Pasy nośne

Za pomocą pasów nośnych można podnosić, mocować lub przenosić obrabiane elementy i materiały robocze. A wszystko to bez wysiłku i w sposób przyjazny dla zdrowia. Odkryjcie Państwo nasze produkty z kategorii technologia podnoszenia!

W kategorii Pasy nośne oferujemy Państwu produkty następujących marek: Bohle.

Pasy nośne z pętlami i ogniwamiPasy nośne przytrzymują to, co musi być razem. Wprawdzie w naszym przypadku jedynie tymczasowo, ale za to nadzwyczaj mocno. Ma to szczególnie kluczowe znaczenie, jeśli trzeba przenosić w powietrzu ładunki ważące tony. Przy czym duża nośność to tylko jedna z wielu zalet naszych pasów nośnych.Jakie są właściwości pasów nośnych?Pasy nośne od kaiserkraft są lekkie, a podnoszą ciężkie ładunki. W zależności od wersji utrzymują w powietrzu ponad 10000 kg, przy czym nie należy się obawiać, że dojdzie do ich przerwania. Jednocześnie ich miękki materiał i szeroka powierzchnia styku zapewniają ochronę delikatnym ładunkom.Co do materiałów: Nasze pasy nośne wykonane są z wytrzymałej i odpornej na temperaturę tkaniny poliestrowej zgodnie z normą DIN EN 1492-1. Są one dostępne ze wzmocnionymi pętlami końcowymi oraz ze stalowymi ogniwami, które zapewniają jeszcze dłuższą żywotność. Ponadto w kaiserkraft znajdą Państwo również pasy nośne o różnych długościach. Jeśli bowiem nie chce się pogarszać funkcjonalności pasa, skracanie jest zakazane.Mocowanie bezpośrednie, sznurowanie, opasanie – jakie są możliwości mocowania pasów nośnych?Pas nośny może być używany bezpośrednio z hakiem i punktem mocowania. Jest to jednak tylko jedna z kilku możliwości. Jeśli na podnoszonym przedmiocie nie ma punktu mocowania, wystarczy jedno- lub dwukrotnie owinąć go pasem i przymocować obiema końcówkami do żurawia. Można też przełożyć jeden koniec pasa przez drugi i dopiero wówczas przymocować go do żurawia. Bez względu na to, czy pas nośny mocuje się bezpośrednio, sznuruje się go czy opasa nim podnoszony przedmiot, zapewnia on zawsze dużą elastyczność.Na co należy zwrócić uwagę w odniesieniu do nośności?Pierwszą wskazówką dotyczącą nośności pasów nośnych jest ich kolor:


  • Ciemnozielony: 500 kg

  • Fioletowy: 1000 kg

  • Jasnozielony: 2000 kg

  • Żółty: 3000 kg

  • Szary: 4000 kg

  • Czerwony: 5000 kg

  • Brązowy: 6000 kg

  • Pomarańczowy: ≥ 10000 kg


Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć w naszych opisach produktów. Dowiedzą się tam również Państwo, jak zmienia się nośność przy dużym kącie nachylenia i ekstremalnych temperaturach. W ten sposób są Państwo chronieni przed nieprzyjemnymi niespodziankami. Można również zwiększyć możliwości pasów: jeśli złożyć pas na dwa, wytrzyma on dwukrotnie większe obciążenie.Jak długo można używać pasów nośnych?Tak długo, jak długo są w idealnym stanie. W razie jakichkolwiek uszkodzeń lub deformacji pasy nośne należy wymienić. Aby nie przeoczyć tego ważnego momentu i nie ryzykować poważnego wypadku, wprowadzono obowiązkową kontrolę przeprowadzaną przez eksperta raz w roku.W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących właściwości i stosowania pasów nośnych jesteśmy do Państwa dyspozycji. Oczywiście służymy również pomocą w wyborze innych zawiesi lub odpowiedniego żurawia.