Wyposażenia do beczek

Oprócz dużych beczek i małych zbiorników roboczych ważnymi produktami do bezpiecznego rozlewania i przelewania są akcesoria do beczek, takie jak pokrywy, narzędzia do beczek, naczynia pomiarowe lub olejarki. W profesjonalnej obsłudze substancji niebezpiecznych doskonale sprawdzi się wyposażenie dodatkowe do beczek i narzędzia do beczek znanych producentów – a wszystko to dostępne jest oczywiście w naszym sklepie. Zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

W kategorii Wyposażenia do beczek oferujemy Państwu produkty następujących marek: PRESSOL, FALCON, Justrite, eurokraft basic, eurokraft pro.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 54

Wyposażenie dodatkowe do beczek: aby praca była łatwiejsza (i bezpieczniejsza)Beczki są bezpiecznym rozwiązaniem do przechowywania wielu niebezpiecznych substancji. Realne bezpieczeństwo wymaga jednak nieco więcej zachodu. Wyposażenie dodatkowe do beczek i narzędzia do beczek są tu bardzo pomocne – i sprawiają, że obsługa substancji niebezpiecznych jest bezpieczniejsza, wygodniejsza i bardziej przejrzysta.Co wchodzi w skład wyposażenia dodatkowego do beczek?Wyposażenie dodatkowe do beczek służy optymalizacji obsługi beczek, zbiorników i kanistrów – zwłaszcza podczas napełniania, rozlewania i przelewania niekiedy niebezpiecznej zawartości. Oferujemy zatem różne produkty do obsługi substancji niebezpiecznych:  • Lejki do wlewania cieczy bez rozprysków do zbiorników, beczek i kanistrów

  • Otwieracze do pokryw do łatwego odkręcania zakrętek IBC/KTC

  • Narzędzie do beczek do bezpiecznego rozlewania agresywnych substancji z leżących zbiorników

  • Kurki spustowe i wylotowe do kontrolowanego rozlewania

  • Naczynia pomiarowe do precyzyjnego pobierania mediów

  • Pokrywy beczki z zabezpieczeniami do przekształcania pustych beczek w pojemniki na odpady

  • Pojemniki do mycia i zanurzania do bezpośredniego czyszczenia małych części, narzędzi itp. nad otworami beczek


Wyposażenie dodatkowe do beczek pozwala zatem dosłownie wydobyć z beczek i dużych zbiorników wszystko, co potrzeba, bez obaw o wycieki lub niepożądany kontakt z mediami. Produkty te zapewniają również sprytne pomysły na bardziej funkcjonalne wykorzystanie beczek o standardowych rozmiarach w procesach roboczych – nawet gdy beczki te są już puste.Na co zwrócić uwagę w przypadku wyposażenia dodatkowego do beczek?Nie bez powodu narzędzia i wyposażenie dodatkowe do beczek wykonane są z różnych materiałów. W zależności od konstrukcji zbiornika, jego zawartości i sposobu przechowywania do substancji agresywnych i żrących wymagane są bowiem inne produkty niż do substancji łatwopalnych. Rodzaj zagrożenia determinuje również obecność niezbędnych funkcji, takich jak ograniczniki płomienia i automatycznie zamykane pokrywy lub zawory.Nawet jeśli wyposażenie dodatkowe do beczek niezawodnie minimalizuje wycieki, nie można ich nigdy w pełni wykluczyć. Nawet doskonały lejek nie zapobiegnie rozpryskiwaniu się cieczy, jeśli pracownicy będą wykonywać zbyt energiczne ruchy podczas napełniania.Dlatego obsługa wyposażenia dodatkowego do beczek wymaga zawsze użycia produktów do neutralizacji i usuwania wycieków i regularnych szkoleń pracowników w zakresie prawidłowych procesów roboczych. Oczywiście podczas rozlewania, napełniania i przelewania należy zawsze nosić odpowiedni sprzęt BHP. Zalecane są zwłaszcza rękawice robocze i ewentualnie produkty do ochrony oczu.To, jakie środki ostrożności i działania należy faktycznie podjąć, zależy od oceny ryzyka i obowiązujących przepisów bezpieczeństwa dotyczących wykorzystywanych w firmie substancji przechowywanych w beczkach i dużych zbiornikach. Przegląd tych zagadnień oferujemy w naszych informacjach dotyczących zgodnego z przepisami składowania. Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy również osobiście. Zachęcamy zatem do kontaktu z nami.