Pojemniki przechylane, pojemniki silosowe

Solidne i mobilne: pojemniki przechylne ułatwiają pracę w magazynach i halach produkcyjnych oraz na placach budowy. Można w nich bowiem składować materiały lub przenosić je z punktu A do punktu B. Czy to kontenery przechylane do wózków widłowych, czy kontenery na złom lub na wióry – tych praktycznych pomocników do transportu wewnątrzzakładowego lub do tymczasowego składowania odpadów produkcyjnych znajdą Państwo w sklepie internetowym kaiserkraft.

W kategorii Pojemniki przechylane, pojemniki silosowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro, Eichinger, Heson, eurokraft basic, Pfeifer.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 206

Pojemniki przechylane i pojemniki silosowe: optymalny sposób zapewnienia materiałów sypkich i kruszywaKiedy tylko dostępne luzem materiały sypkie lub kruszywa muszą być w gotowości na danym miejscu i w odpowiednich ilościach, optymalnym wyborem są pojemniki przechylane i silosowe. Mają one bowiem dużą pojemność, a dzięki sprytnym mechanizmom zapewniają szybki wyładunek i w ten sposób mogą rozwiązać niejeden problem logistyczny na budowie, w hali produkcyjnej lub w magazynie.Jakie są rodzaje zamknięcia pojemników silosowych?W kaiserkraft oferujemy głównie pojemniki silosowe z klapą lub przesuwanym zamknięciem. Znajdują się one albo po stronie czołowej, albo przy dnie. Oba warianty mają swoje zalety:


  • Klapa umożliwia szybki wyładunek materiałów sypkich – co zwłaszcza podczas załadunku ciężarówek lub napełniania wykopów ma szczególne znaczenie z uwagi na oszczędność czasu i nakładu pracy.

  • Przesuwane zamknięcie umożliwia dokładne dozowanie poszczególnych materiałów, przykładowo podczas pobierania paszy lub dostarczania drobnoziarnistych materiałów budowlanych.


Otwór po stronie czołowej pozwala na łatwy dostęp do materiału, a także zapewnia elastyczność podczas transportu pojemników silosowych za pomocą stertownika i ustawiania ich na miejscu rozładunku. Warianty z otworem przy dnie zapewniają dokładne dozowanie oraz doskonałe ustawienie nad miejscem rozładunku – co również umożliwia precyzyjne dozowanie.Które pojemniki przechylane można transportować stertownikiem?Do bezpośredniego zastosowania stertownika najlepiej nadają się pojemniki przechylane i silosowe z kieszeniami najazdowymi. Niektóre pojemniki wyposażone są w rozwiązania umożliwiające wykorzystanie trawers do stertownika. Takie pojemniki przechylane można obrócić praktycznie do góry dnem i bardzo łatwo i dokładnie opróżnić.Do czego służy mechanizm toczny w kontenerze przechylanym?W kontenerach z mechanizmem tocznym połączono niezwykle łagodne toczenie z optymalnym środkiem ciężkości ładunku. Proces przychylania uruchamiany jest cięgnem linowym ze stanowiska kierowcy. Mechanizm ten sprawia, że pojemnik zostaje szybko i dokładnie opróżniony – bez gwałtownych obciążeń dla masztu podnośnego.Oprócz wspomnianego asortymentu oferujemy także wszystkie produkty do nowoczesnego wyposażenia magazynu. Zachęcamy przykładowo do rozbudowy swojego systemu porządkowania i przechowywania o pojemniki do ustawiania w stos lub pojemniki z dnem klapowym. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji!