Myjki ultradźwiękowe

Ultradźwięków nie można zobaczyć, usłyszeć ani dotknąć. W przeciwieństwie do efektów czyszczenia zapewnianych przez wysokiej jakości myjki ultradźwiękowe. Przełamujemy barierę dźwięku, by zlikwidować uporczywe zabrudzenia!

W kategorii Myjki ultradźwiękowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: Elma.

Marka
Rodzaj produktu
Cena brutto
4833
4833
98265
98265
-
Istotne
Liczba artykułów: 26

Myjka ultradźwiękowa: z impetem ku doskonałym efektom czyszczenia



Szorowanie, skrobanie, a wyraźnych efektów brak? Można sobie tego zaoszczędzić! Profesjonalne myjki ultradźwiękowe dla przemysłu i rzemiosła usuwają nawet uporczywe osady i powłoki, również w najmniejszych zakamarkach i bez względu na złożone kształty czyszczonych przedmiotów. Wystarczy umieścić czyszczone produkty w myjce ultradźwiękowej, uruchomić ją i poczekać, aż wykona swoje zadanie.




Jak działają myjki ultradźwiękowe?



Myjka ultradźwiękowa to delikatna alternatywa dla szlifierki. Zamiast papieru ściernego i napędzanego elektrycznie ścierania stosuje się tu fale dźwiękowe, które wprowadzają medium, jakim jest woda, w drgania. W wyniku nadciśnienia i podciśnienia powstają pęcherzyki wodne (kawitacja), które następnie pękają, uwalniając dużą ilość energii i praktycznie zdmuchując brud z czyszczonych elementów.




Jakie są zalety myjek ultradźwiękowych?



Takim mikroskopijnym „wybuchom'' towarzyszą skupione strumienie wody w miniaturowym formacie. Podobnie jak w przypadku myjki wysokociśnieniowej, zdmuchują one cząstki zanieczyszczeń z czyszczonego przedmiotu.



Dzięki tej funkcji urządzenia ultradźwiękowe wielokrotnie sprawdziły się zarówno w zastosowaniach domowych, jak i w czyszczeniu przemysłowym:



  • Usuwają osady na elementach o sztywnych i złożonych powierzchniach.

  • Docierają do najmniejszych zakamarków, załamań i zagłębień.

  • Nie potrzeba prawie żadnych środków chemicznych nawet do zaschniętych lakierów, olejów i smarów.

  • Potrafią również całkowicie usunąć rdzę.

  • Są delikatne dla czyszczonych powierzchni.

  • Oczyszczają się automatycznie po ustawionym czasie czyszczenia.

  • Bezpośrednio po czyszczeniu umyte elementy mogą podlegać dalszej obróbce.



W jakich zastosowaniach sprawdzą się myjki ultradźwiękowe?



Myjki ultradźwiękowe w formacie dla użytkownika końcowego są zaprojektowane specjalnie do biżuterii i zegarków. Urządzenia przemysłowe w postaci urządzeń do czyszczenia drobnych części są jednak potrzebne nie tylko do metali szlachetnych. W warsztatach i na produkcji są niezbędne do dokładnego czyszczenia gaźników, dysz wtryskowych i wszelkiego rodzaju podzespołów. Przy ich pomocy można również utrzymywać w dobrym stanie filtry, wały czy pompy.



Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia drobnych części, polecamy nasz poradnik dotyczący czyszczenia drobnych części.




Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki ultradźwiękowej?



  1. Częstotliwość wskazuje na to, jaka będzie wielkość pęcherzyków wody. 25 kHz jest idealne do czyszczenia wstępnego, przy 45 kHz wytwarzane są najdrobniejsze pęcherzyki zapewniające dokładne czyszczenie końcowe. Myjki ultradźwiękowe są dostępne w wersjach o stałej (35 – 40 kHz) lub o regulowanej (25 – 45 kHz) mocy ultradźwięków. Aby dodatkowo przyspieszyć czyszczenie, modele te wyposażone są w przełączane funkcje pulsacyjne.

  2. Pojemność powinna odpowiadać rozmiarom najczęściej czyszczonych komponentów. Urządzenia kompaktowe z wannami o poj. około 10 litrów to urządzenia do mycia naprawdę drobnych części. Wiele podzespołów i elementów pomieszczą z kolei duże urządzenia o poj. do 97 litrów. Przed zakupem należy koniecznie skalkulować rozmiar myjki w taki sposób, by była ona raczej nieco większa niż zbyt mała.

  3. Dzięki timerom i regulacji ogrzewania można dostosować moc czyszczenia do danego przedmiotu. Im dokładniejsze możliwości regulacji, tym łagodniej można czyścić różne podzespoły. Detale, takie jak zabezpieczone przed kroplami wody obudowy ze stali szlachetnej, instalacje odpływowe i możliwości transportowe, są oczywiście na wyposażeniu wszystkich wersji.



Jaki koncentrat czyszczący jest zalecany do urządzeń ultradźwiękowych?



Przemysłowe środki czyszczące do myjek ultradźwiękowych nie tylko pomagają szybko i dokładnie czyścić; emulgują one także np. usunięty olej w kąpieli wodnej, dzięki czemu można w higieniczny sposób wyjąć umyty przedmiot. Koncentraty czyszczące do urządzeń ultradźwiękowych są również bardzo wydajne i nadają się do stosowania w wyższych temperaturach.



Można nie tylko zaoszczędzić na kosztach, lecz także zmniejszyć zużycie chemicznych środków pomocniczych. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na skład. W kaiserkraft oferujemy wybór między silnymi produktami specjalistycznymi a delikatnymi uniwersalnymi produktami bio. Należy upewnić się, że dany płyn czyszczący nadaje się do myjek ultradźwiękowych, zapoznając się z kartą produktu i sprawdzając oznakowanie. Tylko takie produkty gwarantują bowiem doskonałe rezultaty i pozwalają uniknąć uszkodzeń.