Zamiatarki ręczne, zamiatarki

Sprawnie i dokładnie: zamiatarki ręczne są skuteczną alternatywą dla mioteł. Od zwrotnych zamiatarek do użytku wewnętrznego po mocne modele z silnikiem do użytku na obszarach zewnętrznych: dzięki zamiatarkom ręcznym od kaiserkraft można błyskawicznie posprzątać nawet większe powierzchnie.

W kategorii Zamiatarki ręczne, zamiatarki oferujemy Państwu produkty następujących marek: Kärcher, haaga, eurokraft basic.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 17

Zamiatarki ręczne: przydatni pomocnicy przy sprzątaniuSkuteczni pomocnicy w utrzymaniu czystości: zamiatarki ręczne niezawodnie usuwają zarówno drobne, jak i większe zanieczyszczenia. W porównaniu z miotłą zamiatarka z akumulatorem lub silnikiem oferuje szerszy zakres funkcji. Dzięki temu maszyny te doskonale sprawdzają się w sprzątaniu przemysłowym. Wystarczy bowiem poprowadzić urządzenie uporządkowanymi ścieżkami po podłodze hali lub terenie zewnętrznym, by szybko i sprawnie posprzątać nawet większe powierzchnie.Specjalne ułożenie obracających się szczotek niezawodnie transportuje zanieczyszczenia do zbiornika. W zależności od modelu ma on pojemność do 50 litrów. Niektóre zamiatarki są dodatkowo wyposażone w urządzenie ssące, dzięki czemu sprzątanie jest jeszcze dokładniejsze. Specyfikę ruchu obrotowego szczotek wyjaśniamy w naszym poradniku dotyczącym zasad działania zamiatarki i walca tandemowego.Zalety zamiatarekZamiatarka ręczna umożliwia dokładne i skuteczne sprzątanie dużych powierzchni. Różne rodzaje podłoża nie stanowią przy tym problemu – wiele modeli nadaje się bowiem do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Dzięki obrotom szczotek zamiatarka chwyta również takie zanieczyszczenia, na które typowy sprzęt ręczny jest zbyt słaby. Należą do nich:  • Suche i mokre liście oraz odpady roślinne na obszarach zewnętrznych

  • Puszki po napojach, papier lub podobne nieporęczne przedmioty znajdujące się obok koszy na odpady

  • Drobne pyły, których nie powinno się wzbijać


Zamiatarki ręczne dostępne w naszym sklepie internetowym pracują cicho i są bardzo zwrotne. Jeśli model wyposażony jest dodatkowo w jednostkę ssącą, jest on znacznie szerszy niż klasyczny odkurzacz. Pozwala to na celowe zbieranie nawet dużych przedmiotów, a tym samym na wszechstronne zastosowanie zamiatarki na terenach firmowych.Do jakich podłoży nadają się poszczególne zamiatarki?Większość oferowanych przez nas zamiatarek ręcznych jest przeznaczona do twardych podłóg w pomieszczeniach i na obszarach zewnętrznych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w odpowiedniej karcie produktu. U nas można także znaleźć zamiatarki, które są obsługiwane ręcznie lub za pomocą silnika. Dostępne są również specjalne modele do szybkiego sprzątania w różnych miejscach:  • Szczotki elektryczne: zmotoryzowana i unowocześniona wersja domowego klasyka. To kompaktowe urządzenie jest skutecznym pomocnikiem w przypadku mniejszych wnętrz i wykładzin dywanowych.

  • Klasyczne zamiatarki ręczne: w przypadku mniejszych powierzchni i mniejszej ilości zanieczyszczeń skutecznym rozwiązaniem są wersje ręczne.

  • Zamiatarki z funkcją ssania: nie tylko czyszczą wyjątkowo dokładnie, ale nadają się do sprzątania dużych powierzchni i pomieszczeń, w których na podłodze znajduje się duża ilość kurzu – jak np. w stajni lub tartaku.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamiatarek?Przy wyborze zamiatarki decydujące znaczenie ma to, gdzie będzie ona używana. Kompaktowe, ręczne zamiatarki są zawsze gotowe do użycia. Są one bardzo zwrotne i nadają się do sprzątania wąskich korytarzy, np. w magazynach. Z kolei na dużych powierzchniach niezastąpione są warianty z silnikiem, ponieważ sprzątają szybko i skutecznie. Oprócz wyboru pomiędzy wariantem ręcznym a zamiatarką z silnikiem, ważne są również następujące czynniki:  1. O szerokości zamiatania decyduje liczba, układ i struktura szczotek. Im większa szerokość zamiatania, tym szybciej można posprzątać duże powierzchnie.

  2. Decydująca dla efektywnego sprzątania jest możliwa prędkość robocza i prędkość chodzenia przy optymalnej wydajności czyszczenia.

  3. Aby określić wydajność zamiatarki, należy również spojrzeć na podaną obliczeniową wydajność zamiatania na godzinę. Wynik ten jest wypadkową mocy silnika, szerokości zamiatania i liczby szczotek.


W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniej zamiatarki ręcznej do Państwa firmy nasz zespół serwisowy chętnie służy wsparciem. Pomożemy również w znalezieniu innych produktów do czyszczenia i artykułów sanitarnych. Zachęcamy do kontaktu z nami!
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Maszyny czyszczące | Pojemniki na odpady otwierane pedałem | Szafki na środki czystości | Czyszczenie podłóg | Odkurzacze podłogowe | Wyposażenie dodatkowe do sprzątania starmix