościom zapewniają one niezawodną ochronę nawet najbardziej krętym krawędziom i trudno dostępnym obszarom.



Jak zamocować profil zabezpieczający krawędzie?



W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje mocowań osłony krawędzi – samoprzylepne, z szyną montażową, wkładane lub magnetyczne. W wielu profilach zabezpieczających krawędzie w gumie znajduje się metalowa opaska zaciskowa lub stalowy drut sprężynowy, co umożliwia ręczny montaż poprzez proste przyciśnięcie. Uszczelnienie idealnie dopasowuje się wówczas do powierzchni i zapewnia doskonałą stabilność mocowania. Jak widać – nie ma w tym nic trudnego!



Z jakich materiałów wykonane są osłony krawędzi?



Profile zabezpieczające krawędzie wykonane są zazwyczaj z różnych tworzyw, np. z PVC. Dzięki temu nasze kedry i profile zaciskowe są niezwykle stabilne i mogą być stosowane w obszarach o szerokim zakresie temperatur. Są one również bardzo odporne na warunki pogodowe, światło i procesy starzenia.



Jakie są warianty osłon krawędzi i który z nich będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem?



Oprócz różnych kolorów i zakresów zacisku nasze profile zabezpieczające krawędzie różnią się od siebie przede wszystkim przekrojami. Od łuku do 3/4 koła lub półkola, od litery L przez okrągły, aż do prostokątnego lub trapezowego: w naszej ofercie mamy wiele różnych wersji, które zaspokoją w Państwa firmie wszelkie potrzeby związane z zabezpieczaniem krawędzi. Natomiast w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru właściwego profilu zabezpieczającego krawędzie prosimy o kontakt z nami! Zawsze chętnie Państwu pomożemy.