Opaski zaciskowe, sznurki

Opaski zaciskowe, sznurki i gumki pozwalają utrzymać porządek, oszczędzają materiały transportowe oraz szybko i łatwo zabezpieczają lub wiążą towary. Warto odkryć już dziś naszą ofertę tych produktów! Więcej informacji poniżej!

Twoje filtry
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Długość [mm]
140
140
245
245
-

Opaski zaciskowe i sznurki: zapomnij o splątanych kablachOpaski zaciskowe, sznurki i gumki to praktyczna pomoc w walce z nieporządkiem, problemami z transportem lub wyzwaniami związanymi z wysyłką. Pozwalają także uniknąć żmudnego rozplątywania kabli lub wiecznego poszukiwania małych części. Bez wątpienia zapas opasek zaciskowych, gumek i sznurków zawsze się przyda!Do czego służą opaski zaciskowe i sznurki?Do zamykania i etykietowania często potrzeba tylko kilku pomocników: opaski zaciskowe i sznurki wiążą, zamykają i sortują wszelkiego rodzaju produkty – od worków na odpady po torebki na małe części, na przykład klipsem zaciskowym. Stanowią poręczną (i nadającą się do wielokrotnego użytku) alternatywę dla taśm klejących i taśm do pakowania oraz umożliwiają mocowanie opisów, metek i etykiet.Opaski zaciskowe i sznurki są używane nawet podczas montażu – na przykład do tworzenia tymczasowych barier lub mocowań. Gumka nie wymaga dłuższych wyjaśnień. Przydaje się nie tylko w magazynie czy warsztacie, ale także w biurze i administracji, w domu i na urlopie.Czy opaski zaciskowe są wielokrotnego użytku?Opaski zaciskowe są dostępne zarówno jako plastikowe zapięcia z systemem blokującym do jednorazowego użytku, jak i jako warianty wielokrotnego użytku:  1. System blokujący zgodny z normą DIN jest zalecany na przykład do wiązania i zabezpieczania kabli elektrycznych; zapewnia także większe bezpieczeństwo i porządek podczas transportu.

  2. Opaski zaciskowe wielokrotnego użytku są bardziej ekologiczne, ale nie są tak skuteczne jak wersje jednorazowe. Idealnie nadają się jednak do wiązania kabli elektrycznych przy sprzętach AGD itp. lub do zamykania wszelkiego rodzaju worków.


Jak używać opaski zaciskowej?Należy przełożyć pasek przez oczko i zacisnąć – to wszystko, co trzeba wiedzieć o opasce zaciskowej. W przypadku wariantów jednorazowych przed zaciśnięciem opaski należy jednak określić, gdzie ma się ona znajdować i jaka długość jest odpowiednia. Im dłuższa opaska zaciskowa, tym lepiej i pewniej można ją zacisnąć.Ważne: w miarę możliwości nie należy przycinać końcówek zbyt krótko; pozwoli to zagwarantować pewny zacisk.Do czego służą sznurki?Sznurków używa się do obwiązywania pudełek i paczek. Sznurki ze sztucznego włókna są bardzo odporne na rozerwanie i mogą wytrzymać do 100 kilogramów, jeśli chodzi o siłę uciągu. Lekkie włókna naturalne mają wytrzymałość do 20 kilogramów. Sznurki są doskonałym rozwiązaniem, które zapewnia elastyczność użytkowania, można je bowiem przycinać na różną długość w zależności od potrzeb; muszą być jednak dobrze zawiązane, aby idealnie spełniały swoje zadanie.Wiele dodatkowych wskazówek znajdą Państwo w artykule dotyczącym prawidłowego pakowania. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy również do kontaktu z nami.