Stanowiska pracy

Jest rzeczą oczywistą, że każde stanowisko pracy projektuje się z wykorzystaniem rozwiązań systemowych – inaczej nie można byłoby niczego produkować, naprawiać czy tworzyć. Ale z systemami stanowisk pracy można pójść o krok dalej i być pewnym sukcesu!

W kategorii Stanowiska pracy oferujemy Państwu produkty następujących marek: Treston, RAU, eurokraft basic, eurokraft pro, LISTA.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 22

Systemy stanowisk pracy dla przemysłu i zakładu: witamy w wymarzonym miejscu pracy!Życie to nie koncert życzeń – co innego dobre stanowisko pracy. Systemy stanowisk pracy oferują maksymalne możliwości adaptacji i dopasowania do indywidualnych potrzeb. Wystarczy znaleźć stoły warsztatowe i robocze odpowiadające konkretnym wymaganiom, by każdego dnia móc cieszyć się wymarzonym miejscem pracy. Nie chodzi jednak tylko o marzenia, ale także o zdrowie: ergonomiczne stanowisko pracy to takie, które optymalnie dostosowuje się do potrzeb pracownika i nie stwarza zagrożenia dla jego zdrowia (np. z powodu złej postawy lub złego oświetlenia), nawet jeśli praca wymaga powtarzania tych samych czynności przez dłuższy czas.
Co odróżnia system stanowisk pracy od zwykłego stołu roboczego?Systemy stanowisk pracy to możliwe do zaadaptowania stoły warsztatowe i stoły robocze, które można łatwo rozbudowywać, wykorzystywać do innych zadań, na nowo aranżować i optymalizować. Umożliwiają to np. obrotowe ramiona, skrzynki, półki lub perforowane ścianki. Wszystkie potrzebne materiały znajdują się zatem w zasięgu wzroku i ręki użytkownika. Kolejnym uzupełnieniem są lampy do oświetlenia stanowiska pracy zapewniające optymalne oświetlenie powierzchni roboczej.Wąskie stoły robocze z regulacją wysokości, wózki stołowe lub modułowe stoły podstawowe można łatwo połączyć ze sobą, tworząc stanowisko warsztatowe lub produkcyjne, które umożliwia szybszą pracę w bardziej ergonomicznych warunkach.W przypadku zmiany produktu lub procesu można natychmiast zoptymalizować systemy stanowisk pracy na potrzeby nowych procesów, zapobiegając w ten sposób długim przestojom. Dzięki temu systemy stanowisk pracy są odpowiedzią na dynamikę, zmiany i cyfryzację, które definiują przemysł i usługi.W swojej ofercie mamy systemy stanowisk pracy dla przemysłu różnych producentów; montaż takich systemów stanowisk pracy jest prosty i szybki w realizacji.
Jakie są wymogi wobec systemów stanowisk pracy? Decydujące znaczenie ma właściwa wysokość robocza!Oprócz elastyczności procesów kluczowe znaczenie w przypadku systemów stanowisk pracy ma zdrowie pracowników. Regulacja wysokości stała się jednym z najważniejszych aspektów we wszystkich konstrukcjach mebli – czy to w przypadku stołów roboczych, krzeseł roboczych, czy nawet urządzeń transportowych i wózków. Motto przewodnie podczas wyboru: wykonując każdą czynność, pracownik powinien mieć możliwość przyjęcia zdrowej pozycji ciała, zgodnej z wymogami ergonomii.Prawidłowa wysokość robocza znajduje się zazwyczaj na wysokości łokcia lub nieco poniżej. Zbyt wysoko ustawiony stół często powoduje ból w okolicach karku i ramion. Zbyt nisko ustawiony stół przyczynia się do bólu pleców. Stoły robocze z elektryczną regulacją wysokości umożliwiają szybkie i łatwe dostosowanie wysokości roboczej do różnych zadań i różnych użytkowników.Wspomniane motto dotyczące zdrowia pracowników służy także innym celom: ergonomiczne warunki pracy na produkcji i stanowiskach pracy zmniejszają liczbę zwolnień lekarskich i koszty opieki zdrowotnej, zwiększają produktywność i zapewniają większą wydajność.
Maty zapobiegające zmęczeniu do stanowisk pracy stojącejDługotrwała praca w pozycji stojącej nadmiernie obciąża kręgosłup, a także powoduje zmęczenie – spada koncentracja, a w rezultacie wzrasta odsetek popełnianych błędów. Remedium są nasze maty zapobiegające zmęczeniu. Zmniejszają one nacisk na stopy, stawy i kręgosłup oraz pomagają poprawić krążenie. Sprawdzają się na stanowiskach pracy, gdzie nie ma zastosowania obrotowe krzesło do pracy. Oferujemy również odpowiednie rozwiązania do stanowisk pracy ESD!
Gdzie w przemyśle i zakładzie potrzebne są systemy stanowisk pracy?Nasze wysokiej jakości systemy stanowisk pracy są wykorzystywane w całej firmie – w zasadzie wszędzie tam, gdzie jednym ruchem ręki trzeba wykonać więcej niż jedno zadanie. Dlatego nasze stoły robocze pełnią następujące funkcje:  1. Stół warsztatowy i stół roboczy

  2. Stół do pakowania i stanowisko do komisjonowania

  3. Szybkie laboratorium do bezpośredniej kontroli jakości

  4. Linia produkcyjna

  5. Pojedyncze stanowisko pracy lub linia montażowaSystemy stanowisk pracy jako stanowiska pracy ESDJeśli konieczna jest ochrona cennych komponentów przed zagrożeniem związanym z ładunkami elektrostatycznymi, nie można zrezygnować ze stanowiska pracy ESD. Oferujemy proste stoły z przewodzącymi objętościowo blatami, a także kompletne systemy, w których wszystkie części stalowe są pokryte półprzewodzącą farbą i w których zastosowano dodatkowe elementy uziemiające, takie jak przewody uziemiające, opaski na rękę itp.
Jak w ramach systemów stanowisk pracy wdrożyć indywidualne rozwiązania?Nasza najlepsza rada brzmi: wszystko, co nie jest stołem roboczym, powinno być zamontowane na rolkach. Mowa na przykład o kontenerach na kółkach, wózkach z szufladami, taboretach roboczych itp., które są częścią systemu stanowisk pracy. Również wyposażenie dodatkowe, w tym obrotowe ramiona na uchwyty na tablet i monitor, pozwala zwiększyć elastyczność.Odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące kupna niezbędnych produktów najlepiej szukać w aktualnych procesach roboczych i produkcyjnych, a także wśród pracowników, którzy je realizują. Należy koniecznie zapytać o potrzeby i wymogi oraz przeprowadzić szczegółową analizę obecnego stanu produkcji lub wytwarzania. Te obserwacje pokażą, jak zoptymalizować procesy, gdzie proces nie przebiega wystarczająco płynnie, a gdzie lepiej nie ingerować w system.Zasadniczo wszystkie nieelastyczne, stare i nieergonomiczne stanowiska pracy należy stopniowo wymieniać na nowoczesne systemy stanowisk pracy. Nawet jeśli początkowa inwestycja wydaje się kosztowna, to w średniej i długiej perspektywie zmiana ta jest wyraźnie opłacalna. Chętnie obliczymy to dla Państwa osobiście – w tym celu zachęcamy do kontaktu z nami!