Wózki na części

Przejrzyste, praktyczne, solidne: wózki na części to przydatni pomocnicy w warsztacie i magazynie. Na ściance kratowej można łatwo powiesić narzędzia i inne materiały robocze, dzięki czemu najważniejsze przybory są zawsze pod ręką. Uzupełnieniem oferty są wózki na płyty, dzięki którym można wygodnie transportować większe płyty z punktu A do punktu B. Od poręcznych taczek do przewozu płyt, przez wózki do płyt do dużych obciążeń, aż po mobilne wózki na części – oto nasza bogata oferta dostępna w sklepie internetowym kaiserkraft!

W kategorii Wózki na części oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro, Kongamek, Treston, Vetter.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 35

Wózki na części: rozwiązania transportowe na elementy o mniej standardowych wymiarachStandaryzacja palet, towarów i pojemników znacznie przyspieszyła i ułatwiła logistykę zakładową. Są one bowiem doskonałe do układania w stos, pakowania i kompaktowego transportu. Jednak towary o formatach innych niż te standardowe również nie należą w firmie do rzadkości, a także trzeba je przewozić bezpiecznie, szybko i bez wysiłku. Idealnym rozwiązaniem, by sprostać temu wyzwaniu, są wózki na części.Do jakich ładunków używa się wózków na części?Zestawiając naszą gamę produktów, mamy na uwadze całą drogę, jaką przemierza towar: od regału do miejsca użytkowania. Dlatego też wiele wózków na części przypomina nasze systemy regałowe na towary o nietypowych kształtach.Takie „specjalne regały na rolkach'' są potrzebne na przykład do transportu płyt z różnych materiałów, dużych podpór i rur, zawiesi lub dużych narzędzi. Wózki na części zapewniają przy tym taką samą ochronę pod względem równowagi, punktów styku i zabezpieczenia przed uszkodzeniem, jak odpowiadające im regały. Poniżej opisujemy typowe przykłady takich wózków:  • W wózkach, taczkach i podnośnikach na płyty można umieścić duże płyty materiałowe w taki sposób, by się nie ześlizgiwały ani nie miały zbyt dużego kontaktu ze sobą. Transport pionowy zapewnia możliwie najmniejszą powierzchnię styku z urządzeniem transportowym i optymalny rozkład siły. Jest to niezbędne na przykład do bezpiecznego transportu szkła.Wózki ze wspornikami spełniają wspomniane warunki, a także specjalne wymogi dla długich towarów.Zawiesia można zawieszać na specjalnych wieszakach w taki sposób, by były od razu gotowe do użycia i mogły być zdejmowane lub wymieniane bezpośrednio w miejscu wykorzystania.Wózki narzędziowe są zapewniającym przejrzystość odpowiednikiem zainstalowanej na stałe ścianki perforowanej na stanowisku pracy.Taczki są nieodzowne zwłaszcza w rolnictwie, a także w budownictwie, np. do transportu bel wełny drzewnej.


Jakie możliwości personalizacji oferują wózki na części?Większość wózków na części jest zaprojektowana tak, aby dostosować się do rzeczywistych indywidualnych wymagań transportowych. Umożliwiają to przykładowo:  • Łatwe w montażu i demontażu pałąki, które dzielą przestrzeń ładunkową w zależności od liczby płytRamiona nośne w regałach wspornikowych, z możliwością indywidualnego rozstawu, z powłoką gumową lub bez oraz z różną konstrukcją ramion, które można dostosować do indywidualnych potrzeb


Ponadto każda perforowana ścianka w wózku narzędziowym z uchwytami i modułami na pojemniki może być indywidualnie dopasowana do rzeczywistych wymagań na stanowisku pracy.Oczywiście oferujemy także różne nośności i rozmiary powierzchni ładunkowej. Oba te czynniki są najważniejszymi wytycznymi, jeśli chodzi o wewnątrzzakładowe potrzeby transportowe. Najszybszy wybór zapewniają nasze w pełni wyposażone modele wózków, które są od razu gotowe do użycia.Czy stosowanie wózków na części wymaga przestrzegania specjalnych instrukcji bezpieczeństwa?W przypadku transportu na kółkach i rolkach towarów nieporęcznych, delikatnych lub takich, które mogą powodować obrażenia, obowiązują oczywiście liczne instrukcje bezpieczeństwa. Nie są one jednak niczym wyjątkowym, lecz opierają się na zdrowym rozsądku, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa pracy:  1. Wymiary i konstrukcja wózka na części powinny być dokładnie dopasowane do towaru. Dla delikatnej szklanej płyty odpowiednim miejscem nigdy nie będzie zwykła taczka. Z kolei zbyt mały wózek na płyty znacznie zwiększa ryzyko ich złamania.Nigdy nie wolno przekraczać maksymalnej nośności.Podczas załadunku i przed transportem należy dokładnie sprawdzić optymalny środek ciężkości towarów.Dodatkowe wyściółki i urządzenia ochronne są nie tylko użyteczne, lecz także niezbędne w przypadku delikatnych towarów.Zarówno kółka, jak i wózki na części muszą być regularnie sprawdzane pod kątem ich przydatności do użycia.Podczas załadunku i rozładunku bezpieczniej pracować na cztery niż na dwie ręce.


Warto przyjrzeć się bliżej tematowi, jakim jest wybór wózków na części. Chętnie służymy pomocą, aby ułatwić Państwu zadanie kompletowania zestawu wózków i urządzeń transportowych.Te produkty mogą Państwa zainteresować:Ładowarki teleskopowe | Aluminiowe pojemniki transportowe | Pojemniki transportowe | Kartony składane | Skrzynki aluminiowe | Podpory do podnoszenia | Podwozia magnetoplan