Ścianki działowe, przegrody pomieszczeń

Z dumą prezentujemy elastyczne rozwiązanie dotyczące układu przestrzennego i rozplanowania stanowisk pracy: ścianki działowe i przegrody pomieszczeń. Dzięki możliwości szybkiego rozstawiania poszczególnych ścianek w krótkim czasie wykreują Państwo odpowiednią strefę prywatności pozbawioną dokuczliwych hałasów i pozwalającą osiągnąć odpowiedni poziom koncentracji.

W kategorii Ścianki działowe, przegrody pomieszczeń oferujemy Państwu produkty następujących marek: EUROKRAFTpro, EUROKRAFTbasic, magnetoplan, ANKE.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 97

Ścianki działowe i przegrody pomieszczeń – niezbędna dawka prywatnościCzy próbowali Państwo kiedyś przeprowadzić z klientem spokojną rozmowę w ruchliwej otwartej przestrzeni biurowej, tzw. ''open space''? Czy też skupić się, słysząc ciągle dzwoniące telefony? Jeśli tak, to wiedzą Państwo, dlaczego ścianki działowe i przegrody pomieszczeń to jedne z najważniejszych i najsprytniejszych rozwiązań w nowoczesnym biurze. Również w warsztacie i przemyśle nasze elastyczne ścianki działowe zapewniają większy spokój i porządek w pracy.Jakie są zalety stosowania ścianek działowych i przegród pomieszczeń w przedsiębiorstwie?Nasze ścianki działowe i przegrody pomieszczeń w kategorii produktów Biuro przenoszą koncepcję naszych systemów zabudowy dla dużych hal magazynowych i produkcyjnych na płaszczyznę administracji: dają one możliwość dostosowania otwartego pomieszczenia do Państwa potrzeb przestrzennych i organizacyjnych, a jednocześnie zniwelowania negatywnych aspektów otwartych struktur:  • Problem braku prywatności – np. w otwartej przestrzeni biurowej – rozwiązują nieprzezroczyste ścianki działowe, które wygłuszają dźwięki.

  • Stylowe systemy przestawnych ścianek i parawanów dzielą optycznie pomieszczenie i wyciszają je, bez szkody dla zaplanowanej otwartej koncepcji.

  • Ścianki do prezentacji zapewniają odgrodzoną przestrzeń dla prezentacji firmy – m.in. podczas wystąpień na targach.

  • Jeśli w zależności od projektów zmieniają się wymagania przestrzenne i składy zespołów, ścianki działowe mogą wyznaczać strefy pracy, bez konieczności uprzedniego znajdowania pomieszczenia.


Ścianki działowe stanowią zatem nowoczesną odpowiedź na zmieniające się otoczenie pracy: można je w elastyczny sposób rozplanować, a także w prosty sposób odgrodzić nimi określony obszar roboczy, który z kolei można rozbudować lub pomniejszyć przy użyciu odpowiednich mebli biurowych.Pozwalają one również zachować rozsądną równowagę między spokojną atmosferą pracy a bliską pracą zespołową, spełniając dodatkowo istotne wymagania w zakresie ochrony pracowników przed nadmiernym natężeniem hałasu.Jakie są rodzaje ścianek działowych i w jakich warunkach sprawdzą się poszczególne modele?Wybierając ścianki działowe i przegrody pomieszczeń z naszej oferty, warto kierować się określonymi kryteriami:  • (Satynowane) szkło w ściankach przestawnych i parawanach zapewnia idealne połączenie reprezentacyjnego wyglądu, większej prywatności i koncepcji otwartej przestrzeni.

  • Systemy tłumiących hałas ścianek działowych Premium są nieodzowne zwłaszcza w biurach, w których prowadzi się liczne rozmowy. Mowa tu m.in. o centrach obsługi telefonicznej, redakcjach lub biurach przyjmujących klientów.

  • Parawany z obiciem z materiału lub inne ścianki działowe z nieprzezroczystym obiciem mogą np. ukryć niezbyt atrakcyjne miejsca składowania w otwartym biurze lub tymczasowy składzik na stoisku targowym.

  • Pojedyncze, tłumiące hałas elementy do bezpośredniego zastosowania na biurku zapewniają większy spokój (przy telefonowaniu), pozwalając jednocześnie na liczne rozmowy z sąsiadami, co jest niezbędne podczas współpracy przy projektach.

  • Ścianki do prezentacji nie tylko dzielą pomieszczenie, lecz również zapewniają powierzchnię reprezentacyjną na wizualną identyfikację firmy. Doskonale sprawdzają się zarówno na targach, jak i w biurze, gdzie służą za tablice informacyjne i tablice na notatki.


Mamy dla Państwa jeszcze jedną wskazówkę: wiele z naszych ścianek działowych można zestawiać i łączyć indywidualnie zgodnie z wybraną koncepcją. Na co należy przy tym zwrócić uwagę, dowiedzą się Państwo z przykładów zamieszczonych w naszym poradniku zakupów: Wskazówki dotyczące projektowania dla ścianek działowych Connect.Co zastosować we wrażliwych obszarach roboczych, takich jak pomieszczenia sterylne, lub w warsztacie?Ścianki przestawne stanowią nowoczesne rozwiązanie do organizacji przestrzeni nie tylko w biurze, lecz również w warsztacie i przemyśle. Warianty te muszą jednak spełniać wyższe wymagania w zakresie ukształtowania powierzchni, wytrzymałości i tłumienia hałasu.Mają Państwo liczne opcje do wyboru, w tym nasze przemysłowe ścianki działowe z solidnej blachy perforowanej ze specjalną płytą dźwiękoszczelną. Rozwiązanie to nadaje się zwłaszcza do oddzielania poszczególnych obszarów warsztatu w celu ochrony przed hałasem. Jeśli chcą Państwo w elastyczny sposób urządzić np. biuro halowe, również na tę okoliczność mamy w swojej ofercie odpowiednie systemy ścianek działowych.Jeśli potrzebują Państwo jeszcze bardziej indywidualnej oferty lub rozwiązań do obszarów wrażliwych, takich jak pomieszczenia sterylne, zalecamy kontakt z naszym serwisem, również w razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszego asortymentu. Chętnie udzielimy także porad, jak za pomocą ścianek działowych, krzeseł i stołów uzyskać w firmie elastyczną przestrzeń.