Płaszcze grzewcze, ogrzewacze do beczek
Nawet w niesprzyjających temperaturach nie wolno zwalniać tempa pracy. Dlatego też ogrzewacze do beczek dopilnowują, aby najważniejszy sprzęt roboczy był zawsze gotowy do użycia i w odpowiedniej temperaturze roboczej bez względu na warunki otoczenia. Oferujemy produkty o zakresie regulacji temperatury od 40 °C do 90 °C – w zależności od tego, czy trzeba nagrzewać, utrzymywać ciepło, izolować czy rozgrzewać. Zachęcamy do lektury, by lepiej poznać nasze płaszcze grzewcze i rękawy grzewcze do beczek.
Ogrzewacze do beczek: dla idealnego klimatu pracy
Chociaż olej silnikowy nie zamarza, a spadek temperatury nie powoduje natychmiastowej zmiany właściwości farb i lakierów, należy zawsze zwracać uwagę na prawidłową temperaturę. Gdy w kalendarzu i za oknem zima, ogrzewacze do beczek zapewniają optymalny klimat pracy w każdych warunkach pogodowych.
Do czego potrzebne są ogrzewacze do beczek i płaszcze grzewcze?
Ogrzewacze do beczek do zastosowań przemysłowych i komercyjnych działają niczym stosowany w domu koc elektryczny: podłączone do gniazdka zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła. Podczas gdy w domu koc grzewczy zapewnia nam większy komfort, w przypadku beczek chodzi głównie o utrzymanie odpowiedniej lepkości znajdujących się w nich substancji.
Kiedy temperatura otoczenia spada poniżej pewnego limitu, substancje takie jak smary tracą płynność, farby i lakiery nie mogą być prawidłowo przetwarzane, a mieszaniny rozdzielają się na różne fazy.
Rękawy grzewcze do beczek, kanistrów i zbiorników nie tylko ogrzewają pojemniki i ich zawartość. Zapewniają także stabilną temperaturę, a tym samym pozwalają zachować wszystkie kluczowe właściwości. Dotyczy to nie tylko cieczy. Płaszcze grzewcze umożliwiają również stabilny przepływ gazu podczas obsługi butli z gazem.
Na co zwrócić uwagę w przypadku ogrzewaczy do beczek?
- Temperatury, jakie może osiągnąć płaszcz grzewczy do beczek, zależą od wielu czynników. Temperatura otoczenia odgrywa równie ważną rolę jak materiał, z którego wykonany jest pojemnik, jego zawartość itp.
- Konieczne jest sprawdzenie odporności danego zbiornika na temperaturę oraz przepisów dotyczących obsługi substancji niebezpiecznych i składowania substancji niebezpiecznych. Ogrzewacze do beczek również muszą je spełniać. Decydującym czynnikiem jest tutaj przydatność do użytku w strefach ATEX.
- Warto wybrać wariant z bezstopniową regulacją za pomocą termostatu. Pozwala to na wykorzystanie ogrzewacza do beczek do szerokiej gamy substancji i procesów grzewczych.
- Rękawy grzewcze są przeznaczone do określonych typów (lub wymiarów) zbiorników. Można je dostosować do kształtu za pomocą pasów, jednak zawsze należy ich używać zgodnie z instrukcjami producenta.
- Mocne rękawy do beczek bardzo szybko nagrzewają zbiornik, dzięki czemu jest on szybciej gotowy do użycia. Nie jest to jednak konieczne we wszystkich środowiskach lub dla wszystkich substancji.
Przed rozpoczęciem pracy z podgrzaną substancją należy zawsze pobrać próbkę i sprawdzić jej przydatność do użycia, lepkość itp. Należy nosić odzież ochronną i zapewnić prawidłowe neutralizowanie i usuwanie wycieków.
Więcej informacji można znaleźć w naszych informacjach dotyczących zgodnego z przepisami składowania. Chętnie odpowiemy również na wszelkie pytania. W tym celu zachęcamy do kontaktu z nami.