Spodnie robocze

Wprawdzie szata nie zdobi człowieka, ale spodnie robocze to niezbędna „ozdoba'' wyróżniająca profesjonalistów. Odpowiednie spodnie robocze zapewniają bowiem ochronę przed możliwymi zagrożeniami. Nasza oferta obejmuje zarówno spodnie robocze, jak i spodnie chroniące przed ogniem, nakolanniki i inne produkty renomowanych producentów – dla mężczyzn i kobiet.

W kategorii Spodnie robocze oferujemy Państwu produkty następujących marek: Leipold+Döhle.

Twoje filtry
  Marka
  Rodzaj produktu
  Zrównoważony rozwój
  Płeć
  Rozmiar
  Cena brutto
  Cena netto

  Spodnie robocze: spodnie chroniące przed ogniem, odzież chroniąca przed wysoką temperaturą lub nakolanniki najlepszych marek  Pomijając fakt, że jeansy są niewygodne podczas wielu zadań, ich modele do codziennego użytku nie zapewniają nawet minimalnej ochrony oferowanej przez dobrej jakości spodnie robocze. Zatem nie bez powodu damskie spodnie robocze, męskie spodnie robocze i nakolanniki do pracy są nieodzownym elementem wyposażenia profesjonalistów.
  Przed czym chronią spodnie robocze?  Spodnie robocze jako element zapewniający bezpieczeństwo pracy mają za zadanie chronić ciało przed typowymi zagrożeniami podczas wykonywania określonych prac. W leśnictwie obowiązkowe są spodnie robocze z ochroną przed przecięciem, a hutnicy nie mogą pokazać się w pracy bez spodni chroniących przed wysoką temperaturą. Osoby pracujące na zewnątrz lub w warunkach słabej widoczności potrzebują jaskrawej, dobrze widocznej ostrzegawczej kombinacji spodni roboczych i dopasowanej kurtki roboczej lub koszulki roboczej.  Ponadto długie i krótkie spodnie robocze dla mężczyzn lub kobiet zapewniają komfort pracy, miejsce na przybory robocze, takie jak narzędzia lub przybory do pisania, a także chronią przed zimnem, wilgocią i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.
  Kiedy spodnie robocze są obowiązkowe?  Najważniejszym wyróżnikiem każdej odzieży roboczej jest zapewniana przez nią „ochrona'': jeśli tylko spodnie robocze damskie lub męskie mają jako ochronne spodnie robocze chronić przed skaleczeniami, oparzeniami lub innymi urazami, muszą być zapewnione przez pracodawcę i noszone przy każdej czynności przez pracownika.  Oczywiście materiał i działanie ochronne muszą być odpowiednie do danego miejsca pracy: Białe tekstylne spodnie robocze do obsługi rozgrzanej do czerwoności stali? Oczywiście, że nie. Szorty ostrzegawcze do prac drogowych w środku zimy? Znów kompletna bzdura.  Pracodawca może również wprowadzić obowiązek noszenia określonych spodni roboczych w ramach (reprezentacyjnego) umundurowania. W tym przypadku odzież robocza stanowi koszt uzyskania przychodu lub jest również zapewniana przez zakład pracy.
  Jaki jest właściwy rozmiar spodni roboczych?  Dużo za szerokie czy dużo za ciasne? W przypadku spodni roboczych – ani jedno, ani drugie. Przed zakupem roboczej odzieży ochronnej należy koniecznie określić właściwy rozmiar:  1. Należy zmierzyć obwód w talii i biodrach.

  2. Należy określić długość kroku lub wewnętrzną długość nogawki od krocza do kostki. Najlepiej gdy spodnie robocze w niewielkim stopniu nachodzą na but roboczy.


  W razie wątpliwości warto wybrać spodnie o jeden rozmiar większe, co pozwoli zagwarantować optymalną swobodę ruchów. W niektórych modelach spodni roboczych dobrych marek, takich jak Leipold+Döhle, można w razie potrzeby przedłużyć nogawki.  Które spodnie robocze są dobre lub odpowiednie do danego miejsca pracy? Chętnie Państwu doradzimy. Zachęcamy do kontaktu z nami.