Kłódki

Chcą Państwo coś zamknąć, ale brakuje zamka? Najlepiej wówczas użyć kłódki. W kaiserkraft znajdą Państwo również rozwiązania spełniające wysokie wymogi bezpieczeństwa.

W kategorii Kłódki oferujemy Państwu produkty następujących marek: ABUS.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 76

Kłódki: bezpieczne zamknięciePiwnice na rowery, skrzynki na narzędzia, schowki i szafki – kłódki sprawdzają się wszędzie tam, gdzie brakuje tradycyjnego zamka. Te małe zamki są przy tym łudząco podobne do siebie, ale jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach.Czym różnią się poszczególne kłódki?Poniżej przedstawiamy kluczowe różnice między kłódkami.  • Konstrukcja: alternatywą dla klasycznej kłódki z kluczem są kłódki z zamkiem numerycznym. Kłódki w kształcie dysku mają okrągły kształt.

  • Zamykanie indywidualnym lub jednym kluczem: w przypadku kłódek zamykanych jednym kluczem ten sam klucz pasuje do kilku kłódek.

  • Materiał: większość kłódek jest wykonana z mosiądzu, aluminium lub stali. Dostępne są również niedrogie modele wykonane z tworzywa.

  • Grubość pałąka: do materiału, a zwłaszcza do pałąka zastosowanie ma następująca zasada: im grubszy, tym trudniej go sforsować.


Jak znaleźć właściwą kłódkę?Najważniejsze pytanie, jakie należy sobie zadać, szukając odpowiedniej kłódki, brzmi: co ma być zabezpieczane? Jeśli ma to być coś cennego lub ryzyko kradzieży jest wysokie, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:  • Kłódki z grubymi pałąkami ze stali zapewniają największą odporność na sforsowanie. Aluminium i tworzywo są odpowiednie do zabezpieczania mniej wartościowych przedmiotów, mosiądz jest dobrym złotym środkiem.

  • Kłódki w kształcie dysku mają tę zaletę, że znacznie utrudniają przestępcom dostanie się do pałąka.

  • Co się tyczy pałąka: warto upewnić się, że jest on możliwie jak najgrubszy.

  • Kłódki zamykane jednym kluczem mogą być praktyczne w codziennym użytkowaniu. Każda osoba może jednak otworzyć kilka kłódek tym samym kluczem. Gdy taki klucz się zgubi, trzeba będzie wymienić wszystkie kłódki lub przynajmniej wszystkie wkładki bębenkowe.


Jak zamocować kłódkę na drzwiach? Najlepiej przy użyciu jednego z naszych skobli. Aby uzyskać więcej informacji i wskazówek, zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.