Smarownice, urządzenia do smarowania

Narzędzia takie jak smarownice i urządzenia do smarowania służą do smarowania ruchomych części, maszyn lub pojazdów w celu zmniejszenia ich zużycia. Oferujemy profesjonalne smarownice dźwigniowe i udarowe do obsługi ręcznej lub automatycznej, a także sterowane elektrycznie lub na sprężone powietrze. Zachęcamy do lektury, aby uzyskać więcej informacji!

W kategorii Smarownice, urządzenia do smarowania oferujemy Państwu produkty następujących marek: PRESSOL.

Twoje filtry
    Marka
    Rodzaj produktu
    Pojemność wypełnienia
    Sposób obsługi
    Cena brutto
    Cena netto
    Istotne
    Liczba artykułów: 16

    Smarownice i urządzenia do smarowania dla profesjonalistów



    Smary to podstawa w dobrze funkcjonującym zakładzie. Z jednej strony zmniejszają zużycie, a z drugiej zapewniają dłuższą żywotność. Maszyny pracujące na pełnych obrotach potrzebują bowiem regularnych dostaw smarów. Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem realizacji tego zadania jest użycie smarownic i urządzeń do smarowania.



    Jak działa smarownica?



    Smarownice to czysta (i bezpieczna) alternatywa dla ręcznego smarowania łożysk, elementów maszyn, łańcuchów itp. Działają one na zasadzie tłoka pod ciśnieniem, który za pomocą króćca umieszcza smar bezpośrednio w żądanym punkcie. Długie węże i nasadki sprawiają, że smarownica może również bez problemu dotrzeć do głębiej położonych obszarów maszyny.



    Smarownica jednoręczna zawdzięcza swoją popularność temu, że jest poręczna, czysta i łatwa do napełniania. Wytwarza się w niej jednak mniejsze ciśnienie niż w obsługiwanej dwiema rękami smarownicy dźwigniowej lub smarownicy pneumatycznej (urządzeniu do smarowania), a nawet w smarownicach akumulatorowych.



    Czym kierować się podczas wyboru?



    Im mniejsze i poręczniejsze urządzenie do smarowania, tym dłużej trwa smarowanie. Dlatego wraz ze wzrostem zapotrzebowania na smarowanie w firmowych maszynach i urządzeniach należy postawić na zwiększenie wydajności. Im bardziej elektryczna smarownica, tym szybciej i dokładniej można doprowadzić maszyny i narzędzia do stanu używalności. Ważne czynniki podczas wyboru to:



    • Praca z luźnym smarem i/lub wkładem ze smarem

    • Ciśnienie tłoczenia i objętość tłoczenia

    • Obsługa i poręczność w trudno dostępnych miejscach

    • Dostarczane wyposażenie dodatkowe – od króćca napełniającego po wąż pancerny


    Dlaczego smarownice należą do kategorii obsługa substancji niebezpiecznych?



    Czyste smarowanie – to nie brzmi zbyt groźnie. Niemniej jednak smarownice są elementem koncepcji operacyjnej obejmującej obsługę substancji niebezpiecznych.



    • Podczas używania smaru należy unikać kontaktu smaru ze skórą lub oczami; zdecydowanie zaleca się stosowanie rękawic ochronnych i kremów regenerujących.

    • Do przechowywania wymagane są szafy na substancje niebezpieczne, w których smar przechowywany jest oddzielnie od innych substancji łatwopalnych lub wybuchowych i które są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia.

    • Do uzupełniania smaru należy używać narzędzi takich jak urządzenia do napełniania smarem, a także włókniny wiążącej.


    Smarownice muszą być regularnie sprawdzane pod kątem sprawności i stabilności.



    Oczywiście należy także przeszkolić pracowników w zakresie obsługi smarów i smarownic oraz przeprowadzać regularne oceny ryzyka. Tylko w sytuacji, gdy będą Państwo w stanie dokładnie ocenić swoje zdolności i wymagania, operacje rzeczywiście będą przebiegać płynnie i bezproblemowo.



    Więcej informacji na temat bezpiecznego przechowywania niezbędnych substancji można znaleźć w naszych informacjach dotyczących zgodnego z przepisami składowania substancji niebezpiecznych. Chętnie doradzimy Państwu również osobiście – zachęcamy do kontaktu z nami.