Ochrona słuchu

Stosowanie w odpowiednich sytuacjach ochrony słuchu to najlepszy sposób, by zapobiec jego stopniowej utracie i móc cieszyć się pełnią życia. Właściwe produkty do ochrony słuchu znajdą Państwo w kaiserkraft.

W kategorii Ochrona słuchu oferujemy Państwu produkty następujących marek: Uvex, MOLDEX, 3M.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 24

Ochrona słuchu: zabezpieczenie przed hałasemW Niemczech co siódma dorosła osoba ma problemy ze słuchem, przy czym w wielu przypadkach można było temu zapobiec. Na przykład stosując nasze nauszniki i wkładki przeciwhałasowe. W sposób niezawodny zapewniają one ciszę i chronią uszy przed szkodliwymi częstotliwościami.Uszy potrzebują większej ochrony niż inne narządy zmysłówO tym, jak wrażliwe są nasze uszy, często przekonujemy się dopiero wtedy, gdy zaczynami słyszeć piszczenie i szumy. Wtedy może być już jednak za późno. Nawet niski poziom hałasu utrzymujący się przez dłuższy czas może bowiem spowodować nieodwracalne uszkodzenie słuchu. Mowa tu o hałasie, który jest powszechny w hali produkcyjnej, na placu budowy lub podczas montażu.Na szczęście ochrona uszu nie jest trudnym zadaniem. Potrzeba jedynie odpowiednich produktów do ochrony słuchu.W kaiserkraft znajdą Państwo różne wersje tych produktów:


  • Wkładki przeciwhałasowe

  • Nauszniki przeciwhałasowe

  • Wkładki przeciwhałasowe na pałąku

Wspólną cechą wszystkich tych rodzajów ochrony słuchu jest zdolność do obniżania poziomu hałasu. O tym, o ile średnio redukowany jest hałas, informuje tzw. wartość SNR.Co istotne, stosowanie ochrony słuchu w miejscu pracy nie jest kwestią dobrowolnego wyboru. Pracodawcy muszą zapewnić ochronę słuchu, gdy natężenie hałasu wynosi co najmniej 80 decybeli, a pracownicy muszą ją stosować przy narażeniu na hałas o natężeniu co najmniej 85 decybeli.Wkładki czy nauszniki? – Różnice między poszczególnymi produktami do ochrony słuchuWkładki przeciwhałasowe z poliuretanu są małe, wygodne w noszeniu i mogą być łatwo łączone z innym sprzętem ochronnym, takim jak okulary ochronne. Dzięki dozownikowi wkładek przeciwhałasowych pracownicy mają możliwość szybkiego skorzystania w każdej chwili z ochrony słuchu.Nauszniki przeciwhałasowe są idealne w sytuacji, gdy hałas w miejscu pracy nie jest stały, ale powtarzalny i krótkotrwały. Takie nauszniki można wówczas bez przeszkód zakładać i zdejmować, zamiast każdorazowo umieszczać wkładki w kanale słuchowym. To samo dotyczy wkładek przeciwhałasowych na pałąku.W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Nasz dział obsługi klienta zawsze chętnie służy pomocą. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą naszych produktów zapewniających bezpieczeństwo pracy, takich jak produkty do ochrony oczu, głowy i dróg oddechowych.