Listwy toczne

Polepszenie lwewnętrznych procesów logistycznych możliwe jest dzięki zastosowaniu listew tocznych. Różne towary i zastosowania? Tak, znamy to. Posiadamy listwy toczne do transportu paczek i palet oraz do rozbudowy Państwa obiektów produkcyjnych.

Twoje filtry
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Długość
Istotne
Liczba artykułów: 23

Listwy toczne: FIFO? LIFO? Zawsze niezwykle wydajne!W każdym magazynie – niezależnie od jego wielkości – kluczowe znaczenie ma doskonała organizacja i możliwie niewielki nakład pracy związany z magazynowaniem. To, czy wybiorą Państwo zasadę FIFO czy LIFO, to ustalają Państwo. Ogółem chodzi bowiem o ułatwienie pracy. Właśnie dlatego tak wielu klientów zaufało naszym listwom tocznym.Jakie są zalety listew tocznych jako elementu techniki transportu?Podobnie jak inne napędzane siłą ciężkości produkty z zakresu techniki transportu listwy toczne idealnie sprawdzają się tam, gdzie towary trzeba doprowadzić lub rozładować. Mowa tu głównie o magazynie, a także o halach produkcyjnych i warsztatach.Listwy toczne można zamontować w indywidualnie dobranych odstępach, a tym samym doskonale dopasować do danego towaru oraz warunków przestrzennych. Dlatego też są one nieodzowne np. do niewymagającego wysiłku sortowania palet w magazynie przelotowym lub pobierania ich z powierzchni magazynowej.Całą swoją wydajność listwy te eksponują przede wszystkim również w regałach przepustowych, gdzie ułatwiają pracownikom wyposażanie, komisjonowanie, a wreszcie i cały proces magazynowania.Jeśli bowiem umieszczone na półkach towary przesuwają się samoistnie dzięki lekkiemu spadkowi, są one zawsze w zasięgu ręki, nie wymagają zbytniego wysiłku fizycznego i od razu wiadomo, kiedy ich zapasy są na wykończeniu.Dlatego też wśród specjalistów listwy toczne są zawsze utożsamiane z zasadą FIFO lub LIFO. Jednak również gdy chcą Państwo indywidualnie połączyć stanowiska pracy lub zadbać na nich o ergonomiczne zaopatrzenie w materiały, listwy te nie mają sobie równych.Tak czy inaczej, każdy wewnętrzny proces logistyczny będzie skuteczniejszy, jeśli dotychczasowe wyposażenie do transportu i magazynowania zostanie uzupełnione listwami tocznymi:  • Krótszy czas potrzebny na procesy magazynowe, komisjonowanie lub poszczególne etapy montażu

  • Dobra dostępność artykułów dzięki przesuwaniu się lub łatwemu wyjmowaniu nawet ciężkich ładunków

  • Zmniejszenie nakładu pracy związanego z komisjonowaniem i unikanie błędów

  • Zwiększenie wydajności dzięki łatwemu rozdzieleniu załadunku i rozładunku w magazynie przelotowym

  • Lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz torowa organizacja w magazynie i fabryce


Jakich listew tocznych najlepiej używać?Podobnie jak w przypadku innych produktów w kaiserkraft mogą Państwo zawsze wybrać listwy toczne pasujące do ilości napływających towarów.Zasadniczo dzielimy nasz asortyment na listwy z rolkami cylindrycznymi z tworzywa i te z rolkami cylindrycznymi ze stali. Tworzywo zapewnia wyjątkowo lekkie i ciche prowadzenie, a dzięki wysokiej jakości wykonaniu również ogromną precyzję prowadzenia. Jest to szczególnie korzystne w regale przepustowym lub w procesie dostarczania i rozładunku lżejszych towarów.Rolki ze stali, w zależności od wersji i nośności, przewidziane są dla bardzo ciężkich ładunków. Sprawdzą się one nie tylko w regale, lecz bez trudu przetransportują również na podłożu duże palety i części maszyn.Obie wersje są w stanie pięciokrotnie zwiększyć wydajność rozładunku w magazynie lub w hali produkcyjnej w porównaniu z klasycznym regałem – jest to wartość szybko dostrzegalna w organizacji procesów w firmie.Jakie towary można transportować na listwach tocznych?Najważniejszy warunek w przypadku wszelkich przenośników grawitacyjnych brzmi: spód transportowanego towaru musi leżeć płasko na rolkach, a sam towar musi pasować wymiarami do danej rolki.W przypadku listew głównym czynnikiem jest ciężar, ponieważ szerokości prowadzenia można ustawiać indywidualnie. Należy jednak pamiętać, że maksymalna nośność metra bieżącego listwy tocznej dotyczy zwykle odstępów wynoszących 0,5 metra.Ponadto należy pamiętać, by w zamówieniu uwzględnić również odpowiednie wyposażenie dodatkowe. Przykładowo hamulec jest niezbędny, jeśli w pracy wykorzystuje się lekki spadek. Na życzenie dostarczamy także pasujący zestaw montażowy. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt z nami.