+48 22 623 03 42       kaiserkraft@kaiserkraft.pl

Klienci indywidualni Klienci biznesowi

Wybór marki

Zawęź wyszukiwanie
(możliwy wybór wielokrotny)

Cena netto

Ogranicz Cena netto

-
Marka
Nośność
 

Uchwyty przyssawkowe

A teraz wytworzymy drobinę ciśnienia – dokładniej rzecz ujmując, podciśnienia. Zasada działania każdego z podnośników przyssawkowych opiera się na podciśnieniu, wytwarzanym między przyssawką podnośnika a gładką powierzchnią transportowanego przedmiotu. Umożliwia to bezproblemowe podnoszenie i przemieszczanie ciężarów.
Znaleziono 26 artykuł/-y/ -ów
| | |
Znaleziono 26 artykuł/-y/ -ów

Podnośnik przyssawkowy: bezpieczny transport siłą mięśniDzięki elektrycznemu wspomaganiu można sprostać wielu wyzwaniom związanym z transportem. Niektóre materiały i towary lepiej jednak transportować jedynie siłą mięśni. W przypadku produktów wrażliwych lub nieporęcznych potrzeba bowiem odrobiny taktu. I tu sprawdza się zasada działania naszych podnośników przyssawkowych.Jak działają podnośniki przyssawkowe?Zasadniczo każdy podnośnik przyssawkowy jest przemysłowym wariantem prostej przyssawki, która może być używana również w domu np. do mocowania półek łazienkowych na płytkach ściennych. W warsztacie, magazynie i hali produkcyjnej zasada ta jest przenoszona na urządzenia przyssawkowe o dużej powierzchni, za pomocą których pracownicy wytwarzają przy użyciu dźwigni niezbędne podciśnienie na gładkich i gazoszczelnych powierzchniach.Najważniejsze jest przy tym to, że podnośniki przyssawkowe mają uchwyty, a ich nośność sięga od 30 do 120 kg – to wystarczająco dużo, aby poradzić sobie nawet z ciężkimi zadaniami transportowymi. Towary, z którymi wcześniej trudno było się bezpiecznie obchodzić, dzięki temu produktowi z kategorii urządzeń podnośnych i podnośników stają się nagle niezwykle poręczne.Do czego służą podnośniki przyssawkowe?Ten „praktyczny uchwyt'' okazuje się niezbędny na przykład podczas transportu lub ustawiania dużych płyt szklanych. O ile inne urządzenia i wózki transportowe byłyby w tym przypadku użyteczne jedynie z dużą ilością materiału wypełniającego i przy zachowaniu dużej ostrożności, dzięki podnośnikowi przyssawkowemu Państwa pracownicy mogą bez wysiłku przenosić nawet duże płyty.Należy jedynie pamiętać, aby na newralgicznych punktach przymocować kilka podnośników przyssawkowych i podnieść płytę w tym samym czasie. Ten elastyczny uchwyt doskonale sprawdza się nawet w przypadku nieporęcznych płyt metalowych, płyt podłogowych, a nawet mniejszych maszyn.Łatwiejsze jest zatem ustawianie materiałów produkcyjnych lub maszyn z milimetrową precyzją. Do ich przenoszenia nie trzeba używać pokaźnych podnośników do maszyn i nawet przy niewielkiej ilości dostępnego miejsca można wygenerować wystarczającą siłę podnoszenia, aby móc nimi bezpiecznie i pewnie manewrować.Oprócz wykonywania zadań na skalę przemysłową podnośnik przyssawkowy jest również sprytnym uzupełnieniem arsenału narzędzi – sprawdzi się na przykład, gdy trzeba przemeblować biuro, gdy w lodówce w pomieszczeniu socjalnym przydałby się czasem poręczniejszy uchwyt lub gdy drzwi muszą być szybko zdemontowane i wymienione.W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wyboru chętnie służymy pomocą.

ZOBACZ NASZ SKLEP W WERSJI NA URZĄDZENIA MOBILNE

Sklep internetowy KAISER+KRAFT jest teraz dostępny także w nowej wersji mobilnej, którą stale dla Państwa modernizujemy.
Wypróbuj sklep mobilny
Porównanie produktów