Marka
Rodzaj produktu
Kategoria

Obrotowe krzesła biurowe

Proszę usiąść! Proszę siedzieć w pozycji wyprostowanej! Podczas siedzenia należy robić przerwy na rozruszanie się! Należy usiąść w sposób nie wpływający źle na kondycję fizyczną! Dzięki naszym krzesłom biurowym z łatwością sprostają Państwo tym wszystkim wymogom. Zapraszamy do ich wypróbowania!

W kategorii Obrotowe krzesła biurowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: Topstar, interstuhl, Dauphin, EUROKRAFTpro, TrendOffice, Prosedia, EUROKRAFTbasic, MAYER.

Najlepsza sprzedaż
Liczba artykułów: 137
Widok:

Krzesła biurowe: zwykłe siedzenie to za mało!Praca w pozycji siedzącej to dziś dominująca postawa w naszym społeczeństwie – niezależnie od tego, czy przyjmuje się ją podczas produkcji, świadczenia usług czy prowadzenia badań. Dlatego też coraz większą uwagę przywiązuje się do mebli, na których siedzą pracownicy. Ustawodawca wprowadził w tym zakresie surowe przepisy, a ponadto same wymogi ergonomii wskazują na to, które krzesła biurowe z oferty KAISER+KRAFT wchodzą w grę.Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu krzeseł biurowych?Odkąd zdrowie pracowników stało się szeroko omawianym tematem, sposób postrzegania organizacji stanowiska pracy nieco się zmienił: • Krzesła biurowe nie powinny być już wybierane według standardów zamówień, lecz indywidualnie dla każdego pracownika.

 • Biurka muszą stanowić uzupełnienie krzeseł, tak by zapewniać optymalną postawę siedzącą – a zatem nie stanowią już centralnego punktu w organizacji biura.


Chcąc zapewnić Państwu drogowskaz podczas wyboru, przygotowaliśmy Wytyczne dotyczące wyposażenia stanowiska pracy, których pracodawcy muszą obowiązkowo przestrzegać. Znajdą tu Państwo surowe wytyczne odnośnie do charakterystyki optymalnie dopasowanego krzesła obrotowego.Co wyróżnia optymalne krzesło biurowe?W krześle biurowym wszystko musi być dostosowane do danego pracownika i jego budowy. Innymi słowy: krzesło musi być możliwie jak najbardziej elastyczne.Największe znaczenie mają tutaj wzrost i waga użytkownika: • Im wyższy pracownik, tym wyżej musi być oparcie i wyjście sprężyny gazowej

 • Głębokość siedziska należy dobrać w taki sposób, by nogi zawsze stały na podłodze pod kątem 90 stopni, a dolną część pleców można było podsunąć pod samo oparcie

 • Im większa waga pracownika, tym wyższa, a jednocześnie mocniejsza powinna być tapicerka


Co się tyczy elastyczności, krzesła biurowe są tym lepsze, im więcej elementów można w nich regulować. Produkty premium oferują np.: • Regulowane podłokietniki odciążające ramiona i kręgosłup szyjny

 • Regulowane oparcie oraz regulowaną podporę lędźwi, która zapewnia wsparcie dla dolnego odcinka kręgosłupa

 • Przechylny, obrotowy i regulowany przegub siedziska zapewniający optymalny kontakt ciała z krzesłem również podczas opierania się lub odchylania


Wybierając materiał lub kolor, najczęściej kierujemy się designem. Na tkaninie siedzi się jednak zupełnie inaczej niż na naturalnej lub sztucznej skórze. Gładkie materiały, takie jak skóra, są łatwiejsze w czyszczeniu i wyglądają bardziej jakościowo, natomiast tkaniny lepiej przepuszczają powietrze – dotyczy to zwłaszcza przewiewnych, siatkowych oparć.Należy również pamiętać, że rolki przy krzesłach biurowych przeznaczone są do twardych lub miękkich podłoży – w razie błędnego zastosowania można narazić się na szkody i brak płynności w pracy rolek.Dalsze wskazówki znajdą Państwo m.in. w naszym poradniku dotyczącym ergonomicznej pozycji siedzącej.Jak jeszcze lepiej dopasować krzesła biurowe?Jeśli nasze krzesła obrotowe jeszcze nie do końca pasują do Państwa pracowników lub do wyglądu biura, również w tej sytuacji znajdą Państwo w KAISER+KRAFT uznane rozwiązania: • Ochronne maty podłogowe zapobiegają zarysowaniu stylowych podłóg biurowych przez rolki przy krzesłach, a także ułatwiają pracę rolek.

 • Podłokietniki stanowią uzupełnienie każdego krzesła biurowego, zapewniając ważne podparcie w celu odciążenia szyi, kręgosłupa i ramion.

 • Dzięki pojedynczym rolkom meblowym można tanim kosztem naprawić każde krzesło, a także dopasować je do najróżniejszych podłoży i użytkowników.


O tym, jak ważne są te z pozoru mało istotne szczegóły, mogą Państwo przeczytać również w naszym poradniku zakupowym: Zdrowe siedzenie oraz w naszym poradniku dotyczącym ergonomii.W naszej ofercie znajdą Państwo jedynie wysokiej jakości produkty uznanych producentów, którzy sprawdzili się jako doświadczeni dostawcy wyposażenia do biura i fabryki. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszego asortymentu, przykładowo marki Interstuhl lub office akktiv, zachęcamy do kontaktu z nami.