Koła do wózków paletowych
Istnieją różne typy kół: koła z poliamidu, koła z PU oraz ogumienie pełne, felgi z blachy stalowej, felgi z poliamidu lub z tworzywa – na tej stronie znajdą Państwo dokładnie te kółka, których Państwo szukają. W przypadku pytań chętnie pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości.
W kategorii Koła do wózków paletowych oferujemy Państwu produkty następujących marek: Proroll, Wicke, TENTE, eurokraft basic, Wagner.
Nie trzeba wymyślać kół od nowa, można je jednak ulepszać
Za każdym razem, gdy w zakładzie trzeba coś przetransportować, nie obędzie się bez kółek. Ten najważniejszy wynalazek ludzkości nie wymaga wprawdzie ponownego wynalezienia, nasza oferta pokazuje jednak, że dzięki odpowiednim szczegółom można nadać swoim procesom biznesowym jeszcze większy rozmach.
Kółka lub rolki: czym się różnią?
Różnica między kółkami a rolkami polega na konstrukcji: rolka to konstrukcja złożona z kółka i obudowy wraz z określonym urządzeniem mocującym. Kółka mocuje się natomiast bezpośrednio na osi.
Kółka i rolki mają sprawić, by praca z wózkami podnośnymi i innymi urządzeniami i wózkami transportowymi była łatwa, wygodna i bezpieczna. W tym celu muszą one wytrzymać określone obciążenia, a także muszą być dostosowane do podłoża i warunków pracy.
Kółka osiągają to dzięki współdziałaniu czterech niezbędnych czynników:
- Opony/pokrycie wykonane z odpowiednich materiałów do określonych podłoży i warunków pracy
- Felgi wykonane z określonego materiału służącego optymalizacji nośności / udźwigu
- Średnica, szerokość kółka itp. odpowiednie do danego urządzenia transportowego
- Wykonanie i jakość łożysk kulkowych, rolkowych lub ślizgowych
W zależności od kombinacji tych czynników kółka i rolki z naszej oferty mają jedną lub więcej zalet, które wyjaśniamy Państwu za pomocą piktogramów. Istotne właściwości są następujące:
- Niewielki opór toczenia
- Bezśladowe, niepowodujące ścierania użytkowanie na niemal wszystkich podłożach
- Niewielkie zużycie materiału
- Duża nośność przy małym rozmiarze
Szczegóły dotyczące właściwości podłoża i szczególnej przydatności kółek są zawsze dostępne na stronie produktu.
Kółka z jakich materiałów są w fabryce dobrym wyborem?
Materiały, z których wykonane są nasze kółka i rolki, określają właściwości jezdne i komfort jazdy:
- Pełne ogumienie jest jednym z najpopularniejszych materiałów kół, ponieważ zapewnia płynną jazdę, jest ciche, stosunkowo elastyczne i niedrogie. Jego wytrzymałość jest jednak ograniczona. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku kółek z dwukomponentowym ogumieniem pełnym, które zapewniają bardziej miękką jazdę, ale mają jednak mniejszy opór toczenia.
- Poliamid lub nylon używany jest jako materiał na opony i felgi w sytuacji, gdy potrzebny jest materiał szczególnie odporny na uderzenia, wstrząsy, substancje chemiczne i ścieranie. Nośność jest tutaj bardzo duża nawet przy małych średnicach, a kółko jest odporne nawet na duże wahania temperatur.
- Poliuretan jako opona odporna na ścieranie jest idealnym materiałem do delikatnych podłóg. W zależności od wersji PU jest odporny na temperatury i chemikalia. Ponadto zapewnia płynną i cichą pracę.
- W przypadku trudnych warunków pracy pierwszym wyborem będą kółka z szarego żeliwa, które są praktycznie bezobsługowe i absolutnie wytrzymałe. Kółka te w żadnym razie nie chronią jednak podłoża ani nie zapewniają płynnej pracy.
Dalsze szczegółowe informacje dotyczące wyboru produktów można znaleźć w poradniku zakupów dot. kółek i rolek.
Czy każdy pracownik może zmieniać kółka?
O ile nie obowiązują inne przepisy bezpieczeństwa dotyczące urządzeń transportowych lub wózków, kółka może zmieniać każdy pracownik. Instalacja i montaż tych produktów nie wymaga dodatkowych wyjaśnień. Po wymianie kółek należy jedynie pamiętać, aby przed użyciem urządzenia ponownie przetestować jego sprawność.
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące naszego asortymentu produktów lub potrzebują wersji innych niż standardowe, prosimy o kontakt z nami.