Balancery, zawiesia, pasy mocujące

Podnoszenie, przenoszenie, zabezpieczanie: zawiesia mają wszechstronne zastosowanie. Czy to zawiesia wężowe, wielocięgnowe zawiesia łańcuchowe czy pasy nośne – w sklepie internetowym kaiserkraft znajdą Państwo odpowiednie zawiesie do każdego zastosowania. Pozwoli to bez problemu przemieszczać różne rodzaje transportowanych towarów.

Twoje filtry
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Długość [mm]
1000
1000
2000
2000
-
Istotne
Liczba artykułów: 38

Zawiesia – łańcuchy do dźwigów i zawiesia wężoweCzy konieczne jest połączenie między żurawiem a ładunkiem? W takim razie potrzeba odpowiedniego zawiesia. Nasze łańcuchy do dźwigów i zawiesia wężowe tworzą bezpieczne połączenie do transportu ciężkich ładunków. Poniżej doradzamy Państwu, które rozwiązanie jest najlepsze w poszczególnych sytuacjach.Łańcuchy zawieszane – solidne i o dużej nośnościCzasami najlepiej zawiesić ładunki na łańcuchu. Łańcuchy zawieszane unoszą przedmioty o bardzo dużym ciężarze i są odporne na ekstremalne temperatury. Dzięki odpowiedniej osłonie krawędzi nawet ostre krawędzie nie stanowią dla nich zagrożenia. Zaletą jest również co najmniej jeden punkt mocowania. Bowiem w zależności od wielkości i kształtu podnoszonego przedmiotu najlepszym wyborem jest łańcuch z jednym, dwoma lub czterema cięgnami. Na szczęście wszystkie trzy warianty można nabyć w naszym sklepie, podobnie jak łańcuchy zawieszane z hakami skracającymi, które zapewniają elastyczność również pod względem długości.Alternatywą dla łańcucha jest pas. Jest to idealne rozwiązanie do szczególnie ostrożnego podnoszenia delikatnych ładunków. Ponadto pasy są uniwersalne pod względem mocowania. Dotyczy to zwłaszcza zawiesi wężowych. Można je owinąć wokół ładunku i haka dźwigu, pojedynczo lub podwójnie. Nie jest wówczas potrzebny żaden punkt mocowania. Ponadto podczas składowania pasów nośnych i zawiesi wężowych oszczędza się cenną przestrzeń.Ważne wskazówki dotyczące nośności zawiesiNiezależnie od tego, czy jest to pas, pętla czy łańcuch, główną cechą zawiesi jest ich nośność. Jak duża jest ta nośność widać w naszym sklepie już na pierwszy rzut oka:Łańcuchy zawieszane: Im wyższa klasa jakości, tym większa nośność. Dodatkowo zależy to od średnicy łańcucha. W kaiserkraft oferujemy łańcuchy zawieszane o klasie jakości 8 – 12. Przy wyborze klasy 10 zamiast 8, nośność wzrasta o co najmniej 25 procent. Jednocześnie można zdecydować się na łańcuch o mniejszej średnicy.


Pewne znaczenie ma również rodzaj mocowania i warunki użytkowania. Przy większym kącie nachylenia nośność ulega zmniejszeniu. To samo dotyczy bardzo wysokich lub bardzo niskich temperatur. Nośność pasów i zawiesi można zwiększyć poprzez zastosowanie podwójnego zawieszenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszych opisach produktów. Zachęcamy również do zadawania pytań. Chętnie Państwu pomożemy.Bezpieczne podnoszenie za pomocą zawiesiAby zapewnić możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, należy regularnie sprawdzać zawiesia i wymieniać je w przypadku najmniejszych oznak uszkodzeń. Należy się również zabezpieczyć podczas użytkowania, na przykład poprzez dodatkowe zastosowanie osłony krawędzi i uwzględnienie wpływu czynników zewnętrznych, takich jak wiatr lub ekstremalne temperatury. W kwestii wyposażenia dodatkowego i dalszych informacji na temat bezpiecznego użytkowania zawiesi zachęcamy do kontaktu z nami.