Rękawice gumowe

Zapewniają naszym dłoniom higieniczną ochronę. Rękawice gumowe wykonane z lateksu, winylu lub nitrylu chronią przed chemikaliami, olejami i tłuszczami, a tym samym pozwalają zapobiegać urazom.

Rękawice gumowe: bezpieczna ochrona dłoniW razie kontaktu z tłuszczami, olejami, chemikaliami, a nawet biologicznymi substancjami niebezpiecznymi, rękawice gumowe zapewniają dłoniom niezawodną ochronę. Określenie „rękawice gumowe'' jest jednak mylące. Obecnie należy je rozumieć jako wspólne określenie dla różnego rodzaju rękawic gumowych, które składają się z różnych kompozycji gumowych i są przeznaczone do różnych celów.Wybór rękawic gumowych: lateks, nitryl czy winyl?Rękawice gumowe są dostępne w wielu wersjach, które mają zarówno zalety, jak i wady:  • Rękawice lateksowe: rękawice gumowe wykonane z lateksu chronią przed kwasami, zasadami, alkoholami i ketonami. Są odporne na zużycie, ale mają wysoki potencjał alergizujący. Rękawic tych nie należy także używać podczas pracy z tłuszczami i olejami.

  • Rękawice nitrylowe: niezawierające lateksu rękawice nitrylowe są bardzo dobrze tolerowane przez większość osób. Materiał, z którego są wykonane, jest jednak mniej rozciągliwy. Rękawice te są odporne na oleje i tłuszcze, dlatego można ich używać również do pracy z żywnością.

  • Rękawice winylowe: rękawice gumowe wykonane z winylu są dobrą alternatywą dla osób uczulonych na lateks. Rękawice te zapewniają ochronę przed wieloma kwasami i zasadami, lecz nie chronią przed rozpuszczalnikami chemicznymi.


Rękawice jednorazowe czy wielokrotnego użytku?Jednorazowe rękawice gumowe są bezpudrowe i mają ściśle przylegający, anatomiczny kształt. Są dopasowane do obu dłoni, mają teksturowane końcówki palców i są dostępne w popularnych rozmiarach od S do XL. Z kolei gumowe rękawice wielokrotnego użytku mają długie mankiety lub zrolowany brzeg. Można je umyć, po czym nadają się do ponownego wykorzystania.Kwestia normy: wybór rękawic gumowychJeżeli rękawice gumowe są używane w miejscu pracy jako rękawice ochronne, muszą spełniać wymagania odpowiednich norm UE. W zależności od miejsca pracy i rodzaju wykonywanych zadań konieczne może być zastosowanie różnych modeli. Przed zakupem rękawic gumowych należy koniecznie zapoznać się z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat wyboru rękawic gumowych lub szukają Państwo innych produktów z kategorii produkty do czyszczenia i artykuły sanitarne lub bezpieczeństwo pracy, pracownicy naszego centrum serwisowego chętnie udzielą cennych wskazówek – zachęcamy do kontaktu z nami!Te produkty mogą Państwa zainteresować:Pojemniki na odpady otwierane pedałem | Natryski do oczu | Szafki na środki czystości | Środki wiążące oleje | Odkurzacze | Odkurzacze podłogowe | Wyposażenie dodatkowe do sprzątania starmix