Wypełnienie piankowe

Piankowe wyściółki zmniejszają liczbę zwrotów i sprawiają, że najdelikatniejszym towarom jest wyjątkowo wygodnie. Folie piankowe, wyściółki piankowe i arkusze z pianki do pakowania i wysyłki dostępne już teraz online w kaiserkraft Polska.

Wyściółka piankowa i folia piankowa: zawsze bezpieczne opakowaniaOpakowania zabezpieczone wyściółkami piankowymi wykonanymi z folii piankowych lub arkuszy z pianki są odporne na uderzenia, zarysowania lub uszkodzenia. Niezależnie od tego, czy w rolce, czy jako gotowy produkt: pianka oferuje w kwestii wyściełania najwyższy poziom bezpieczeństwa opakowań.Do czego używa się wyściółki piankowej lub folii piankowej?Piankę można formować w dowolne kształty, dlatego idealnie nadaje się do wypełniania, wyściełania i ochrony. W zależności od wysyłanego towaru i pudełka lub opakowania pocztowego dzięki odpowiedniej wyściółce piankowej można zrezygnować z dodatkowego materiału wypełniającego.  • Folia piankowa o różnej grubości owija szeroką gamę towarów cienką, ale skuteczną, odporną na wstrząsy warstwą. W przypadku większej liczby produktów może również służyć za warstwę pośrednią, chronić powierzchnie mebli przed zarysowaniami itp. W przypadku wyboru nowych, zrównoważonych wariantów folia piankowa z łatwością nadaje się do recyklingu.

  • Arkusze z pianki tworzą grubą warstwę ochronną. Można je przycinać według potrzeb, dzieląc np. paczkę na różne wyściełane przegródki. Arkusze te idealnie nadają się również do wykładania skrzynek lub pojemników.

  • Dzięki specjalnej powierzchni arkusze z pianki z wypustkami chronią nie tylko przed uderzeniami, ale także przed poślizgiem. Charakterystyczne wypustki nadają się do wszystkich bardzo delikatnych lub wrażliwych towarów.

  • Piankowe siatki ochronne stanowią kombinezon ochronny dla wszystkich towarów o wydłużonym kształcie – od butelek po elementy cylindra. Siatka równomiernie rozkłada siły uderzenia na powierzchni, a tym samym znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzeń.

  • Pianka pakowa w worku to dosłownie poduszka dla wszystkich nieporęcznych, ciężkich i wymagających ochrony towarów. Taki produkt wystarczy umieścić między dwoma workami, by zapewnić mu optymalne położenie w paczce.


Na co należy zwrócić uwagę podczas pakowania przy użyciu folii piankowej?Im więcej, tym lepiej? Niekoniecznie. Jeśli w całym procesie pakowania zwraca się uwagę na wydajność materiałów i procesu można odnieść korzyści na wszystkich poziomach, zarówno tych dotyczących organizacji i finansów, jak i zadowolenia klientów.Warto sprawdzić typową objętość przesyłki i poeksperymentować z różnymi połączeniami kartonu i materiału wyściełającego. Cel: znalezienie możliwie najmniejszego opakowania, które zapewni zawartości optymalną ochronę.Można to ustalić w sposób praktyczny: należy zapakować produkt będący odpadem lub atrapę w możliwie najcieńszą lub najbardziej ekonomiczną folię piankową i pasujące pudełko kartonowe, a następnie upuścić taką paczkę na podłogę. Jeśli coś się zepsuje, trzeba zwiększyć grubość pianki lub na przykład zamiast płaskiej pianki wybrać arkusze z wypustkami.Ponadto można sprytnie łączyć ze sobą kilka materiałów wyściełających:  • Płytki drukowane lub małe komponenty są najpierw wkładane do woreczków z folii bąbelkowej, a następnie umieszczane w małym kartonowym pudełku, w razie potrzeby z dodatkową folią piankową.

  • Zestaw butelek w piankowych siatkach ochronnych i w specjalnym kartonie na butelki zwykle nie wymaga już dodatkowego materiału wypełniającego.

  • Pianka zapewnia dobrą ochronę przed uderzeniami, ale jeśli towarom w większym stopniu zagraża wilgoć, pierwszą najważniejszą warstwą powinny być produkty wyściełające o właściwościach chroniących przed wilgocią.


Dzięki naszym wskazówkom i trendom dotyczącym opakowań jeszcze szybciej znajdą Państwo idealne połączenia opakowań i materiałów wyściełających. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontaktu z nami.