Taborety robocze, podpory do stania

Podpory do stania i taborety robocze to nieoceniona pomoc podczas pracy. Zajmują przy tym niewiele miejsca, a także oferują dużą swobodę ruchu w przypadku ograniczonej przestrzeni roboczej lub podczas pracy wymagającej sporej dozy elastyczności. Od taboretów obrotowych na rolkach przez taborety biurowe, aż po ortopedyczne podpory do stania: żadne inne produkty nie zapewnią takiej elastyczności i mobilności. W zależności od potrzeb i wymogów każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

W kategorii Taborety robocze, podpory do stania oferujemy Państwu produkty następujących marek: bimos, meychair, eurokraft pro, Topstar, Twinco, eurokraft basic.

Twoje filtry
    Marka
    Rodzaj produktu
    Zrównoważony rozwój
    Czas użytkowania/dzień
    Materiał siedziska
    Wersja szkieletu
    Wys. siedziska
    Cena brutto
    Cena netto
    Istotne
    Liczba artykułów: 108

    Taborety robocze i podpory do stania: Zdrowe alternatywy dla stania i siedzenia



    Jeśli ciało pozostaje przez długi czas w jednej pozycji, ma to natychmiastowe i długoterminowe konsekwencje dla zdrowia. Ergonomiczne taborety robocze i podpory do stania stanowią złoty środek między pozycją stojącą a siedzącą, dlatego też zyskują coraz większe znaczenie w aranżacji nowoczesnych stanowisk pracy w biurach lub warsztatach.



    W jaki sposób taborety robocze mogą ułatwić pracę?



    Taborety będące kompaktową formą miejsca do siedzenia i pozbawione oparcia stanowią pod wieloma względami doskonałą alternatywę dla klasycznego krzesła. Górna część ciała ma swobodę ruchu, a za pomocą mikroruchów stale pracuje nad utrzymaniem równowagi. W rezultacie mięśnie są znacznie mniej napięte, zwłaszcza podczas prac wymagających dużego skupienia.


    Ponadto na zajmujących niewiele miejsca taboretach można bez wysiłku poruszać się w osi wzdłużnej, co pozwala na przykład na obracanie się w ergonomiczny sposób między mikroskopem a dokumentacją.


    Taborety robocze na rolkach pozwalają z kolei na szybkie przemieszczanie się między różnymi stanowiskami pracy. Nie należy przy tym zapominać, że taborety zajmują o wiele mniej miejsca, a tym samym pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni przy stanowisku pracy. Dzięki taboretom z regulacją wysokości można w każdej chwili dostosować wysokość siedziska do określonych zadań i bieżących czynności.



    Jakie są ergonomiczne zalety taboretów roboczych i podpór do stania?



    W warsztacie i przemyśle pracownicy często muszą długo stać przy linii produkcyjnej lub stole warsztatowym, albo w pełnym skupieniu wykonywać precyzyjne zadania przy stole laboratoryjnym lub w pomieszczeniu sterylnym. Przy czym im dłużej ciało pozostaje bez ruchu w określonej pozycji, tym szybciej wykazuje oznaki zmęczenia i ograniczonej wydajności.


    Taborety robocze i podpory do stania rozwiązują ten problem, oferując – w zależności od modelu – rodzaj kompromisu między staniem a siedzeniem na zwykłym krześle. Podpory do stania odciążają nogi i tym samym wspomagają ukrwienie kończyn. Taborety robocze zwiększają natomiast mobilność mięśni górnej części ciała w pozycji siedzącej.


    Ponieważ zarówno podpory, jak i taborety są zasadniczo dostosowane do wymaganej pozycji roboczej pracownika, możliwe jest np. kontynuowanie pracy mimo „siedzenia'' na podporze do stania lub zapewnienie sobie na taborecie warsztatowym optymalnej pozycji przy każdym stole roboczym.



    Kiedy używać taboretów roboczych, a kiedy podpór do stania?



    Tym, co determinuje wybór podpory do stania lub taboretu roboczego, jest rzeczywista postawa przyjmowana podczas pracy w danym miejscu. Bardzo wyrazistym przykładem jest pozycja, jaką przyjmuje się podczas pracy na recepcji lub stoisku targowym, czyli ogólnie wymagana w takich miejscach pozycja stojąca. Osoba znajdująca się za (wysokim) kontuarem musi być przy tym widoczna już z daleka. Dlatego też dobrym wyborem jest tutaj podpora do stania. Również praca przy linii produkcyjnej byłaby ciężka do wykonania, gdyby wykorzystać do niej taboret obrotowy lub na rolkach.


    Te produkty są jednak właściwą alternatywą na wszystkich stanowiskach pracy wymagających pozycji siedzącej. Taboret roboczy jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku zadań wymagających dużej koncentracji lub czynności, przy których ciało szybko zastyga w jednej pozycji. W żadnym biurze nie powinno zatem zabraknąć taboretu jako alternatywnego rozwiązania do siedzenia dla osób stale pracujących przy komputerze. Nawet jeśli nie jest on w danej chwili używany, nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca.



    Jakie są zalety rolek przy taboretach roboczych?



    Rolki są specjalnością taboretów roboczych, takich jak taborety obrotowe lub montażowe, i przyczyniają się do ich mobilności i wygody użytkowania. Nie są one potrzebne w przypadku podpór do stania – chyba że są częścią sprytnych modeli łączonych, takich jak ergonomiczne podpory do stania do pracy w biurze, które łączą w sobie zalety zwinnych taboretów roboczych i możliwości regulacji wysokości.


    Ponadto taborety na rolkach są znacznie bardziej mobilne, zachęcają użytkownika do większego ruchu i pozwalają na szybkie przemieszczanie się między różnymi stanowiskami pracy.


    Warto również pamiętać, że wszystkie nasze taborety robocze na rolkach są „hamowane w zależności od obciążenia''. Mechanizm ten sprawia, że pod obciążeniem (tj. gdy użytkownik na nich siedzi) poruszają się one bardzo płynnie, natomiast nieobciążone są praktycznie zablokowane. Zapobiega to nieumyślnemu odsunięciu taboretu od siebie podczas wstawania – i ewentualnie późniejszemu upadkowi i obrażeniom z powodu siadania na „nieobecnym'' taborecie.



    Więcej informacji na temat ergonomii w miejscu pracy można znaleźć na stronach poradnika na temat ergonomii. Na wszelkie pytania dotyczące odpowiedniej oferty chętnie odpowiemy osobiście.



    Te produkty mogą Państwa zainteresować:



    Wózki z blatem | Kanały kablowe | Ramiona uchylne | Szafki na ubrania | Kontenery szufladowe | Maty ochronne | Taborety robocze bimos