Plomby zabezpieczające
Plomby zabezpieczające jednoznacznie wskazują, że przesyłka nie może zostać otwarta przez osoby nieuprawnione. Ponadto pozwalają szczelnie zamknąć pojemniki transportowe, takie jak kontenery, pojemniki kratowe lub pojemniki do ustawiania w stos, i zabezpieczyć je przed kradzieżą lub manipulacją. Poniżej prezentujemy więcej informacji na temat plomb zabezpieczających.
W kategorii Plomby zabezpieczające oferujemy Państwu produkty następujących marek: ratioform, BITO, KS Tools.
Plomby zabezpieczające – ochrona przed nieuprawnionym dostępem
Plomby zabezpieczające dają jasny przekaz. Zaplombowane towary lub pojemniki to wyraźny sygnał dotyczący nieuprawnionego dostępu, bariera uniemożliwiająca manipulację i kradzież, a także gwarancja jakości i bezpieczeństwa.
Jakie jest zadanie plomb zabezpieczających?
Plomby zabezpieczające są ważnym elementem w międzynarodowym przepływie towarów i są obowiązkowe w przypadku wielu przesyłek. Zamykają one pojemniki i otwory zaworów, a także kontenery, pojemniki kratowe lub całe magazyny i wagony kolejowe.
Ich głównym zadaniem jest kontrola, czy nie doszło do manipulowania przy przesyłce: plomby z unikalnym numerem nie można złamać, a następnie ponownie zamocować bez pozostawienia śladu. Daje to gwarancję, że pojemnik lub urządzenie nie zostało otwarte przez nieuprawnioną do tego osobę.
Może to mieć miejsce na trasie międzynarodowej, a także między dwiema inspekcjami sprzętu. Ogólnie rzecz biorąc, plomby zabezpieczające są jednocześnie zamknięciem, dokumentacją i ubezpieczeniem transportu.
Jakie są rodzaje plomb zabezpieczających?
- Plomby barierowe plombują magazyny, kontenery eksportowe, pojemniki do ustawiania w stos, pojemniki składane itp. Są one przeznaczone do ochrony przed manipulacją i kradzieżą, a jednocześnie służą jako zabezpieczenie na czas transportu.
- Plomby indykatorowe mają na celu wskazanie możliwej manipulacji lub nieuprawnionego dostępu. Te niedrogie plomby z tworzywa można usunąć łatwo, ale nie bez pozostawiania śladów.
- Plomby zabezpieczające opasane towary wskazują, czy taśmy do opasywania i podobne zabezpieczenia towarów są nienaruszone. Ponieważ takie plomby są bardzo łatwe do usunięcia i wymiany, są one niezbędne w przypadku wielu transportowanych przesyłek.
W zależności od materiału i rodzaju konstrukcji plomby można również podzielić na plomby druciane lub wykonane z tworzywa plomby przelotowe. Plomby przelotowe z drutu do plombowania nadają się do pojemników kratowych, skrzyń i transportu międzynarodowego w ciężarówkach i kontenerach. Są one dostępne w różnych rozmiarach i można je zdjąć tylko za pomocą odpowiednich narzędzi. Ogólnie rzecz biorąc, plomby przelotowe doskonale nadają się do plombowania gaśnic, maszyn lub komponentów, a tym samym służą jako zabezpieczenie przed manipulacją i jednocześnie plomby testowe. Plomby z tworzywa również mogą spełniać wiele zadań – zarówno w przemyśle chemicznym, jak i w ramach kontroli bezpieczeństwa.
Kiedy i gdzie plomby zabezpieczające są obowiązkowe?
Plomby są niezbędne w sytuacji, gdy bezpieczeństwo towarów zależy od zapewnienia im ochrony przed manipulacją. Dotyczy to na przykład produktów spożywczych: tutaj plomby zapewniają identyfikowalność oraz wskazują na kontrolę jakości i pochodzenia chronionych towarów.
Plomby mają identyczne znaczenie, jeśli chodzi o przepływ towarów w przemyśle chemicznym i medycznym oraz bezpieczeństwo w miejscu pracy. Plombowanie gaśnic lub sprzętu pierwszej pomocy gwarantuje, że po użyciu produkty są sprawdzane pod kątem kompletności lub wymieniane. W logistyce – zwłaszcza transgranicznej – plomby zabezpieczające są tak samo ważne jak zabezpieczenia ładunku, specjalne oznaczenia i kompletne dokumenty przewozowe.
Jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze, prosimy o kontakt z nami. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji!