Systemy regałów

Proste. Stabilne. Solidne. Atrakcyjne i inteligentne. Takie są nasze regały. Na akta i palety. Do biura i magazynu. W systemie modułowym i pojedyncze. Oferujemy szereg indywidualnych rozwiązań, uwzględniających organizację oraz rozkład przestrzenny Państwa firmy.

Systemy regałów: specjalistyczne systemy wysokiego składowaniaCzy Państwa przedsiębiorstwo byłoby w stanie funkcjonować bez systemów regałów? Pewnie nie. Dzięki dobrze zorganizowanemu magazynowaniu w regałach wysokiego składowania spełnione zostają wszystkie warunki organizacji przebiegu procesów, logistyki i bezpieczeństwa. Aspekty te są ważne, dlatego poświęcamy tematowi systemów regałów dużo uwagi w naszej kategorii produktów Magazyn.Na co należy zwrócić uwagę wyposażając magazyn w systemy regałów?Pomimo wielostronności naszych systemów regałów to właśnie wymogi stawiane przez składowane produkty określają, które z regałów powinny znajdować się w Państwa magazynie: • Regały wspornikowe są niezastąpione do składowania bardzo długich przedmiotów, jak listwy i rury.

 • Regały do dużych obciążeń nie nadają się do towarów o dużym ciężarze własnym, lecz do składowania dużej ilości mniejszych towarów, o dużym ciężarze całkowitym.

 • Regały paletowe bardzo dobrze spełniają swoją funkcję, posiadają dodatkowo zaletę, że podczas dostawy lub wydania towarów towary te można umieszczać i sortować bezpośrednio na paletach – bez żadnych czynności pośrednich.


Zasady panujące w magazynie przekładają się na biuro: na każdą rzecz oferujemy odpowiedni regał biurowy.
Jakich przepisów należy przestrzegać dla bezpieczeństwa systemów regałów?Te trzy zasadnicze zasady dla ustawiania, inspekcji i konserwacji systemów regałów powinni Państwo znać: • DGUV zasada 108-007 (wcześniej BGR 234)

 • Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy (Betr. SichV)

 • DIN EN 15635 (dla regałów ze stali)


Dodatkowo: pomimo braku ustawowych ograniczeń względem wysokości czy rozpiętości systemów regałów, w niektórych krajach związkowych obowiązuje zasada, wymagająca pozwolenia na budowę dla regałów od 7 m wysokości.Nasi pracownicy chętnie udzielą Państwu wsparcia w trakcie projektowania Państwa regałów magazynowych, mając jednocześnie na względzie wszelkie przepisy i wymogi.Jak znajdę złoty środek między standaryzacją a specjalnymi wymogami dotyczącymi systemów regałów?To właśnie w przypadku ograniczonej powierzchni magazynowej chcemy, aby miejsce na regały zostało wykorzystane w jak najbardziej skuteczny i elastyczny sposób. Bezpieczne magazynowanie każdego towaru według identycznego schematu nie jest jednak możliwe.Na takie wymagania w naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko regały na towary specjalne, oferujemy dodatkowo doświadczenie: dzięki niemu byliśmy między innymi w stanie zrealizować projekt kompletnego wyposażenia regałów magazynowych dla firmy Vishay Electronic oraz przeprowadziliśmy niezwykły projekt „Regały pod powierzchnią morza''.Nasi projektanci kierują się zawsze podstawowymi pytaniami: • Które z towarów zajmują najwięcej miejsca w magazynie?

 • Jak kształtują się ich rozmiary, ciężar i wymagania magazynowe?

 • W jaki sposób są one umieszczane na regale i z niego wyjmowane?

 • Które z nich są wykorzystywane często a które rzadko?

 • W jaki sposób są one transportowane w magazynie z punktu A do B?


Producenci regałów najczęściej proponują wyposażenie magazynu w regały standardowe o elastycznym zastosowaniu i bezproblemowej możliwości zmiany wyposażenia lub doposażenia.W przypadku, gdy Państwa wymagania dotyczące systemów regałów odbiegają od standardu a Państwo poszukują możliwie jak najwydajniejszych rozwiązań magazynowych, opłaca się skonsultować się z naszym serwisem projektowym CAD.Co jeszcze możemy dla Państwa zrobić?Chętnie odpowiemy na Państwa pytania dotyczące systemów regałów oraz optymalnego wyposażenia magazynu. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami a my z radością zajmiemy się całą resztą.