Wiadra

Wiadra są zawsze potrzebne. Niezależnie od tego, czy chodzi o profesjonalny personel sprzątający, technologów żywności czy rzemieślników. W końcu nic nie przebije uniwersalnego pojemnika, nie tylko podczas sprzątania. W tej kategorii znajdą Państwo wiadra z tworzywa z pokrywą lub bez, wiadra dopuszczone do kontaktu z żywnością lub trudnopalne wiadra z tworzywa, stali szlachetnej lub blachy stalowej – a także oczywiście wszystkie przybory do sprzątania dla zakładów i działalności gospodarczej.

W kategorii Wiadra oferujemy Państwu produkty następujących marek: Vikan, eurokraft basic, Vermop.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 14

Wiadro: sprawa oczywistaKto chce mieć czysty zakład, ten potrzebuje wiader. Wiadra z tworzywa, wiadra z pokrywami lub wiadra ze stali szlachetnej nie służą jednak wyłącznie do sprzątania. Pojemniki te można zawsze użyć także jako przenośne pomoce do porządkowania i porcjowania.Jakie wiadra są dostępne?Nasz asortyment, choć nie tylko, pokazuje, że od wiader można oczekiwać znacznie więcej i że nie są to tylko niezawodne przybory do sprzątania. Materiał, z którego są wykonane, i liczne dodatki sprawiają, że wiadra sprawdzą się w zaskakująco wielu zadaniach w zakładzie i działalności gospodarczej:  • Wiadra ze stali są niepalne i oprócz wielu cieczy i ciał stałych można w nich przechowywać popiół, dopóki nie ostygnie i nie będzie gotowy do utylizacji.

  • Wiadra z pokrywami w różnych rozmiarach umożliwiają „porcjowanie'' szerokiej gamy cieczy i produktów. Idealnie nadają się do wydajnego przechowywania: dzięki pokrywom można je ustawiać w stos, a bez pokryw można je wkładać jedno w drugie.

  • Wiadra dopuszczone do kontaktu z żywnością sprawdzają się w kuchniach komercyjnych lub w cateringu. Można w nich przechowywać przygotowaną żywność i składniki, a także paszę w stajniach, ośrodkach opiekujących się zwierzętami itp.

  • Wiadra do sprzątania z dzióbkiem, półeczką lub wyżymaczką tworzą silny zespół z mopami lub pomocnikami do mycia okien.


Jak używać wiader podczas sprzątania?Czterokolorowy kod higienicznego sprzątania: aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, do różnych zadań związanych ze sprzątaniem należy używać zarówno różnych akcesoriów czyszczących, jak i różnokolorowych wiader. Ogólnie rzecz biorąc, specjaliści ds. sanitarnych wybierają wiadra z tworzywa w jasnych kolorach podstawowych. Ściereczki czyszczące, szufle itp. również są w tych kolorach.  • W przypadku wymagających najwyższego poziomu higieny instalacji sanitarnych, takich jak toalety, warto wybierać kwadratowe lub okrągłe wiadra z tworzywa w kolorze czerwonym.

  • Łazienki i miejsca do mycia poza toaletą są sprzątane przy pomocy żółtych wiader o poj. 25 litrów lub innej.

  • Kuchnia jest oznaczona kolorem zielonym. Ten kolor jest również zalecany do obszarów, takich jak ośrodki opieki, gdzie stosowane są środki dezynfekujące.

  • Niebieskie wiadra z tworzywa i przybory do sprzątania są zarezerwowane dla biur i higienicznie bezpiecznych powierzchni.


Aby uniknąć przenoszenia zarazków, wiadra i przybory pomagające w sprzątaniu poszczególnych obszarów należy ustawić na osobnych wózkach do sprzątania.Oczywiście jest to opłacalne tylko wtedy, gdy personel sprzątający obsługuje więcej niż kilka metrów kwadratowych danego obszaru. W przeciwnym razie należy się upewnić, że przybory do sprzątania są oddzielnie myte i czyszczone, a następnie również oddzielnie przechowywane.Higiena w biurze lub porządek i czystość na stanowisku pracy to zagadnienia złożone, ale nie skomplikowane. Potrzebne są tylko odpowiednie produkty, kilka profesjonalnych wskazówek i być może odrobina pomocy w doborze sprzętu. Jesteśmy w tej kwestii to Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu z nami.