Oznaczenia specjalne

Trwałe i bezpieczne oznakowanie: oto oferta naszych taśm ostrzegawczych, etykiet, wskaźników wilgotności i innych wskaźników dla wrażliwych towarów i bezpieczeństwa pracy: u nas zamówią Państwo wygodnie online specjalne oznaczenia do wysyłki i pracy.

W kategorii Oznaczenia specjalne oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft basic, tesa.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 14

Specjalne oznaczenia: instrukcje bezpieczeństwa dotyczące klejenia i rozwijaniaSpecjalne oznaczenia są niezbędne do transportu wrażliwych towarów, a także do zapewnienia bezpieczeństwa w firmie. Czy to na podłodze, na kartonie, przed przejściami czy na niebezpiecznych towarach: dzięki taśmom ostrzegawczym i etykietom ostrzegawczym można jasno określić, co należy robić, a czego nie. Na przykład taśmy ostrzegawcze lub samoprzylepne taśmy zabezpieczające w kolorze czerwono-białym lub czarno-żółtym wskazują źródła zagrożenia. Taśmy ostrzegawcze z nadrukiem jasno wskazują, na co należy zwracać uwagę podczas transportu: napis „Ryzyko stłuczenia'' (Fragile) lub „Uwaga szkło'' (Glass! Handle with care!) informuje, że w kartonie transportowym znajdują się delikatne towary. Wskaźniki wilgotności niezawodnie pokazują wilgotności wewnątrz opakowania. Z kolei specjalne wskaźniki np. temperatury dostarczają informacji o utrzymaniu łańcuchów chłodniczych.Jakie są rodzaje oznaczeń ostrzegawczych i taśm zabezpieczających?Nasze specjalne oznaczenia nie bez powodu należą do nadrzędnej kategorii zamykania i etykietowania. Samoprzylepne taśmy ostrzegawcze i etykiety często pełnią bowiem podwójną funkcję: na przykład służą do zamykania kartonów lub paczek, a jednocześnie informują o środkach bezpieczeństwa i zasadach postępowania. To samo dotyczy taśm zabezpieczających do odgradzania lub znakowania: wskazują one lub blokują drogę, informując jednocześnie o przyczynie takiej sytuacji. W naszym asortymencie dostępne są: • Wskaźniki: wskaźniki wilgotności, uderzenia i przechyłu są ubezpieczeniem dla odbiorcy wrażliwych towarów. Jeśli wskaźniki pokazują ostrzeżenie lub wskazują na manipulację, powinien on odmówić przyjęcia towaru. Wskaźniki temperatury zapewniają utrzymanie łańcucha chłodniczego.

 • Taśma ostrzegawcza w kolorze czarno-żółtym, która służy do oznakowania stałych przeszkód i niebezpiecznych miejsc, takich jak stopnie lub krawędzie.

 • Taśma ostrzegawcza w kolorze czerwono-białym, która jest zalecana do wymagających odgrodzenia tymczasowych przeszkód i miejsc niebezpiecznych, na przykład podczas wykopów lub niebezpiecznych wycieków.

 • Taśmy ostrzegawcze z nadrukiem do transportu, które zamykają pudełka i przesyłki oraz informują o ryzyku stłuczenia, zakazie układania w stosy, wrażliwej elektronice, a także o tym, która strona musi znajdować się na górze itp. Te taśmy klejące są również dostępne w wersji ekologicznej jako papierowe taśmy ostrzegawcze.

 • Etykiety ostrzegawcze, które zawierają podobne lub dodatkowe instrukcje i można je stosować na wszystkich produktach i w dowolnym miejscu.

 • Plomby zabezpieczające, których nie można usunąć bez pozostawienia śladu. Po ich usunięciu pozostają wyraźne ślady na kartonie lub innych opakowaniach. Dzięki temu możliwe jest przestrzeganie gwarancji producenta i zapewnienie integralności dostaw.

 • Naklejki na towary niebezpieczne i etykiety zalecane dla różnych krajów, które są zgodne z różnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i transportu.


Na co zwrócić uwagę podczas korzystania z taśm ostrzegawczych?Niezależnie od tego, czy chodzi o zabezpieczenie placu budowy, oznakowanie towarów wysyłkowych czy wyposażenie magazynu zgodnie z przepisami: zawsze należy stosować oznaczenia wymagane prawem i zawsze należy stosować pomocne oznaczenia. Zawsze trzeba bowiem liczyć się z tym, że ludzie popełniają błędy. • Należy zwracać uwagę na jednoznaczność przekazu. Różne oznaczenia – na przykład na paczce – nie mogą być ze sobą sprzeczne ani zbędne. Im więcej oznaczeń, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaną zignorowane.

 • Nie należy polegać wyłącznie na ostrzeżeniach i etykietach. Trzeba zapewnić produktom w paczce odpowiednie wypełnienie, wyściełanie i ochronę tak, aby przetrwały najgorszy scenariusz podróży. W razie potrzeby warto użyć plomb zabezpieczających.

 • W przypadku bardzo wrażliwych przesyłek należy z wyprzedzeniem poinformować odbiorcę o podjętych środkach bezpieczeństwa i o tym, na co musi zwrócić uwagę. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień.

 • Należy przeszkolić personel w zakresie kodów taśm ostrzegawczych, symboli, naklejek i wymaganych w przypadku ich stosowania zachowań. Zapewni to ochronę przed roszczeniami z tytułu szkód i zwiększy świadomość pracowników.


Z przyjemnością doradzimy Państwu w wyborze. Zachęcamy do kontaktu z nami.