Szlifierki, heble

Do profesjonalnej obróbki drewna: elektryczne szlifierki i heble ułatwiają pracę z drewnem. Podczas gdy szlifierka oscylacyjna wygładza powierzchnię naturalnego materiału, hebel usuwa całe warstwy. Bogata oferta tych narzędzi dostępna w sklepie internetowym kaiserkraft!

W kategorii Szlifierki, heble oferujemy Państwu produkty następujących marek: Bosch.

Szlifierki i heble: do efektywnej obróbki drewnaDrewno jest materiałem ponadczasowym. Z elektrycznymi i profesjonalnymi szlifierkami i heblami obróbka drewna staje się łatwa i efektywna. Dzięki nowoczesnym modelom można błyskawicznie wygładzić powierzchnię drewna.Jaka jest różnica między heblowaniem a szlifowaniem?Szlifierki i heble wygładzają powierzchnie drewna i zapewniają atrakcyjny, naturalny wygląd. Ponadto przygotowują drewno do nałożenia lakieru lub powłoki ochronnej. Mimo że efekt jest podobny, oba elektronarzędzia do obróbki drewna różnią się sposobem działania.Szlifierki pracują ze ściernicą tarczową, która w zależności od ziarnistości szorstkuje drewno i usuwa je małymi partiami. To poręczne elektronarzędzie jest precyzyjne i nadaje się również do małych powierzchni. Szlifierki przygotowują drewno pod nałożenie oleju, lazury itp. – ponieważ oszlifowane kawałki drewna lepiej je wchłaniają.Natomiast heble elektryczne usuwają powierzchnię kawałków drewna warstwa po warstwie. Dzięki temu strugane powierzchnie mają ładny połysk i są gładkie w dotyku bez konieczności dalszej obróbki. Heble nadają się również do skutecznego usuwania starych warstw lakieru. W ten sposób stosuje się je najczęściej do większych kawałków drewna.Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlifierek?Jeśli trzeba wygładzić narożniki lub krawędzie, odpowiednim wyborem będzie szlifierka oscylacyjna. Oscylująca płyta szlifierska usuwa bowiem tylko niewielką ilość materiału. Szlifierki mimośrodowe usuwają natomiast więcej materiału z uwagi na ruch obrotowy okrągłej tarczy szlifierskiej. Nadają się one do szlifowania większych powierzchni.W przypadku profesjonalnych szlifierek i hebli zazwyczaj świadomie rezygnuje się z akumulatora, ponieważ narzędzia te wymagają stałej wydajności. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na obszar zastosowania szlifierek i hebli. Wybór poszczególnych modeli uzależniony jest również od obrabianego materiału, przeciętnej wielkości powierzchni i kształtu obrabianych przedmiotów. Do urządzenia należy dopasować również właściwe ściernice.Jeśli chcą Państwo uzyskać poradę w kwestii zakupu szlifierek i tym podobnych urządzeń, prosimy o kontakt z nami. Nasz przyjazny zespół obsługi chętnie pomoże również w wyborze innych elektronarzędzi – od szlifierek kątowych po wiertarki.
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Młotowiertarki i młoty udarowe | Lampy do oświetlenia stanowiska pracy | Stoły warsztatowe | Ochrona oczu | Rękawice robocze | Szczotki i pilniki