Platformy robocze

Poczujcie się Państwo swobodnie. Na platformach roboczych mogą Państwo bezpiecznie stać i wykonywać prace na niewielkiej wysokości. Czy może być jeszcze lepsza alternatywa do podestów?

W kategorii Platformy robocze oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro, MUNK, KRAUSE, Altrex, Layher, Telesteps.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 18

Platformy robocze – bezpiecznie, bez zawrotów głowy, stabilnie.Każdy, kto przez dłuższy czas musi wykonywać prace na wysokości, powinien czuć się przy tym bezpiecznie. Dlatego też platformy robocze są chętnie stosowane wówczas, gdy trzeba obsługiwać maszynę lub przeprowadzać jej konserwację i kontrolę. Platforma jest dłuższa i szersza w porównaniu z podestem. Nawet jeśli wysokość, na której wykonuje się pracę, nie wywołuje zawrotów głowy, szeroka powierzchnia robocza jest zawsze niewątpliwą zaletą. Pracownicy mogą stać pewnie obiema nogami na podłodze platformy, co jest istotne przede wszystkim wówczas, gdy podczas pracy używa się dodatkowo ciężkich i nieporęcznych przedmiotów. Dla prawdziwie bezpiecznego ustawienia każdym otoczeniu nasze platformy robocze posiadają różnorodne pokrycia podłogowe.Która podłoga jest tą właściwą?Uwarunkowania przestrzenne odgrywają ważną rolę również przy wyborze podłogi platformy roboczej. W szczególności podczas prac malarskich lub w sektorze maszynowym ciecze, takie jak farba lub olej, mogą prowadzić do podwyższonego ryzyka poślizgu. Dlatego też zalecamy Państwu rozważny wybór pokrycia Państwa platform roboczych. Poniżej przedstawiamy Państwu zalety poszczególnych wariantów.  • Płyta sitodrukowa (sklejka pokryta filmem fenolowym): płyta ta jest wyjątkowo solidna i może być wykorzystywana do najróżniejszych zastosowań w magazynie i zakładzie.

  • Guma rowkowana: ten materiał to gwarancja antypoślizgowej powierzchni. Również w przypadku szybkich ruchów guma ta zapewnia stabilną pozycję.

  • Ruszt kratowy: umożliwia odpływ cieczy i zapobiega ich zbieraniu się na powierzchni, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko poślizgu.

  • Aluminium ryflowane: ryflowany wzór na powierzchni zapewnia funkcję antypoślizgową. Ze względu na niewielką wagę aluminiowej platformy roboczej można ją dodatkowo łatwo transportować.


Jakie warianty oferujemy?Ponieważ chcemy sprostać wymaganiom dotyczącym ergonomicznego miejsca pracy, oferujemy Państwu modele naszych platform roboczych EUROKRAFT z regulacją wysokości. W ten sposób można łatwo zniwelować różnice we wzroście Państwa pracowników. Ponadto oferujemy Państwu platformy robocze a wraz z nimi możliwość łączenia modułów platformy według indywidualnych potrzeb. Oprócz modułów z wejściem schodowym, dostępne są również elementy przedłużające platformę oraz moduły narożne. Dzięki temu mogą Państwo szybko reagować na różnorodne wymagania w zakresie pracy i przestrzeni. Wariant modułowy w szczególności nadaje się do prac malarskich, a dzięki swojej wysokiej stabilności może być stosowany jako platforma montażowa. Wszystkie platformy robocze dostępne są w różnych stałych wysokościach bądź zakresach regulacji wysokości, szerokościach i długościach, według których mogą Państwo filtrować produkty.Wskazówka: przed podjęciem decyzji odnośnie sprzętu do pracy na wysokości zalecamy jego dokładnie porównanie. Praca na platformie jest wielokrotnie bezpieczniejsza niż na drabinie. Do prac na dużych wysokościach nadają się również rusztowania.