Latarki ręczne, reflektory budowlane

Latarki ręczne i budowlane są niezastąpione w warsztacie, na magazynie czy placu budowy. Wybór odpowiedniej latarki jest uzależniony od jej zastosowania. Może okazać się, że światło latarki ręcznej jest za słabe, by sprostać zadaniom specjalnym, natomiast reflektory budowlane mogą okazać się zbyt mocne do użycia na co dzień. Przy wyborze odpowiedniej latarki warto zaufać specjalistom.

W kategorii Latarki ręczne, reflektory budowlane oferujemy Państwu produkty następujących marek: SCANGRIP, Ansmann, UK Underwater Kinetics, Waldmann, RAU.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 69

Latarki ręczne – charakterystyka i zastosowanieJakie funkcje musi posiadać latarka, by była przydatna w firmie i warsztacie? Jako latarka budowlana i lampa robocza powinna przede wszystkim zapewniać mocne światło. Dla wszystkich latarek w ofercie kaiserkraft jest to oczywiście standard. Wybierając odpowiednią latarkę warto dodatkowo odpowiedzieć sobie na następujące pytania:  • Ile rąk potrzeba do pracy?


Podczas naprawy i montażu zazwyczaj trzeba pracować obiema rękami. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są w tym przypadku latarki ręczne z wbudowanym magnesem. W swobodnej pracy przy użyciu obu rąk pomocne są także składane haczyki.  • Czy praca wykonywana jest w wilgotnym otoczeniu?


Jeśli kapie woda lub rozpryskuje się olej, latarki powinny być wodoodporne i odporne na chemikalia. Takie akumulatorowe latarki ręczne przeznaczone są do użytku właśnie w tego rodzaju środowisku i wysoko cenione przez profesjonalistów.  • Czy praca wykonywana jest w strefach zagrożonych wybuchem?


Jeśli tak, latarki muszą być zabezpieczone przed wybuchem – zgodnie z obowiązującymi normami. W przemyśle petrochemicznym, w pracy przy pożarach, katastrofach itp. są one niezbędne.  • Czy konieczna jest funkcja regulacji światła roboczego?


Podczas, gdy niektórzy pracownicy potrzebują bardzo jasnego światła, u innych takie światło wywołuje bóle głowy, a skupienie na pracy możliwe jest wyłącznie przy ciemniejszym świetle. Dlatego latarki powinny posiadać możliwość przyciemnienia światła i regulacji oświetlenia według preferencji użytkownika. W ofercie kaiserkraft dostępne są latarki ręczne z bezstopniową regulacją oświetlenia: od 10 do 100% siły świecenia.  • Czy oprawa również musi być regulowana?


Jeśli tak, właściwym wyborem będą latarki z obrotową głowicą. Wystarczy wówczas obróć głowicę do pożądanej pozycji: góra, dół, na ukos, prosto itd.  • Jak długo latarka będzie trzymana w dłoni?


Godzina trzymania latarki w dłoni z pewnością nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Do takich zastosowań rekomendowane są zatem latarki ręczne z ergonomicznym uchwytem.Latarki budowlane i reflektoryPodczas prac wymagających obu wolnych rąk można wprawdzie stosować latarki ręczne, chcąc jednak oświetlić większą powierzchnię roboczą, stanowią one co najwyżej uzupełnienie latarek budowlanych. Reflektory budowlane wystarczy ustawić na podłodze lub na statywie i skierować wiązkę światła pod odpowiednim kątem za pomocą ruchomego uchwytu. Dlaczego reflektory budowlane będą w tym przypadku lepszym rozwiązaniem? Ponieważ strumień świetlny osiąga w nich wartość do 1000 lumenów, są one szczególnie solidne i zazwyczaj wodoodporne. Ponadto bardzo długo działają na jednym ładowaniu akumulatora. Latarki budowlane można również użyć jako oświetlenie ręczne – na dłuższą metę będzie to jednak dość męczące. Jeśli zatem w danym miejscu potrzeba dodatkowego światła, odpowiedniejszym źródłem światła będzie latarka ręczna.Latarki ręczne i reflektory budowlane a wydajność


W ofercie kaiserkraft można znaleźć latarki ręczne i latarki budowlane, które dostosowane są do różnych warunków i miejsc pracy. W ofercie dostępne są małe, średnie i duże latarki z uchwytami, statywami lub magnesami. Lampy te zasilane są za pomocą systemów ładowania i wbudowanych powerbanków. Wszystkie latarki posiadają co najmniej trzyletnią gwarancję. Uzupełnieniem latarek i reflektorów są lampy do stanowisk pracy.Dodatkowo warto zaopatrzyć się w pojemne wiszące szafki metalowe oraz praktyczne wózki stołowe, które sprawdzą się doskonale jako miejsce do przechowywania mniejszych latarek i zestawów narzędzi niezbędnych do pracy w warsztacie lub na magazynie.