Prace zimowe

Jak co roku: walka ze śniegiem i oblodzeniem. A czego co roku potrzebuje personel wykonujący pracę zimową? Dobrze zorganizowanej pracy – w formie materiałów sypkich, wózków do rozsypywania, pojemników na materiał sypki. Z takim wyposażeniem można przystąpić do uprzątania. A na wypadek intensywnego śniegu mamy do zaoferowania duży wózek do rozsypywania.

W kategorii Prace zimowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: CEMO, eurokraft basic, eurokraft pro, FLORA, PRESSOL, Bio-Circle, Kärcher.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 72

Prace zimowe – dla bezpieczeństwa w zakładzie pracyPrace zimowe to obowiązek każdej firmy – zapewniają one bowiem bezpieczeństwo pracowników. Odpowiednio zadbane drogi dojazdowe pozwalają także chronić dostawców i klientów. Znajdująca się w pojemnikach na kruszywo sól drogowa jest zawsze pod ręką i można ją sprawnie rozsypać na terenie zakładu odpowiednimi wózkami. Na mniejszych powierzchniach z powodzeniem można wykonywać prace zimowe za pomocą łatwych w obsłudze modeli ręcznych – z kolei przyczepy w postaci wózków do rozsypywania umożliwiają błyskawiczną obsługę większych terenów.Prace zimowe: obowiązek przedsiębiorstwW przypadku przedsiębiorstw zasada jest prosta: mają one obowiązek odśnieżania i posypywania kruszywem bezpośrednich terenów firmowych, takich jak obiekty zewnętrzne. Firmowe prace zimowe obejmują również drogi dojazdowe oraz publiczne drogi i pasy ruchu wokół terenu firmy. Jeśli nie mają Państwo pewności, na jakich terenach wokół firmy konieczne jest utrzymanie porządku w czasie zimy, warto skontaktować się z właściwym lokalnym urzędem. Uzyskają tam Państwo dokładne informacje, o jakie obszary trzeba zadbać w czasie zimy, dzięki czemu będą Państwo prawnie chronieni.Jakie zasady obowiązują firmy w przypadku prac zimowych?Przepisy prawa w wielu punktach dokładnie określają zasady bezpieczeństwa w pracy. W odniesieniu do prac zimowych nie obowiązuje jednak jednolity tekst prawny. Niemniej istnieje obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa ruchu na bezpośrednim terenie firmy. W Niemczech jest to na przykład zapisane w przepisach technicznych dla stanowisk pracy (ASR) w punkcie Drogi komunikacyjne. Poniższej podsumowujemy dokładne wymagania wobec przedsiębiorców:  • Co najmniej godzinę przed przybyciem pierwszego gościa, dostawcy, klienta lub pracownika teren firmy musi być odśnieżony i posypany. Z zadaniem tym doskonale poradzą sobie zwłaszcza zgarniacze do śniegu do wózków widłowych.

  • Wszystkie często używane drogi komunikacyjne – zarówno te, po których się jeździ, jak i te, po których się chodzi – muszą być dodatkowo posypane kruszywem. Dzięki przyczepie do pojazdów transportowych w postaci wózka do rozsypywania soli można skutecznie zabezpieczyć nawet większe powierzchnie.

  • Pojemniki do rozsypywania i odpowiednie do tego pomoce, takie jak szufle do odśnieżania i wózki do rozsypywania, należy rozmieścić w newralgicznych miejscach na terenie zakładu, tak by były zawsze w zasięgu ręki i gotowe do użycia.

  • Dzięki matom wychwytującym brud można również zabezpieczyć strefy wejściowe firmy i w ten sposób zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się.


Podczas prac zimowych sprawdzają się zwłaszcza pojemniki na kruszywo wykonane z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym (GFK). Więcej informacji na temat tego materiału można znaleźć w naszym poradniku zakupowym dotyczącym pojemników na kruszywo z GFK. W naszej ofercie dostępne są również odpowiednie materiały do posypywania dróg.Praktyczne uzupełnienie produktów do prac zimowychNa dojazdach i innych drogach znajdujących się na terenie firmowym bezpieczeństwo ruchu zapewniają także lustra drogowe dostosowane do warunków zimowych. Ułatwiają one bowiem obserwację nawet mało widocznych obszarów. Ponadto szufle do odśnieżania i tym podobne produkty przydadzą się do odśnieżania dachów i zadaszeń, co pozwoli zapobiec zagrożeniom w postaci zalegających warstw śniegu.Jeśli mają Państwo pytania dotyczące prac zimowych w Państwa firmie lub chcieliby Państwo poradzić się w kwestii wyboru wózka do rozsypywania, pojemników na kruszywo i materiałów do posypywania, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół serwisowy chętnie udzieli pomocnych wskazówek!
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Pojemniki na narzędzia | Ławki do siedzenia | Produkty do odgradzania i znakowania