Ścianki działowe, przegrody pomieszczeń

Ściany działowe to elastyczne rozwiązanie dotyczące układu przestrzennego i rozplanowania stanowisk pracy. Dzięki możliwości szybkiego rozstawiania poszczególnych ścianek działowych, w krótkim czasie można stworzyć odpowiednią strefę prywatności pozbawioną dokuczliwych hałasów i pozwalającą osiągnąć odpowiedni poziom koncentracji.

W kategorii Ścianki działowe, przegrody pomieszczeń oferujemy Państwu produkty następujących marek: EUROKRAFTpro, EUROKRAFTbasic, magnetoplan, ANKE.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 99

Ściany działowe i parawany biurowe – niezbędna dawka prywatnościPrzeprowadzenie spokojnej rozmowy z klientem w ruchliwej, otwartej przestrzeni biurowej, tzw. ''open space'' lub też skupienie się na pracy, słysząc ciągle dzwoniące telefony, nie należy do prostych zadań. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są ściany działowe i parawany biurowe. Elastyczne ścianki działowe sprawdzają się również doskonale jako wyposażenie warsztatu.Jakie są zalety stosowania ścian działowych i przegród pomieszczeń w przedsiębiorstwie?Ściany działowe i przegrody pomieszczeń dostępne w KAISER+KRAFT przenoszą koncepcję systemów zabudowy halowej na płaszczyznę biura i administracji. Ściany działowe i parawany biurowe dają możliwość dostosowania otwartego pomieszczenia do indywidualnych potrzeb przestrzennych i organizacyjnych, a jednocześnie niwelują negatywne aspekty otwartych struktur:  • Problem braku prywatności – np. w otwartej przestrzeni biurowej – rozwiązują nieprzezroczyste ściany działowe.

  • Stylowe systemy przestawnych ścianek i parawanów biurowych dzielą optycznie pomieszczenie i wyciszają je, bez szkody dla zaplanowanej otwartej koncepcji.

  • Ścianki do prezentacji zapewniają odgrodzoną przestrzeń dla prezentacji firmy – m.in. podczas wystąpień na targach.

  • Ścianki akustyczne tłumią nadprogramowe dźwięki.

  • Jeśli w zależności od projektów zmieniają się wymagania przestrzenne i składy zespołów, ściany działowe mogą wyznaczać strefy pracy, bez konieczności uprzedniego znajdowania pomieszczenia.


Ściany działowe stanowią zatem nowoczesną odpowiedź na zmieniające się otoczenie pracy: Można je w elastyczny sposób rozplanować, a także w prosty sposób odgrodzić nimi określony obszar roboczy, który z kolei można rozbudować lub pomniejszyć przy użyciu odpowiednich mebli biurowych.Ściany działowe pozwalają również zachować rozsądną równowagę między spokojną atmosferą pracy a bliską pracą zespołową, spełniając dodatkowo istotne wymagania w zakresie ochrony pracowników przed nadmiernym natężeniem hałasu.Jakie są rodzaje ścian działowych i w jakich warunkach sprawdzą się poszczególne modele?Wybierając ścianki działowe i przegrody pomieszczeń z naszej oferty, warto kierować się określonymi kryteriami:  • (Satynowane) szkło w ściankach przestawnych i parawanach biurowych zapewnia idealne połączenie reprezentacyjnego wyglądu, większej prywatności i koncepcji otwartej przestrzeni.

  • Systemy tłumiących hałas ścianek działowych Premium są nieodzowne zwłaszcza w biurach, w których prowadzi się liczne rozmowy. Mowa tu m.in. o centrach obsługi telefonicznej, redakcjach lub biurach przyjmujących klientów.

  • Parawany biurowe z obiciem z materiału lub inne ściany działowe z nieprzezroczystym obiciem mogą np. ukryć niezbyt atrakcyjne miejsca składowania w otwartym biurze lub tymczasowy składzik na stoisku targowym.

  • Pojedyncze, tłumiące hałas elementy do bezpośredniego zastosowania na biurku zapewniają większy spokój (przy telefonowaniu), pozwalając jednocześnie na liczne rozmowy z sąsiadami, co jest niezbędne podczas współpracy przy projektach.

  • Tablice do prezentacji nie tylko dzielą pomieszczenie, lecz również zapewniają powierzchnię reprezentacyjną na wizualną identyfikację firmy. Doskonale sprawdzają się zarówno na targach, jak i w biurze, gdzie służą za tablice informacyjne i tablice na notatki.


Warto pamiętać, że wiele naszych ścian działowych można zestawiać i łączyć indywidualnie zgodnie z wybraną koncepcją. Praktyczne wskazówki znajdą Państwo w naszym poradniku zakupów: Wskazówki dotyczące projektowania dla ścianek działowych Connect.Jakie ściany działowe stosować we wrażliwych obszarach roboczych, takich jak pomieszczenia sterylne lub w warsztacie?Ścianki przestawne stanowią nowoczesne rozwiązanie do organizacji przestrzeni nie tylko w biurze, lecz również w warsztacie i przemyśle. Warianty te muszą jednak spełniać wyższe wymagania w zakresie ukształtowania powierzchni, wytrzymałości i tłumienia hałasu.W KAISER+KRAFT dostępne są liczne przemysłowe ściany działowe z solidnej blachy perforowanej ze specjalną płytą dźwiękoszczelną. Rozwiązanie to nadaje się zwłaszcza do oddzielania poszczególnych obszarów warsztatu w celu ochrony przed hałasem. Jeśli chcą Państwo w elastyczny sposób urządzić np. biuro halowe, również na tę okoliczność mamy w swojej ofercie odpowiednie systemy ścian działowych.Jeśli potrzebują Państwo jeszcze bardziej indywidualnej oferty lub rozwiązań do obszarów wrażliwych, takich jak pomieszczenia sterylne, zalecamy kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta, również w razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszego asortymentu. Chętnie udzielimy także porad, jak za pomocą ścian działowych, biurek i krzeseł biurowych uzyskać w firmie elastyczną przestrzeń.