Wyposażenie sanitarne

Papier, mydło i środki dezynfekujące należą do podstawowych elementów utrzymania wysokiego poziomu higieny i czystości w firmie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą środków czystości. Czekamy na Państwa zamówienia.

W kategorii Wyposażenie sanitarne oferujemy Państwu produkty następujących marek: CWS, TORK, AIR-WOLF, Kimberly-Clark, Rubbermaid, VAR, SC Johnson, starmix, Bio-Circle, eurokraft pro.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 182

Wyposażenie sanitarne do stref higienicznych: czystość w każdym zakamarkuŁazienka jest kluczowym elementem odpowiedzialnym za higieniczne środowisko pracy i zdrowie pracowników. Pracownicy mogą tutaj zmyć z siebie brud po pracowitym dniu, a także umyć i zdezynfekować dłonie, eliminując w ten sposób niepożądane zarazki. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu sanitarnemu nie tylko przestrzega się przepisów prawa, lecz zapewnia również optymalne warunki pracy.Jakie są wymagania dotyczące wyposażenia sanitarnego?Przepisy BHP zawierają szczegółowe wytyczne na temat wymagań, jakie musi spełniać łazienka lub strefa higieniczna. Zasadniczo ważnym elementem są „środki do mycia i suszenia dłoni''. Mowa tu o balsamach do mycia rąk, płynach do mycia rąk i ręcznikach papierowych. W przypadku specjalnych środowisk pracy i obsługi niektórych urządzeń roboczych istotną rolę odgrywają również produkty do pielęgnacji skóry, dezynfekcji i ochrony skóry. Jednorazowe rękawiczki w odpowiednich dozownikach oraz produkty do czyszczenia skóry o specjalnych recepturach powinny być w pogotowiu zwłaszcza w przypadku pracy w pomieszczeniach sterylnych.Która wersja jest bardziej ekonomiczna: ręczniki czy suszarka do rąk?W naszej ofercie artykułów do czyszczenia i wyposażenia sanitarnego znajdą Państwo zarówno ręczniki papierowe i uchwyty, jak i elektryczne suszarki do rąk. Obie wersje mają swoje zalety i wady.Chociaż ręczniki papierowe należą jako materiały eksploatacyjne do kosztów bieżących i muszą być zawsze na składzie, szybko i dokładnie osuszają one ręce, pochłaniają pozostałości po myciu i mogą być odpowiednio utylizowane. Można nimi również osuszyć twarz. Dzięki specjalnym rodzajom składania ich zużycie pozostaje na niskim poziomie. Potrzeby w zakresie konserwacji uchwytu na ręczniki są oczywiście bardzo przejrzyste.Elektryczne suszarki do rąk nie wytwarzają żadnych śmieci, a odpowiednio wyposażone są higieniczne i dokładne – w wielu przypadkach nawet dokładniejsze niż ręcznik. Zużywają one jednak prąd, muszą być czyszczone i regularnie konserwowane. Pod względem stosunku kosztów do korzyści są one praktycznie bezkonkurencyjne zwłaszcza w intensywnie uczęszczanych umywalniach, a także można je stosować w pomieszczeniach wrażliwych z punktu widzenia higieny.Podsumowując: w łazience dla personelu, w przypadku której znana jest częstotliwość jej użytkowania i obowiązują normalne wymagania w zakresie higieny, ręczniki papierowe jako artykuły higieniczne są bardziej ekonomiczne. W razie dużej częstotliwości użytkowania, bardzo wysokich wymagań w zakresie higieny i ewentualnej potrzeby bezdotykowego suszenia, inwestycja w suszarkę do rąk szybko się zwraca. Chętnie doradzimy Państwu również w kwestii wyposażenia sanitarnego.