Rękawy foliowe

Tak indywidualne jak Państwa produkty: rękawy foliowe to doskonała alternatywa dla gotowych worków. Czasem brakuje zaledwie centymetra, by produkt zmieścił się w gotowym worku. Czasem do wysłania jest tylko kilka małych części, ale dostępne są tylko duże opakowania. W większości przypadków jest na to jedno inteligentne rozwiązanie: rękawy foliowe do samodzielnego zgrzewania.

Jakie są zalety rękawów foliowych?Rękawy foliowe to niekończący się indywidualny wariant worków: za pomocą zgrzewarki do folii można stworzyć opakowanie o dowolnie wybranej długości. W ten sposób prawie wszystko, od mieszanki drobnych części po długą rurę, może ruszyć w podróż z odpowiednim wodoodpornym zabezpieczeniem. Tego rodzaju osłona nie tylko tworzy barierę przed brudem, uszkodzeniami i wilgocią, lecz także zapobiega przemieszczaniu się małych części w opakowaniu.Przemysłowe rękawy foliowe pomagają na przykład podczas wysyłki i komisjonowania, umożliwiają tworzenie przyjaznych dla klienta zestawów do mebli i oferują rozwiązanie, które pozwala ominąć różne warianty opakowań zajmujące dużo przestrzeni magazynowej.W porównaniu z gotowymi workami strunowymi lub workami płaskimi z folii taki niekończący się rękaw foliowy bez trudu dostosowuje się do towarów, do których w przeciwnym razie trzeba byłoby zużyć więcej materiału wypełniającego lub folii bąbelkowej. Pozwala to zmniejszyć ilość materiału używanego do pakowania, a nawet zaoszczędzić na opłatach pocztowych i zdecydowanie obniżyć koszty wysyłki.Jakie rękawy są dostępne?W naszym asortymencie można znaleźć rękawy foliowe o różnej szerokości i grubości. Grubość materiału jest decydującym kryterium, jeśli chodzi o wagę i kształt pakowanych produktów. Spiczaste małe części, takie jak śruby, wymagają wytrzymałej folii – grubość folii ma również istotne znaczenie w przypadku cięższych przedmiotów.Szerokość rękawa decyduje z kolei o możliwości dopasowania do określonych kształtów. Chociaż szersze folie zapewniają większą swobodę podczas napełniania, warstwa ochronna przylegająca do powierzchni produktu jest lepszym rozwiązaniem – pozwala także zaoszczędzić materiał opakowaniowy. W naszej ofercie znajdują się również rękawy foliowe o specjalnych właściwościach:  • Antystatyczne na wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne towary z branży elektronicznej i technologicznej

  • Wykonane z folii bąbelkowej o właściwościach amortyzujących

  • Rękawy foliowe VCI chroniące metal przed korozją i uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią


Jak konfekcjonować?Te niekończące się rękawy foliowe można oczywiście ręcznie docinać do odpowiedniej długości i sklejać taśmą samoprzylepną itp. Szybszym i przede wszystkim bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest jednak zgrzewarka do folii. Zgrzew tworzy kolejną niezawodną barierę przed wilgocią i brudem, dzięki czemu sprawdzi się doskonale zwłaszcza w przypadku towarów wrażliwych.Jeśli chcieliby Państwo zamówić rękawy foliowe o specjalnej grubości, w wariancie do kontaktu z żywnością, z nadrukiem lub wykonane z bardziej zaawansowanego materiału, prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, by spełnić Państwa specjalne życzenia i zapewnić owocną współpracę. Zachęcamy także do lektury naszego artykułu na temat wskazówek i trendów dotyczących opakowań. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.