Włókniny wiążące

Włókniny wiążące są niezwykle chłonne, niezwykle wytrzymałe, a przede wszystkim nadają się do substancji, w przypadku których zwykła ściereczka nie miałaby żadnych szans. Oto nasza oferta włóknin wiążących olej i produktów do neutralizacji i usuwania wycieków o różnej klasyfikacji, do użytku wewnętrznego i na zewnątrz; warto zamówić już teraz lub uzyskać bardziej szczegółowe informacje dzięki dalszej lekturze.

W kategorii Włókniny wiążące oferujemy Państwu produkty następujących marek: PIG, NOTRAX.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 96

Włóknina wiążąca: na potrzeby prewencji, kontroli i sytuacji awaryjnychPierwsza zasada zarządzania wyciekami brzmi: zawsze zakładaj, że coś może pójść nie tak. Druga zasada brzmi: chociaż lepiej jest zapobiegać niż leczyć, nawet sytuację awaryjną da się opanować. W przypadku cieczy niebezpiecznych w każdym z tych przypadków zastosowanie ma włóknina wiążąca.Czym jest włóknina wiążąca?Wraz z granulatami wiążącymi, a także z wężami wchłaniającymi i poduszkami wchłaniającymi, włókniny wiążące są niezbędnym środkiem wiążącym w neutralizacji i usuwaniu wycieków. Podczas gdy granulaty są używane w sytuacjach awaryjnych, włókniny wiążące są również ważnym elementem w codziennej obsłudze substancji niebezpiecznych.Ściereczki z folią barierową lub bez są na przykład umieszczane prewencyjnie pod maszynami lub stanowią element podstawowego wyposażenia podczas wymiany oleju w pojazdach służbowych. Ponadto solidne wersje z kilkoma warstwami i folią barierową można wykorzystać w krytycznych obszarach jako maty do chodzenia. W sytuacjach awaryjnych włókniny wiążące olej stosuje się nie tylko na lądzie, lecz także na wodzie.Jakie włókniny wiążące są dostępne?Włókniny wiążące różnią się w zależności od rodzaju cieczy, która ma być wchłaniana, a także stopniem odporności i związanymi z tym właściwościami. Aby umożliwić łatwe rozróżnienie, włókniny stosowane w sytuacjach awaryjnych są oznaczone kolorami: • Włókniny do substancji niebezpiecznych (HazMat) do żrących, korozyjnych i agresywnych cieczy są w kolorze różowym

 • Uniwersalne włókniny do wszystkiego – od chłodziw po słabe chemikalia – są w kolorze szarym

 • Włókniny wiążące olej do zastosowania w przypadku benzyny, oleju napędowego itp. oraz na wodach są w kolorze niebieskim lub białym

 • Włókniny wiążące chemikalia do kwasów, zasad, alkoholu, agresywnych mediów są w kolorze żółtym


Jakość materiału waha się od 1-warstwowych włóknin wiążących do jednorazowego użytku w przypadku raczej nieproblematycznych wycieków do 8-warstwowych wersji o dużej gramaturze do sytuacji awaryjnych z udziałem substancji niebezpiecznych.


3-warstwowe wersje profesjonalne z folią lub bez nadają się do ciągłego użytku pod maszynami, na chodnikach lub jako podkład na stole warsztatowym.Ponadto można wybierać między chłonnymi ściereczkami w praktycznych kawałkach a włókniną wiążącą na rolce. Rolki włókniny są idealne do większych powierzchni, a gotowe docięte kawałki do codziennej (ręcznej) pracy.Jakie są zalety włóknin wiążących w porównaniu z innymi środkami wiążącymi? • Mają wysoką zdolność absorpcji i mogą szybko wiązać ciecz.

 • Można je łatwo i niedrogo zutylizować.

 • Zapotrzebowanie można dokładnie obliczyć na podstawie zużycia.

 • W sytuacjach awaryjnych mogą być skutecznie i bezpiecznie stosowane nawet przez osoby niedoświadczone.

 • Nadają się do wody – zwłaszcza włókniny wiążące, które wchłaniają wyłącznie olej (bez wody).


Jakie są wady włóknin wiążących w porównaniu z innymi środkami wiążącymi? • Na nierównych lub porowatych podłożach nie są one tak skuteczne jak granulaty.

 • Nie są one tak bezpieczne i chłonne jak wanny awaryjne.


Z przyjemnością wyjaśnimy Państwu, dlaczego włókniny wiążące są ważnym elementem firmowych zestawów awaryjnych do usuwania wycieków, i doradzimy w wyborze produktów do codziennego użytku. Zachęcamy w tym celu do kontaktu z nami!