Taczki transportowe do jazdy po schodach

Schody są solą w oku każdemu pracownikowi, który transportuje większe produkty, i dlatego zawsze chciałoby się ich unikać. Taczki transportowe do jazdy po schodach stanowią rozwiązanie tego problemu. Dzięki nim pokonywanie schodów jest dziecinnie proste, a przy tym można zapewnić ochronę swoim plecom.

W kategorii Taczki transportowe do jazdy po schodach oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro, eurokraft basic.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój

Taczki transportowe do jazdy po schodach: o jeden stopień lepiej – albo o dwa, trzy, czteryNawet przy użyciu zwykłej taczki można pokonywać schody i stopnie, aby dostarczyć towar z ciężarówki do klienta. Znacznie łatwiej sprostają jednak temu zadaniu taczki transportowe do jazdy po schodach. Dzięki pomysłowej konstrukcji koła i wygodnej ramie mogą bowiem pokonywać dowolną ilość stopni. I to bez żadnego wysiłku.Jak zabezpieczyć ładunek na taczce do jazdy po schodach?Po załadowaniu urządzeń transportowych i wózków wszelkiego rodzaju towarami należy zawsze upewnić się, czy ładunek jest odpowiednio zabezpieczony. Jest to szczególnie ważne w przypadku taczki do jazdy po schodach i tym podobnych urządzeń, ponieważ podczas załadunku pracuje się głównie w górę, a podczas transportu przechyla się całą taczkę w kierunku ciała.Mimo konstrukcji z gwiaździstym kółkiem środek ciężkości jest zatem zawsze inny niż w przypadku transportowania kilku pudełek na czterokołowym wózku po płaskiej powierzchni. Ogólnie rzecz ujmując, podczas załadunku taczki do jazdy po schodach wystarczy kierować się powierzchnią ładunkową. Towary nie powinny wystawać nierówno poza łopatę ani zbyt mocno poza ramę.Jeśli tak się zdarzy, należy użyć dodatkowych pasów i upewnić się, że towar nie przesuwa się podczas transportu. Zasadniczo odradzamy ładowanie zbyt dużej ilości towarów w pionie.Jak dobrać taczki transportowe do jazdy po schodach? Czy taczki te sprawdzą się również na płaskiej powierzchni?Konstrukcja z gwiaździstym kółkiem, która ma decydujące znaczenie w ułatwianiu wspinaczki taczki transportowej po schodach, sprawdzi się również na płaskiej powierzchni. Cała taczka, łącznie z ładunkiem, opiera się bowiem z każdej strony jednocześnie na dwóch odpornych na przebicie oponach. Zapewnia to lepsze przenoszenie siły i zdejmuje część obciążenia z użytkownika.Całkowita średnica konstrukcji z gwiaździstym kółkiem umożliwia łatwe pokonywanie większości stopni bez względu na ich wysokość. Na każdej stronie produktu znajdą Państwo maksymalną wysokość, która wynosi zazwyczaj 200 milimetrów. Stopnie, których wysokość przekracza 20 cm, są jednak wyjątkiem w codziennej logistyce.Istotniejszą kwestią jest konieczność rozważenia maksymalnej nośności i podjęcia np. decyzji, czy wystarczy prosty uchwyt w formie pałąka, czy też preferowaną opcją są wygodne uchwyty zapewniające maksymalną kontrolę.W razie dodatkowych pytań, np. dotyczących zalet elektrycznych schodołazów, jesteśmy do Państwa dyspozycji.