Maty ESD, maty izolujące

Maty ESD pozwalają chronić zdrowie i zapewniać optymalne bezpieczeństwo pracownikom. Warto jednak wiedzieć, która mata ESD będzie właściwa do danego zastosowania. Tutaj znajdą Państwo odpowiedź na wszystkie najważniejsze pytania.

W kategorii Maty ESD, maty izolujące oferujemy Państwu produkty następujących marek: NOTRAX, COBA.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 22

Maty ESD: skuteczna ochrona zdrowia, doskonałe bezpieczeństwo pracyKiedy pracuje się z ładunkami elektrycznymi, wymagana jest szczególna ostrożność. Dlatego w wielu dziedzinach przemysłu stosowanie mat ESD lub izolacyjnych mat podłogowych jest dziś standardem. W ten sposób zapewnia się bowiem doskonałą ochronę pracowników i sprzętu. Pozostaje tylko pytanie, która mata podłogowa lub stołowa będzie odpowiednia dla Państwa potrzeb. Chętnie pomożemy znaleźć właściwą wersję spełniającą odpowiednie wymogi techniczne.
Jaka jest właściwie różnica między matami ESD a izolacyjnymi matami podłogowymi?Maty izolacyjne należy stosować zwłaszcza podczas pracy z wysokim napięciem elektrycznym; w ten sposób chroni się pracowników przed porażeniem prądem. Izolacyjna mata podłogowa sprawia, że pracownicy nie są uziemieni, zatem przez ich ciało nie może przepływać prąd. Porażenie prądem może bowiem doprowadzić do silnych skurczów lub jeszcze gorszych urazów. Dlatego za wszelką cenę trzeba zapobiegać takim sytuacjom!Maty ESD chronią ludzi i materiały podczas pracy z komponentami elektronicznymi, a także zapewniają powolną i kontrolowaną eliminację ładunków elektrostatycznych – odprowadzają je przez spód maty aż do podłogi. Wyładowania elektrostatyczne (ESD), które powstają w sytuacji, gdy przedmioty i materiały o różnych ładunkach stykają się ze sobą, mogą być szkodliwe nie tylko dla pracowników, lecz także dla materiałów i wrażliwych części (np. płytek drukowanych). Jakość i funkcjonalność produktów może być wówczas ograniczona. Dotyczy to nawet niewielkich wyładowań, które są niemal nieodczuwalne dla człowieka.Przewodzące prąd maty ESD stosuje się najczęściej na powierzchniach roboczych, natomiast maty podłogowe ESD lub maty antystatyczne z ochroną ESD najlepiej sprawdzają się w przestrzeni, po której pracownicy chodzą. Maty ESD są z reguły stosowane głównie w przemyśle elektrycznym, choć spełniają również ważną funkcję ochronną w budynkach biurowych.
Ważne przepisy dotyczące stanowisk pracy ESDStanowiska pracy muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby ograniczać powstawanie ładunków i zapobiegać wyładowaniom. Odzież ESD – m.in. specjalne obuwie ESD, płaszcz i opaska ESD na nadgarstek – jest zatem niezbędna. Opaski ESD na nadgarstek dostępne są również w zestawie z matami ESD. Funkcją takiej antystatycznej opaski uziemiającej jest dodatkowa ochrona pracownika przed niepożądanymi napięciami rażenia. Narzędzia, krzesła i stoły warsztatowe również powinny być w stanie rozproszyć ładunki statyczne. Tylko wtedy możliwa jest bezpieczna praca i delikatne obchodzenie się z produktami.W naszym sklepie internetowym oferujemy kompletne zestawy z kablem uziemiającym i opaską na nadgarstek. Maty mają odporną na zużycie powierzchnię z PVC, są elastyczne i antypoślizgowe. Dzięki temu zapewniają bezpieczną i komfortową pracę.W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt.