Stoły warsztatowe, stoły robocze

Liczy się niezawodność. A także stabilność. I oczywiście profesjonalizm. I nie, zupełnie nie mamy na myśli pracowników. Mowa o naszych wysokiej jakości stołach warsztatowych i stołach roboczych!

Ergonomiczne stoły robocze i stoły warsztatowe w przemysłowym designieCzy kiedykolwiek zastanawiali się Państwo, jaką rolę w sukcesie firmy odgrywają odpowiednie stoły warsztatowe i stoły robocze? Są one dosłowną podstawą precyzyjnych i wysokiej jakości wyników pracy! Dlatego przy ich zakupie pod każdym względem opłaca się wziąć pod uwagę kilka szczegółów – i zaufać naszemu doświadczeniu, jeśli chodzi o wyposażenie warsztatów i zakładów. Czas na nowy stół roboczy z rolkami i elektryczną regulacją wysokości!
Jakie są rodzaje stołów roboczych i stołów warsztatowych?W zależności od funkcji i przepisów w różnych obszarach roboczych obowiązują różne wymagania wobec stołów roboczych. Dzięki naszej ofercie jesteśmy w stanie w pełni je zaspokoić, z dbałością o szczegóły:  • Systemy stanowisk pracy to koncepcje modułowe, które dzięki wyposażeniu dodatkowemu i dużej elastyczności można wielokrotnie dopasowywać do procesów roboczych. Są one wyrazem zmian w Przemyśle 4.0, a jednocześnie przyjaznym dla budżetu sposobem na to, by zawsze być na bieżąco.

  • Stoły robocze przeznaczone są do użytku w warsztacie, na produkcji, w magazynie i ekspedycji. Te wszechstronne i modyfikowalne produkty służą jako biurka mistrza, stoły do pakowania, stanowiska do komisjonowania i stoły robocze do wielu zadań. Są one stabilniejsze, solidniejsze i mają większą nośność niż biurka do biura, ale powinny być równie ergonomiczne. Dlatego polecane są zwłaszcza modele z regulacją wysokości lub mobilne.

  • Stoły do pomieszczeń sterylnych ze szkieletem ze stali szlachetnej, uszczelnionymi powierzchniami i bezszwowym wykończeniem spełniają surowe przepisy dotyczące koncentracji cząstek w pomieszczeniach czystych i sterylnych oraz w laboratoriach. Te warianty są również pierwszym wyborem wszędzie tam, gdzie priorytetem jest zapewnienie higieny.

  • Stoły warsztatowe uznaje się za klasyczną powierzchnię roboczą w każdym warsztacie. Nasze stoły warsztatowe pokazują różnorodność tej kategorii. Zarówno jako system modułowy do indywidualnego zestawienia, jak i jako gotowy stół warsztatowy ze szkieletem ze stali szlachetnej, drewnianymi blatami roboczymi oraz z rolkami i szufladami: stoły te są zawsze gwarancją solidności, nawet w przypadku najcięższych elementów.Praca zespołowa: szeregowe stanowiska pracy i grupowe stanowiska pracyNasza oferta obejmuje stoły warsztatowe o szerokości blatów do 4 metrów! Taka długość pozwala na stworzenie przy jednym stole warsztatowym nawet trzech stanowisk pracy. Oferujemy również grupowe stanowiska pracy dla szkół, firm szkoleniowych i innych firm, w których ludzie pracują w zespołach. Na przykład sześciokątny stół warsztatowy zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla sześciu stanowisk pracy, a to wszystko na powierzchni około 6 metrów kwadratowych! Zachęcamy do kontaktu, a nasi doradcy klienta chętnie przedstawią różne opcje i możliwości naszych produktów.
Odpowiedni blat jako istotny element stołu warsztatowegoW kaiserkraft oferujemy szeroką gamę blatów:  1. Blaty z multipleksu wykonane są z fornirów bukowych lub brzozowych parzonych; są to uniwersalne i niedrogie blaty do wszechstronnego zastosowania w warsztacie.

  2. Solidny blat z litego buku to klasyka wśród blatów roboczych. Klejone, zazębione listwy bukowe są bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Blaty można wielokrotnie szlifować, dlatego często mogą służyć przez dziesiątki lat. I nie jest to jedyny powód, dla którego są one niezwykle zrównoważonym produktem – drewno pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej prowadzonej w bezpośrednim sąsiedztwie naszych dostawców stołów warsztatowych.

  3. Blaty uniwersalne mają antystatyczną i odporną na ścieranie okładzinę z tworzywa, linoleum lub urphenu. Dzięki temu są odporne na oleje, smary, wodę, wysoką temperaturę, a w pewnym stopniu nawet na słabe kwasy i zasady. Są one również trudnopalne.

  4. Blaty z okładziną z blachy stalowej składają się z płyty drewnianej z okładziną z ocynkowanej blachy stalowej. Blaty te doskonale sprawdzają się w przypadku silnego oddziaływania mechanicznego lub przy pracy z przedmiotami pokrytymi olejem i smarem.

  5. Blaty z twardego laminatu są bardzo odporne na zarysowania i uderzenia, na działanie słabych kwasów i zasad oraz na powszechnie stosowane w gospodarstwie domowym środki chemiczne i rozpuszczalniki.Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego stołu warsztatowego?O ile wcześniej podczas urządzania warsztatu lub obszaru produkcyjnego liczyło się głównie to, ile miejsca potrzeba do pracy lub na narzędzia i obrabiane przedmioty, obecnie co innego jest w centrum uwagi. Dziś działy zakupów zadają sobie pytanie, jak te potrzeby będą się zmieniać – może już jutro, może za rok.Najlepszą reakcją na tę niepewność związaną z ciągłymi zmianami w przemyśle i biznesie jest zapewnienie jak największych możliwości w zakresie adaptacji i elastyczności. Stoły robocze w konstrukcji modułowej mają w tej sytuacji przewagę; w razie wątpliwości duży problem z brakiem przestrzeni pomogą rozwiązać dostępne w korzystnej cenie małe produkty wyposażenia dodatkowego.Ponadto wymogi w zakresie ergonomii nie dotyczą już wyłącznie biurek i krzeseł biurowych. Tworząc nowe miejsca pracy, zawsze najlepiej postawić na stoły z regulacją wysokości. Dzięki nim można ograniczyć bóle pleców, zyskać zdrowszych pracowników, a tym samym bardziej precyzyjne wyniki. Stoły robocze i stoły warsztatowe z regulacją wysokości sprawiają bowiem, że pracownik nie musi już schylać się, by wykonać zadanie – to zadanie przenoszone jest na wygodnie dostępny poziom. Z kolei jeszcze większą elastyczność zapewnia wybór stołów roboczych z rolkami.Liczymy, że nasze wskazówki będą dla Państwa pomoce. Zachęcamy do kontaktu z nami, a nasi eksperci odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące asortymentu i chętnie doradzą, do jakiego obszaru roboczego nadaje się stół będący państwa faworytem.Na marginesie: nasza oferta obejmuje również stoły robocze i krzesła robocze ESD oraz stoły robocze pod komputer!