Nożycowe stoły podnośne

Ze względu na powtarzające się procesy podnoszenia i opuszczania, stoły nożycowe stały się stałym elementem procesów produkcyjnych. Stoły podnośne są doskonałą, uniwersalną pomocą w magazynie i warsztacie, oferującą ergonomiczne odciążenie przy pracy.

W kategorii Nożycowe stoły podnośne oferujemy Państwu produkty następujących marek: Edmolift, Flexlift, eurokraft basic.

Marka
Rodzaj produktu
Długość platformy
Istotne
Liczba artykułów: 57

Stoły nożycowe – dla zdrowych warunków podnoszeniaPraca w magazynie lub podczas montażu wymaga czasami nieustannego ruchu w górę i w dół. Dzięki stołom nożycowym dostępnym w kaiserkraft, pracownicy w elastyczny sposób i bez większego wysiłku mogą dopasować wymaganą wysokość roboczą, co z kolei zwiększa komfort pracy i pozwala oszczędzić plecy. Stoły nożycowe posiadają bezstopniową, hydrauliczną regulację wysokości, a wiele z nich dostępnych jest również w wersji mobilnej.Unoszenie przedmiotów o wadze stu lub więcej kilogramów może być nie lada wyzwaniem. Dla stołów nożycowych to żaden problem. W zależności od modelu podnoszą one do 8000 kg. Wysokość stołów nożycowych z napędem hydraulicznym lub elektrohydraulicznym może być regulowana bezstopniowo. Dzięki temu bez względu na wykonywane zadanie Państwa pracownicy mogą przyjąć zdrową i rozluźnioną postawę, niezależnie od ich wzrostu. Ponadto mogą mieć mniejsze obawy, że podnoszony przedmiot spadnie im na stopę. Stoły nożycowe idealnie sprawdzą się również do niwelowania różnic wysokości w ramach instalacji transportowych.Jakie są rodzaje stołów nożycowych?Wśród stołów nożycowych wyróżniamy: płaskie stoły podnośne i kompaktowe stoły podnośne. Główną różnicą między nimi jest wysokość konstrukcji. W przypadku kompaktowych stołów nożycowych jest ona większa, ponieważ pod platformą znajduje się agregat hydrauliczny. Płaskie stoły podnośne są niższe. W zależności od wersji mogą być one ładowane za pośrednictwem rampy lub bezpośrednio za pomocą podnośnikowego wózka widłowego. Jako wariant mobilny z rolkami, podnośne wózki nożycowe, łączą w sobie zalety stołu podnośnego i tradycyjnego wózka paletowego. Jeśli istnieje potrzeba transportu palet, polecamy model z widłami. Stoły podnośne z zamkniętą platformą są z kolei idealnym rozwiązaniem dla pojedynczych przedmiotów.Większość stołów podnośnych jest skonstruowanych jako nożycowe stoły podnośne lub wózki nożycowe. Szczególnie duże wysokości osiąga się dzięki podwójnym lub potrójnym nożycom. Przechylane stoły podnośne są natomiast cenną pomocą w sytuacjach, gdy pracownicy muszą usuwać przedmioty z wysokich pojemników lub skrzyń kratowych.Na czym polega obsługa stołów nożycowych?W zależności od modelu, stacjonarne lub mobilne stoły nożycowe, można podnosić za pomocą pedałów nożnych i dźwigni ręcznych lub za pomocą przycisku. Funkcja Quicklift sprawdza się w sytuacjach, gdy podnoszenie musi być naprawdę szybkie. Trzpieniowe stoły nożycowe nie są już tak wygodne, są jednak niedrogie, niezwykle trwałe i można je regulować z dokładnością do milimetra.Jak znaleźć właściwy stół nożycowy?Stoły podnośne dostępne w kaiserkraft dostępne są w wielu różnych wersjach. Wybierając stół nożycowy, warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:  • Jaki ciężar ma być unoszony przez stół nożycowy?

  • Jaka będzie idealna długość i szerokość?

  • Czy przedmioty mają być tylko podnoszone czy również transportowane?

  • Czy podnoszone będą jedynie palety, pojedyncze przedmioty, czy też oba rodzaje towarów?

  • Jaka będzie wystarczająca wysokość podnoszenia?

  • Czy korzystnym rozwiązaniem będzie możliwość przechylania stołu podnośnego na bok?


Mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące stołów nożycowych lub podnośników warsztatowych?Zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy Państwu w wyborze. Ponadto konsultanci kaiserkraft są zawsze gotowi, by przyjąć Państwa specjalne wymagania i podjąć się ich realizacji.