Szafy na baterie, pojemniki do transportu akumulatorów

Akumulatory mogą niemal wszystko. Nie można ich jednak tak po prostu transportować z punktu A do punktu B. Dlatego tak przydatne są pojemniki do transportu akumulatorów. Ognioodporne i zgodne z przepisami pojemniki do przechowywania/transportu akumulatorów wyposażone są w specjalne poduszki i zapewniają idealne przechowywanie i bezpieczną wysyłkę. Tutaj znajdą Państwo zrównoważone produkty renomowanych producentów!

W kategorii Szafy na baterie, pojemniki do transportu akumulatorów oferujemy Państwu produkty następujących marek: CEMO, eurokraft pro, ZARGES.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 31

Pojemnik do transportu akumulatorów: najwyższy poziom ochrony w przypadku kwasów, zasad i innych substancjiSekretem długotrwałej mocy akumulatorów jest lit. Jest to reaktywny pierwiastek, który z pewnością nie jest bezpieczny. Dlatego pojemniki do transportu akumulatorów i bezpieczne pojemniki na akumulatory są używane nie tylko podczas transportu akumulatorów litowo-jonowych.Dlaczego akumulatory litowe trzeba transportować w bezpiecznym pojemniku na akumulatory?Gęstość energii akumulatorów litowo-jonowych i litowo-polimerowych opiera się na szybkiej reaktywności elektrochemicznej, co jest zarówno ich największą zaletą, jak i wadą. Akumulatory litowe są bardzo wrażliwe na wysoką temperaturę i uszkodzenia. Nieostrożne obchodzenie się z nimi grozi pożarem lub wybuchem. Dlatego też akumulatory litowe można przesyłać wyłącznie w oznakowanych opakowaniach – a nie np. w bagażu rejestrowanym w samolotach.M.in. zgodnie z TRGS 510 ogniwa litowe uznaje się za towary niebezpieczne, z którymi należy się odpowiednio obchodzić. Oznacza to, że akumulatory należy zawsze przechowywać, transportować i ładować oddzielnie w sposób zapewniający zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia. Bezpieczne pojemniki na akumulatory mogą być używane zarówno do przechowywania, jak i transportu. Dzięki niepalnym materiałom i specjalnym poduszkom do osadzania akumulatorów w pojemniku, np. zapasowe akumulatory do narzędzi są w nich bezpieczne i gotowe do użycia.Kiedy bezpieczne pojemniki na akumulatory są absolutnie niezbędne?Akumulatory litowe są wrażliwe na wysokie i niskie temperatury, wilgoć i wstrząsy, uszkodzenia i głębokie rozładowanie. Wszystkie te warunki występują w wielu środowiskach pracy. Nie zawsze też można stwierdzić, czy akumulator jest w pełni sprawny. Dlatego taki ognioodporny pojemnik na akumulatory jest nie tylko odpowiedni do przechowywania wszystkich źródeł energii, lecz także stanowi optymalny wybór dla:  • Widocznie uszkodzonych, spuchniętych lub zawilgoconych akumulatorów

  • Głęboko rozładowanych akumulatorów, które próbowano naładować

  • Akumulatorów, które muszą wytrzymywać wysokie lub niskie temperatury (na przykład podczas transportu)

  • Prototypów z technologią litową


Jaki jest najlepszy sposób przechowywania akumulatora?W gospodarstwie domowym wystarczy suche miejsce, w którym nie występują wahania temperatury. Jeśli chodzi o firmy, rozważna koncepcja obsługi substancji niebezpiecznych dotyczy także akumulatorów. W przypadku baterii litowych oznacza to:  • Oddzielne ładowanie i przechowywanie w szafach bezpieczeństwa na akumulatory i w szafach do przechowywania akumulatorów

  • Suche otoczenie bez wahań temperatury

  • Poziom naładowania około 70 procent (ładowanie w przypadku braku używania przez dłuższy czas)

  • Zabezpieczenie przed zwarciem lub przypadkowym włączeniem

  • Podczas transportu zabezpieczanie akumulatora przed przemieszczaniem się po pojemniku


Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym szczegółowym artykule Bezpieczna obsługa baterii/akumulatorów litowo-jonowych. Chętnie odpowiemy także osobiście na wszelkie pytania dotyczące bezpiecznego wyposażenia w postaci pojemników na akumulatory itp. – zachęcamy do kontaktu z nami.