Imadła

W niektórych procesach roboczych z pewnością przyda się nieco ścisku. Ściski i imadła mocują przedmioty poddawane obróbce i zapewniają precyzyjną pracę. Naszym zdaniem jest to niezbędne wyposażenie podstawowe.

W kategorii Imadła oferujemy Państwu produkty następujących marek: KS Tools, SCANGRIP.

Twoje filtry
    Marka
    Rodzaj produktu
    Rozpiętość maks.
    Siła napinania
    Zakres głębokości maks.
    Cena brutto
    Cena netto
    Istotne
    Liczba artykułów: 14

    Ściski i imadła: optymalna forma nacisku



    Stały nacisk, nieruchoma pozycja robocza, dobrze dozowany zacisk: nasze ściski i imadła zapewniają optymalny nacisk, co pozwala osiągnąć precyzyjne wyniki pracy i jednolite połączenia.



    Do czego potrzebne są ściski i imadła?



    Imadła mocują przedmiot poddawany obróbce, a wszelkiego rodzaju ściski zapewniają docisk dwóch części w celu montażu. Te narzędzia ręczne są niezastąpione w rzemiośle, przy obróbce małych elementów, do prac hobbystycznych i przy obróbce drewna.



    Jakie imadła i ściski są dostępne?



    Imadła należą do podstawowego wyposażenia każdego warsztatu. Dzięki nim można utrzymywać przedmioty w idealnej pozycji roboczej i poddawać je precyzyjnej obróbce za pomocą pilników lub innych narzędzi.



    Przy wszelkich rodzajach klejenia lub skomplikowanych połączeniach różnych elementów warto postawić na ściski. Mają one zastosowanie np. jako ściski krawędziowe lub krokwiowe w różnych branżach. Mocują one dwa elementy w wymaganym położeniu i wywierają duży nacisk.



    W ten sposób zapobiegają zmianie pozycji materiałów takich jak drewno przed trwałym połączeniem lub ich ześlizgiwaniu się podczas schnięcia kleju. Ściski gwarantują także równomierny kontakt pomiędzy powierzchniami łączonymi – a tym samym pewne połączenie.



    Na co należy zwrócić uwagę podczas stosowania imadeł i ścisków?



    Przede wszystkim należy uważać na swoje palce i trzymać je z dala od mocnych zacisków lub szczęk. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku ścisków śrubowych z szybkozłączką.



    Ponadto należy dopasować rozstaw, głębokość i siłę nacisku do konkretnych wymagań. Najważniejszym drogowskazem jest materiał elementu, który podlega obróbce. Stal i metal w konstrukcji pojazdów i karoserii wymagają innych sił niż miękkie, wrażliwe na nacisk drewno. Zbyt mocne systemy ścisków mogą uszkodzić materiał.



    Poza tym obowiązuje żelazna zasada dotycząca narzędzi ręcznych: bezwarunkowa jakość i funkcjonalność do profesjonalnych zastosowań pozwalają na dłuższą metę zaoszczędzić wiele pracy. Dzięki wybranej technice mocowania można ograniczyć ilość błędów i konieczność poprawek. Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych wyjaśnień lub porady w tej kwestii, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.