Wózki ręczne

Klasyk wśród pomocy transportowych: wózek ręczny. Gdy w ramach logistyki magazynowej lub na potrzeby przemysłu trzeba przenieść ciężkie, nieporęczne towary, to właśnie ten wózek jest właściwym wyborem. Oprócz wózków i taczek ręcznych w kaiserkraft można znaleźć również wózki czterokołowe i ręczne wózki skrzyniowe – na małe i duże ładunki.

W kategorii Wózki ręczne oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro, Kongamek.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 17

Wózki ręczne: sprawdzeni i elastyczni pomocnicy



Wózek ręczny sprawia, że wewnątrzzakładowa logistyka transportu jest prosta i nieskomplikowana. Można na nim bez trudu układać wszelkiego rodzaju towary, zabezpieczać je i bez większego wysiłku przewozić z punktu A do punktu B. Te sprawdzone środki transportu nie wymagają ani silnika, ani paliwa, a przy tym są niezwykle uniwersalne. Poniżej wyjaśniamy, jakie rodzaje wózków ręcznych są dostępne i w jakich obszarach można je stosować.



Obszary zastosowania wózków ręcznych, taczek ręcznych itp.



Czy to wózek dwukołowy, wózek ręczny czy wózek do przewozu długich towarów: ci praktyczni pomocnicy sprawdzą się w transporcie różnych ładunków. Wyjątkowo wszechstronny jest zwłaszcza ręczny wózek skrzyniowy. Jest on dostępny zarówno w wersji z burtami, jak i bez nich i ma dużą nośność – jest zatem idealny do zastosowania w przemyśle.



Z kolei jeśli trzeba przetransportować mniejsze przedmioty o niewielkiej wadze, odpowiednia będzie taczka ręczna z burtą lub kratą. Natomiast długie towary, takie jak rury lub listwy, można szybko i bezpiecznie przetransportować do miejsca obróbki za pomocą specjalnego wózka ręcznego dla przemysłu.



Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka ręcznego?



Podobnie jak wiele wózków platformowych czterokołowe wózki ręczne oferują dużą nośność przy niewielkim nakładzie siły, a także stabilność. Ich zasięg działania jest jednak większy i dlatego wymagają większej przestrzeni manewrowej niż np. taczka ręczna.



Na wąskich korytarzach magazynowych i w obszarach o niewielkiej powierzchni w grę wchodzą zatem modele dwukołowe, takie jak taczki. Mają one bowiem bardzo mały promień skrętu. Podczas załadunku i transportu należy jednak zwrócić uwagę, że środek ciężkości jest tu inny niż w przypadku czterokołowego wózka ręcznego. Z kolei drobne elementy i części można bezpiecznie i wygodnie przewozić wózkiem ręcznym z burtami – dzięki nim podczas transportu nic z wózka nie spadnie.



Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać, aby nie przekraczać maksymalnej określonej nośności wózka ręcznego. Również opony powinny być dostosowane do podłoża. Jeśli mają Państwo wątpliwości, który wózek ręczny spełni wymagania Państwa firmy, lub mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt z nami!



Te produkty mogą Państwa zainteresować:



Podpory do podnoszenia | Aluminiowe pojemniki transportowe | Kliny najazdowe | Podnośniki | Wagi liczące | Wagi do listów