Napełnianie, wyściełanie, ochrona

Tutaj można znaleźć wszystko, co niezbędne do bezpiecznej wysyłki: materiał wypełniający i wyściółkę do paczek, materiał ochronny do opakowań, a także pochłaniacze wilgoci. Nasze wysokiej jakości produkty zapewniają maksymalne bezpieczeństwo, chroniąc zawartość przed uszkodzeniami, takimi jak uderzenia, zadrapania lub inne przykre niespodzianki. Aby zadbać o optymalną ochronę paczek, warto już dziś zamówić akcesoria do wysyłki i materiały wyściełające!

Wyściełanie paczek: najlepsze ubezpieczenie transportowe dla wysyłanych produktówJeśli opuszczając magazyn produkt ma najwyższą jakość, powinien również dotrzeć do klienta jako produkt najwyższej jakości. Nasza oferta obejmuje wszystkie produkty potrzebne do wypełnienia, wyściełania i ochrony – przed uderzeniami, wilgocią, odłamkami czy zagięciami. Dzięki pierwszorzędnej ochronie do paczek i przesyłek dostawa przebiegnie bez przykrych niespodzianek.Jaki materiał wyściełający potrzebny jest do pakowania?Idealnie wyściełana przesyłka wymaga nie tylko materiału wypełniającego lub folii bąbelkowej. Wszystko zaczyna się od idealnego opakowania wysyłkowego: karton należy dobrać w taki sposób, aby między towarem a tekturą była przerwa o szerokości około pięciu centymetrów. W zależności od produktu i trasy wysyłki lukę tę należy wypełnić naszą wyściółką do paczek:  • Wrażliwe lub elektroniczne komponenty należy wysyłać z zabezpieczeniem przed wilgocią i korozją oraz owinięte w drobną folię bąbelkową.

  • W przypadku mebli najważniejsza jest osłona krawędzi i powierzchni. Ochrona taka sprawdzi się także w krytycznych punktach w przypadku krawędzi sprzętu AGD lub innych produktów, w których w razie przypadkowego uderzenia może dojść do odprysków.

  • Szkło, ceramika i podobne delikatne materiały transportuje się z użyciem mieszanych materiałów wyściełających: wypełniacz papierowy lub wyściółka piankowa w sposób bezpośredni chronią przedmiot, natomiast poduszki powietrzne z systemów wyściełania tworzą drugą warstwę ochronną.


Jak systemy wyściełania optymalizują wysyłkę?Jeśli do stołów do pakowania i stojaków do cięcia doda się systemy wyściełania i wypełniania, logistyka wysyłkowa przejdzie w tryb turbo. Lejki do napełniania i stojaki na materiał wypełniający, urządzenia do poduszek powietrznych i nacinarki do kartonu pozwolą w ciągu kilku sekund wypełnić puste przestrzenie. Szybko przycinają również kartony do idealnego rozmiaru.Takie systemy są opłacalne w przypadku co najmniej umiarkowanej, ale regularnej ilości wysyłek. Systemy te automatyzują czasochłonny etap logistyki, zwłaszcza gdy wysyłane są głównie produkty wrażliwe.Jak dzięki materiałom wyściełającym do opakowań zapewnić firmie bardziej zrównoważony charakter?Im mniej materiału potrzeba do wyściełania, wypełnienia i ochrony, tym lepiej dla bilansu środowiskowego i firmowego. Całkowita rezygnacja z materiału wyściełającego nie jest jednak dobrym pomysłem – zwiększa bowiem prawdopodobieństwo uszkodzenia produktów, a tym samym ilość zwrotów. Najlepszym złotym środkiem są nowe pomysły na materiały i ich precyzyjne dopasowanie:  • W każdej kategorii można teraz znaleźć przyjazne dla środowiska alternatywy: na przykład folie do poduszek powietrznych wykonane z papieru, tworzywa z recyklingu lub bio-folii to zrównoważone materiały wypełniające zapewniające optymalny bilans środowiskowy, a jednocześnie równie skuteczne działanie ochronne.

  • Nie każdy produkt musi być wysyłany w mocno wyściełanym opakowaniu. Zazwyczaj wystarczą pudełka kartonowe z niewielkim luzem i warstwą papierowej wyściółki lub folii piankowej.

  • W sytuacji gdy sam produkt jest już w opakowaniu ochronnym dodatkowy materiał wyściełający zwykle nie jest już konieczny. Dodatkowy bonus: mniejsze opakowanie pozwala zaoszczędzić na kosztach wysyłki.

  • Warto informować klientów o zrównoważonym rozwoju i możliwości recyklingu niektórych materiałów opakowaniowych. W ten sposób pomaga się nie tylko zamknąć obieg, lecz także pokazuje się klientom zaangażowane i ekologiczne oblicze firmy.


W razie pytań dotyczących idealnego połączenia ekologicznej logistyki i bezpiecznej wysyłki chętnie doradzimy Państwu w sprawie materiałów wyściełających do opakowań. Zachęcamy do kontaktu z nami. Jeszcze więcej nowych pomysłów na ekologiczną wysyłkę można znaleźć w naszych poradach i trendach dotyczących opakowań.