Miotły, zmiotki

Okruchy na podłodze? Stłukła się szklanka? A może w wejściu jest pełno suchych liści? Za pomocą mioteł i zmiotek można wywieść brud w pole. Już teraz zachęcamy do wyboru nowej miotły!

W kategorii Miotły, zmiotki oferujemy Państwu produkty następujących marek: FLORA, Vikan, eurokraft pro, eurokraft basic, Rubbermaid, Unger, Vermop.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 31

Miotły i zmiotki: trudno o szybsze sprzątanieW przypadku niewielkich zabrudzeń lub niezbyt rozległych powierzchni nie trzeba od razu sięgać po ciężki sprzęt czyszczący. Dzięki staremu, dobremu połączeniu miotły i zmiotki w większości przypadków udaje się szybciej, bardziej elastycznie i bez większego wysiłku osiągnąć cel. Oferujemy szeroką gamę produktów do każdego działu i każdego zastosowania – nawet w obszarach wrażliwych.Po czym rozpoznać dobrą szczotkę i miotłę?Mocowanie i rodzaj włosia to najważniejsze cechy każdej dobrej miotły – niezależnie od tego, czy chodzi o szczotki do klasycznej zmiotki, czy też o szczotki obracające się na zamiatarce. Na dobrze wyposażonym wózku do sprzątania równie często można spotkać miotłę z naturalnych materiałów, takich jak słoma ryżowa, jak i z odpornych na warunki pogodowe tworzyw.Najważniejsze, by podczas wyboru jakości włosia nie kierować się jedynie tym, czy dany produkt ma być użytkowany na zewnątrz lub wewnątrz budynku, lecz by wziąć pod uwagę także właściwości podłogi lub nawierzchni.Czym charakteryzuje się miotła i zmiotka do zastosowania w przemyśle spożywczym?Zgodnie z najważniejszą zasadą obowiązującą w przemyśle spożywczym nawet artykuły do czyszczenia i wyposażenia sanitarnego muszą bezwzględnie zapobiegać zanieczyszczeniu produktów, surowców i maszyn.Dlatego w grę wchodzą tutaj jedynie modele mioteł i zmiotek wykonane z gładkiego polipropylenu, w przypadku którego nie dochodzi do ścierania materiału i który jest bezpieczny dla żywności zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1935/2004.Dzięki jaskrawym kolorom można również być pewnym, że zestaw do zamiatania do obszaru produkcyjnego A nie zostanie pomylony z ręczną zmiotką do obszaru produkcyjnego B.Czy istnieją ogólne zasady dotyczące przechowywania mioteł i zmiotek?Standardową miotłę uliczną można bez problemu schować w szafie na środki czyszczące wraz z gumowymi rękawicami i łagodnymi przemysłowymi środkami czyszczącymi. Aby utrzymać włosie w dobrym stanie przez długi czas, najlepiej powiesić miotłę lub ustawić ją w rogu do góry nogami.Miotły i zmiotki do przemysłu spożywczego należy jednak zawsze przechowywać oddzielnie od mopów i odkurzaczy. Idealnie nadają się do tego higieniczne szafki ze stali szlachetnej.Jak należy czyścić miotły?Po raz kolejny należy dokonać rozróżnienia na modele uniwersalne i produkty do wrażliwych obszarów firmowych. Miotły na każdą pogodę można łatwo spłukać lub wyczyścić myjką wysokociśnieniową, stosując do tego niewielkie ciśnienie wody. W przypadku innych wersji najlepiej sprawdzić obowiązujące przepisy techniczne i uwzględnić wymogi w zakresie higieny i dezynfekcji.W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących asortymentu zachęcamy do kontaktu z nami!